Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért jó mások önbizalmát...

Miért jó mások önbizalmát ledegradálni? Pl arra gondolok, hogy mostanában nagyon megy ez az összehasonlítósdi. Adott valamilyen tulajdonság (többnyire megváltoztathatatlan adottságokról van szó), és ilyenkor az egyik felét nagyon durván lehúzzák.

Figyelt kérdés

Pl sok az ilyen, hogy a magasabb vagy az alacsonyabb szebb/jobb, már a kérdésben is benne van ez a negatív hangzás, hogy valamelyik MINDENKÉPP csúnyának lesz titulálva. Nem lehet az ilyesmit úgy kifejteni, hogy pl neki személy szerint mi tetszik jobban? Tisztelet a kivételnek, persze van aki meg tudja így fogalmazni, de sok olyannal is találkozok, aki a neki nem tetsző oldalt egyenesen le undorítózza, rondázza, selejtezi, stb... Pl. mindenki oda van a telt ajkakért, és akinek nem olyan, az már áshatja is el magát... De arra sokan nem gondolnak, hogy az embernek a saját arcához valszeg az passzol leginkább, amilyennek született. Nem hiába néznek ki idétlenül és ocsmányul a hatalmas pumpált szájú lányok... Eléggé vékony és pici szám van, 14-15 éves koromig nagyon utáltam, mostanra egészen megbarátkoztam vele, erre állandóan ilyen összehasonlításokba futok. Rossz érzés, ha évek alatt végre sikerül az embernek megbékélnie valamelyik utált részével, és utána azzal szembesül, hogy nem csak ő gondolta anno rondának, hanem a nagy többség szerint is az:/ Vagy pl, újabban szeretnek feltenni alacsony lányok olyan kérdéseket, h szeretik-e őket a pasik... Tudhatnák már, hogy igen, mivel kb. záporoznak ilyenkor azok a kommentek, amikben áradoznak az aranyosságukról, formás alakjukról, cuki pici jajdejó, etc. De közben a magasakat meg rendre lehúzzák, rosszabb esetben olyanokat írnak, hogy nem is nők, meg fú, troll, stb O_o Normális ez, emberek?! Olyanért azt mondani valakire, hogy nem nő, meg randa, stb, amiről nem tehet? Meg azt is sokan elfelejtik, hogy nem feltétlen attól lesz valaki "cuki" meg aranyos, hogy másfél méter magas. Az arca, a viselkedése, a kisugárzása ugyanúgy lehet visszataszító. Sok nagyon alacsony lányt ismerek, de közülük 10ből 2-3ra mondanám csak azt a jelzőt, hogy "aranyos". Ellenben van 180 cm fölötti barátnőm, akire meg ha ránézek, és ha együtt lógunk, egyszerűen az ugrik be először, hogy mennyire aranyos lány. Kisugárzásról hallottatok már?...

Nem muszáj szeretni, de tapasztalatból tudom, hogy azoknak az embereknek akik nem tudják valami miatt elfogadni magukat, a lehető legrosszabbat okozzátok azzal, ha még meg is erősítitek. És sokszor van, hogy azok a lányok akiket ilyen-olyan okból nem tartotok a mai ízlés szerint szépnek, önmagukat kezdik el utálni, holott sokat ismerek aki hasonló cipőben jár és egyikük sem csúnya lány, mégis önmagát cseszteti, az ilyen bunkó vélemények miatt =( Vannak itt még jó érzésűek, akik tudnak úgy véleményt nyilvánítani két ellentétes dologról, hogy ne sértsék meg teljesen azt, aki a másik oldalon áll?;_;


2011. szept. 18. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Én értem amit írsz, de azért véleménye mindenkinek lehet. Én is ismerek gonoszkodó 150 centist, meg tündéri 180 centist is, sőt, gyönyörű arcú duci lányt és tökéletes testű rondaságot is, de attól a véleményem még megvan, hogy személy szerint nekem KÜLSŐRE a csinos, vékonyabb alkat kellene inkább és magasságra meg a középmagas típus (mármint én lennék ilyen, mert ugye lány vagyok).


Nekem a problémám inkább az ilyen kérdésekkel az, hogy NEM FOGJÁK FEL ÉSSZEL a tinilányok, hogy az ízlés relatív. Egyik kérdésben a magas lányokat istenítik, másikban az alacsonyakat, miért nem értik meg, hogy egyik pasinak ez tetszik, másiknak az?

Azért talán, mert ostobácskák. Mert nem fogják fel, hogy azért mert megkérdezik cirka 20 ember véleményét, még rohadtul nem jelent semmit, mert talán az a pasi akibe belezúgnak, PONT más véleményen lesz.......mindegy, a lényeg hogy minden ízlés más.

Elkeseredhetsz te a vékony szád miatt, talán majd pont az tetszik annak aki megtetszik neked. De lehet hogy nem. Mert az ízlés relatív, bármit is ír itt Kis Pista, ki nem tojja le, az csak egy idegen véleménye, majd azé fog érdekelni akibe beleszeretek.

