Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért érzik magukat a lányok...

Miért érzik magukat a lányok csúnyának?

Figyelt kérdés

Amikor gimis voltam és ha az osztályunkról nézegettünk a fotókat, néha panaszkodtak a lányok, hogy ki hogy néz ki, még a legszebbek is. Bevallom, én is olyanokat mondtam magamról, hogy miért olyan az arcformám, miért nem tudok normálisan kinézni kisminkelve meg ilyenek, mert nem tökegyenes a hajam. Egyenes hajú vagyok ugyan, de a hajam vége nem...

Nem tudom, ennek van-e köze az önbizalomhoz. Az egyik barátnőm nem foglalkozott annyit, hogy ő hogy néz ki meg ilyenek. Mikor leérettségiztünk, szétszóródtunk és pár év után találkoztunk, igencsak meglepődtem, hogy a barátnőm mennyivel szebb lett és nem győztem dicsérgetni. Ő megköszönte, majd azt is mondta, hogy nagyon meg van elégedve magával, főleg a hajával. Korábban ugyanis nem szerette a haját, ezért nem tartotta magát szépnek.


Mit gondoltok erről? Ti milyennek látjátok magatokat? Mikor érzitek magatokat szépnek?


28L


2011. aug. 28. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor érzem magam szépnek, ha nincs épp rajtam pattanàs, nem zsíros a hajam és olyan ruhàban vagyok ami szerintem jól néz ki rajtam :)
2011. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kor miatt van, hiszen gimis tiniknél nem csoda, aztán felnőnek, kiegyensúlyozottabbak lesznek és megváltozik sok mindenről a véleményük. Én mindig visszanézem a fotóimat, és tök szépnek látom magam és úgy érzem mostanra elcsúnyultam, aztán 2 év múlva ugyanígy lesz, hogy a mai énemet látom szépnek, amikor szőrös vagyok mindig rosszul érzem magam, hogy csúnya vagyok, na meg a jól megvilágított próbafülkékben ahol minden hiba látszik...


16/L

2011. aug. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Rajtam a szülés sokat segített. Régebben amiatt nem volt önbizalmam, mert átlagos testalkatú voltam nagy mellekkel, amit tiszta szívböl gyülöltem. A pasik nem, de én igen.

Aztán amiatt sem, mert nagyon korán kitetováltattam a szemöldököm (14 évesen), mert akkor meg voltam róla gyözödve, hogy csak az néz ki jól. Mostanra viszont nem tetszett, leszedettem és visszanövesztettem az eredetit. Csúnya volt a böröm, sosem voltam napon. Tavaly óta viszont járok strandra, a naptól szép színem lett, és sima a böröm.

Meg a szüléstöl szép vékony lettem, kisebbek lettem a melleim, jól áll rajtam az összes ruha.

Soha nem voltam még ennyire elégedett magammal. Mindig eszembe jut, hogy most 1-2 évig élem fénykoromat, utána úgyis hanyattlás következik be, mert én is öregszem.:(

De szerintem sokan így vannak vele, hogy a régi önmagukat csúnyának látják.

23/N

2011. aug. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy van benne valami, DE! az efféle panaszok gyakran azért hangzanak el, mert a kimondójuk minél több bókot akar bezsebelni. Fordított pszichológia. Hogy miért van ez? Mert a lányok - tudatosan vagy tudat alatt - szeretnek versenyezni a szépségben (is) és sokszor bizony összefutnak náluk csinosabb csajokkal, ezért önbizalomhiányosok lesznek.

Persze ezt jobbára kinövik egy idő után, de a tizenévesek korosztályában ez megy. Természetesen vannak kivételek is, akik vastagon lesz*rják a témát, de társaik - ezzel mit sem törődve - őket is "versenyeztetik".

Ráadásul még a média is nagyban közrejátszik, elvégre általa szembesülnek a sok vékony, plasztikázott cicababával.

Tömören ennyi lenne.

Ami meg engem illet, a hangulatomtól függ, hogy milyennek látom magam. Az arcommal nincs különösebb problémám, csak a testalkatommal (azzal is csak azért, mert van rajtam vagy 20 kila fölösleg). "Kirittyentve" (értsd: tiszta hajjal, normális és előnyös ruhában, ragyamentesen) érzem magam szépnek.

Na, remélem kielégítő volt a válaszom.:D

2011. aug. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-dik válaszadónak:


Nagyon érdekes választ adtál. Én sosem akartam versenyezni más lányokkal. Én nem ilyen típusú voltam. Sőt, volt két lányosztálytársam, akiket az osztály szépjeinek nevezhetjük, mert tényleg szépek voltak, a fiúk fele szeretett neki udvarolni. Én meg örültem, hogy nem nekem udvaroltak, mert az olyan zavaró lett volna. Még ma is röhögök ezen, hogy nem csinosítottam ki magam abban az időben. XD


Amúgy én ma azért érzem magam kicsit csúnyának, mert táskás a szemem. A vesebetegségem miatt van ez és gyerekkorom óta úgy élek ezzel, mint a cukorbetegek a problémájukkal. A hajammal meg csak az a bajom, hogy töredezett, pedig sok mindent kipróbáltam, hogy ne legyen ilyen.

2011. aug. 28. 19:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Negyedik vagyok.

Direkt kihansúlyoztam, hogy vannak kivételek (bár ritkák).

Egyébként nekem meg karikásak a szemeim (egészen pár éves korom óta), de nem zavar.

2011. aug. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert olyanok szeretnének lenni, mint az akit dicsőítenek, pl. sztárok, ismert emberek.

A médiában válogatott emberek vannak, nem hétköznapiak.

Amúgy én sosem éreztem magam csúnyának, általános iskolában csúfolt egy lány az orrom miatt, mert ahogy ő akkor elmondta, nagy orrom volt. Középiskolában, sőt azóta sem említette senki, hogy nagy lenne az orrom, sőt én sem látom annak. De 10 évesen ez eléggé fájdalmasan érintett. Ahogy a régi képeimet nézegettem, egyáltalán nem volt, és most sincs nagy orrom. Nem láttam magam sosem csúnyának, és most sem. Nagyon jó alakom van, ez a család midnegy hölgy tagjára igaz, valószínű öröklődik. Az arcommal sincs semmi bajom. 18 éves koromig nem sminkeltem. Egyébként, ti nem vettétek észre, hogy az osztálytalálkozókon a régen csúnyának titulált lányok, szép nőkké, az anno szépnek tartott lányok viszont csúnyácskává változtak?

21/L

2011. aug. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
tokeletesen egyetertek az utolso valaszoloval!
2011. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19:56-os Az osztálytalálkozós dolog tényleg igaz. Régebben csúnyácska lány voltam, alaktalan, vastagszemöldökű, apácaruhákba jártam, a hajam szörnyű volt, úgy néztem ki mint egy 40 éves megfáradt titkárnő. Mára viszont megcsinosodtam, sportolok, van egy helyes pasim, jó állásom, 16-nak néznek, mindenki meglepődik mikor elárulom a korom. Az egykori zárkózott lányból nyitott, közvetlen nő lett.
2011. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
hát rajtam a hajvasaló meg a smink se segit... :DD
2011. aug. 29. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!