Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a különbség a satír és a...

Mi a különbség a satír és a melír között? (Bővebben)

Figyelt kérdés
Fodrásznak készülök és 2 fodrász kérdeztem meg és az eggyik azt monta h a mellír az amikor eredeti hajba teszünk tincseket, a satir meg a festett hajba,a másik meg h a melir vékony tincs a satír meg vasag
2009. jún. 24. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

ÉN úgy tudom hogy a melír az az hogy az egész hajon belül tesznek tincseket, a satír pedig csak a haj felső részére tesznek tincseket.

Remélem eltudtam magyarázni, és jól tudom

2009. jún. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Hát nekem is mindenki mást mondd, de a stylist barátomnak hiszek aki azt mondta a satír az a ronda vastag csíkokat jelenti a hajban, a melír meg a vékonyat:)
2009. jún. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hát mindegy nemsokára megtudom az igazat már csak egy évet kell várnom kiváncsi leszek rá!!
2009. jún. 24. 21:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mindkettőben az egész hajad felületedre tesznek világosabb tincseket, viszont

- a melírban vastagabb, sűrűbb tincseket, határozottan elkülönülve az eredeti hajszíntől

- a satírban viszont nagyon vékony (pár mm-es) tincseket egymástól nem olyan közel (pár centi) és néhány árnyalattal világosabbat a hajadnál, ami halványabb lesz, ezáltal természetesebb, szolidabb a hatása

2009. júl. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az utóbbi az igaz. sokkal természetesebb a satír mint a mellír.:)
2011. ápr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Szia! vannak érdekes válaszok:DD kezdjük ott, hogy a melírnak és a satírnak semmi köze a színhez, hiszen két féle melír/satír létezik: sötét színbe világosat, illetve világos színbe sötétet. a melír vékonyabb tincsek, a satír vastagabb tincsek. és ezeknek is több fajtája van.. pl lapmelír, szövőtechnikás melír, napsugár melír. stb.. remélem segítettem.:)
2011. nov. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Festés típus a hajnál.
2012. jan. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én voltam a negyedik(: Rosszul tudtam, melírt csináltattam, szövőtechnikával csinálták, akkor pont miattad megkérdeztem tőle, hogy mi is a különbség(: fodrász azt mondta, hogy satírba pl nem csinálnak szőkét, inkább barnát vöröset, sötétebb árnyalatokat, ha szőkét kérnél satírba, akkor lebeszélnek róla és melírt ajánlják. A melír a vékony, így természetes, és lehet kérni h sok melír, közepes vagy ritkább melírt kérsz. Nagyon nem bántam meg, pedig nagyon féltem a tőle, hogy ronda vastag csíkok lesznek a hajamban, de kellemesen csalódtam:D
2012. febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!