Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Több mint 1 éve rakattam...

Több mint 1 éve rakattam vissza a köldök piercigem azért mert az előző nem akart begyógyulni, ez sem gyógyul be azóta sem, kicseréljem szilikonra? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Pierceresed véleményét kéne inkább kikérned, mert ő jobban látja, hogy mi is a baja. A folyamatos gyulladás persze lehet az anyagra való érzékenység jele is, esetleg, hogy extrémebb körülményeknek van kitéve(nagyon poros hely(felsőruházaton is átterjedhet akár), esetleg hason alszol és folyamatosan nyomódik.

De nem olyan drága a szilikon ékszer se, egy próbát megérhet.

2012. márc. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogyan kezeled?

Mit dolgozol? Beizzadhat? Vagy megerőlteted, irritálhatja valami?

Sokmindentől függ a gyógyulás mértéke.

Unokanővéremnek két évig(!) gennyedzett, mert nem mert hozzányúlni sem, nemhogy kezelgesse, pedig nagyon sok múlik az utókezelésen. Sok esetben ráfogják a piercerre, ha nem gyógyul, pedig 90%-ban az ékszer tulajdonosa a hibás...

Megeshet fémallergia is, akkor is, ha a tested többi pontján nincs ilyen problémád. Nekem is volt köldökpiercingem, de 3 hónap alatt kinőtte magát, folyamatos gyulladással kísérve - mint kiderült, nekem ott fémallergiám van. Az arcom szinte minden lehetséges pontján volt már piercingem, és a fülem is teli van "lődözve", de azokkal soha semmi probléma nem volt. Ilyen is van :)

Ebben az esetben vagy kicseréled bioplast szárúra, vagy titánra, bár az kicsit drágább mulatság - viszont, mivel nincs nikkeltartalma, nem is igen lehetsz rá allergiás. A titán piercingek gyorsabban is gyógyulnak, mint a sima orvosi fém.

2012. márc. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszokat, nem igazán vagyok poros helyen nem izzad a hasam sem és hydrogen-peroxiddal(erős gyulladáscsökkentő) kezdtem el kezelni az alkohol után. kikértem a piercingesem véleményét már akkor is,amikor az előző alkalommal sem gyógyult be, szerinte nem kezeltem.. azért had tudjam már... :D máshol nem vagyok fémre allergiás, meglehet, hogy ott igen, de hol tudnék nem orvosi fémből készült ékszert venni?
2012. márc. 15. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Tetováló szalonokban(ahol szúrással is foglalkoznak) kell, hogy legyen szilikon piercing is, de akár rendelheetsz is ismerős piercertől. Én általában ezt szoktam.

De Apacsban is láttam már, sőt néhány bizsuboltban is.

2012. márc. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kisvárosban lakom, nálunk ékszerboltban is vannak szilikon ékszerek, sőt, az egyik helyen ugyan nem igazán ért hozzá az eladó hölgy, de ha meglát, már nyomja a kezembe a három telefonkönyv vastagságú prospektust, és onnan én kiválasztom, mi kell, és ő megrendeli nekem :)
2012. márc. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!