2011. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz hogy mindenkinek lehet véleménye, nem is azt írtam, hogy nem. Csak van egy bizonyos határ, ami az illető intelligenciájáról is árulkodik, ahogy megfogalmazza a véleményét:/ És az én szememet inkább ez böki. Persze nekem is megvan az úgymond szépségideál, hogy én hogy szeretnék kinézni, pl. 168 centi helyett szívesebben lennék olyan 162-3, de csak a cipők miatt. De pl nem mondom azt egy nálam is magasabb lányra, hogy fúj ez hogy néz ki, meg undorító, meg zsiráf. Attól még, hogy irtózom tőle hogy még nagyobbra nőjek, nem mondom őket csúnyának, mert pl másokon nem különösebben zavar... De sokan nem jutnak el idáig :'D és úgy vettem észre h a picik valamiért imádják megbántani a magasabbakat azzal hogy csúfolják őket a magasságukkal, amiről meg senki nem tehet, h mekkorára nőtt. És írja itt néhány ember hogy biztos irigyek, stb. Csakhogy ez szerintem nem függ össze, én is irigylem pl a pici lányokat, és emiatt pont hogy inkább megdícsérem őket, nem szoktam pattogni hogy fú, hülye törpék meg minden, csak mert irigy vagyok. A tinilányokkal meg tényleg ez a helyzet, bár én sem vagyok valami öreg (19), de perzse hogy nem ennek a néhány embernek a véleménye a meghatározó. Csak 1-2 durva negatív vélemény azért meg tudja bántani az embert szerintem, persze ki hogy áll hozzá, jó annak aki le tudja szarni nagy ívben ha gúnyolódnak vele:') Én pl odáig már eljutottam, hogy nekem így tetszik a szám vékonyan, ha tehetném se töltetném fel, mert szétrombolná az arcomnak az összképét... És legalább így nem azoknak fogok bejönni, akiknek >csak< sz*pásra kell egy lány, elnézést a nyers kifejezésért XD
2011. szept. 18. 13:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is problémám van azzal, hogy kicsi a mellem, de igyekszem elfogadni. Erre pont most olvastam egy másik oldalon, hogy a kis mellű nők mennyire nem nőiesek, és inkább egy kisfiúra hasonlítanak, mint egy nőre... Meg nem vagyok valami alacsony, mondjuk túl magas se. 169 centi vagyok, és megtetszett egy 10 centis talpú csizma, de nagyon gondolkodtam rajta, hogy megvegyem-e, mert azért úgy már magas lennék... De úgy döntöttem, hogy megveszem, akinek nem tetszik az le van tojva. Ugyanúgy, ahogy az is, akinek kis mellel nem vagyok elég nőies. :D
2011. szept. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, teljesen egyetértek. Ezek egyszerűen nem fogják fel, hogy van más is a világon, mint a pasik :D És hogy minden pasinak más tetszik.
2011. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

utolsó előtti, átérzem>.< annyi különbséggel, hogy mivel eddig se pasiztam, eléggé nem érdekel, inkább csak az ócsárolás idegesít XD nekem is alig van mellem, de én így szeretem, el se tudnám magam képzelni hatalmas dudákkal :/ én 168centi vagyok és ugyanígy érzem magam:/ nem túl magas mezítláb olyan még pont jó, de pl a 6 centis cipőmet félve fogom majd felvenni, ha végre birtokolhatom XD de nem fogok lemondani róla, unom már hogy azzal hülyítenek hogy a kicsik kiváltsága a magassarkú :| az is csak egy ruhadarab, ha tetszik meg jól áll akkor miért ne:/


utolsó: veled is egyetértek.. nem tudom, nekem valahogy kimarad az életemből, hogy jaj a pasiknak ez meg az nem tetszik, stb. ellenben sokkal inkább irritál a sok másik lány cikizése, meg durva kategorizálása arról hogy mi nem szép meg szép... lefogadom hogy a pasik nem törődnek ennyit ezzel :'D én úgy vagyok vele hogy leginkább magamnak akarok megfelelni, csak a beszólások pont az ember önértékelését rontják le sajnos, ha az illető érzékenyebb az ilyesmire. irigylem azokat akik magas ívben tudnak rá szarni

2011. szept. 18. 14:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Eltaláltad a lényeget :D Lehet, hogy a legtöbb pasit ez nem is izgatja, a lányok meg el vannak halva, hogy tettszenek nekik :D
2011. szept. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

jajajaj...igy nézel ki jól ugy nézel ki jól..megkapom a bókokat...aztán meg jön az h néézd mekkora a melle annak a csajnak...meg h nekem aranyos a cicim..hogy lehet egy cici aranyos?? és tök sokszor ezért nem érzem magam nőnek...pedig marhára érvényesülök minden téren a mellem nélkül is...külsőleg is...de mikor a haverok azt szajkozzák, hogy anyááááád dejo melle van...vagy egy másik lányt lefikáznak, hogy mint egy deszka...hogy érezhetném magam jól?egyértelmü h belémbujik egy kis szomoruság, mert tök nem érvényes, hogy nekem semmi mell nem jutott...demindegy...ezvan...öngyilkos emiatt nem leszek

23L

2011. szept. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled. Nekem pl. kicsi a mellem és így is rettenetesen zavar, hát még akkor, amikor a fiúk nagymellű lányokra csorgatják a nyálukat. :S Nagyon rosszul esik. Mondjuk nekem még nőhet, de ha 18 éves koromra is ekkora marad, akkor megműttetem magam. Tudom, hogy most az jön, hogy "fujj műmell" meg minden, de iszonyat rosszul érzem magam emiatt és sajnos természetes úton nem tudom őket megnöveszteni. :(
2011. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!