Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki magának...

Van itt olyan, aki magának csinálja otthon a francia manikűrt?

Figyelt kérdés
Következő a problémám: egyszerűen sehogysem akar sikerülni a fehér körömrész megfestése, még sablonnal sem. először ugye felragasztom a sablont, megfestem, persze kicsit kimegyek a vonalból, dehát erre való a sablon, hogy a fehér ív szép egyenletes legyen. ezek után elég sok időt hagyok neki száradni, kb fél órát-45 percet. miután viszont leszedem a sablont, az valahogy felszedi a körömlakkot is, ilyen csúnya, csipkés lesz a festés alja... másképp nem tudom elmagyarázni. arra gondoltam, hogy biztos túl sok festéket kenek, de nem.. kezdem feladni az egészet. most én vagyok túl béna, vagy másoknak is ilyen lesz? mi a titka, hogy szép, pontos lesz a fehér rész, anélkül, hogy feljönne a sablon leszedése után a festék? remélem tudtok adni valami jó tippet, mert már a műkörmön gondolkozom, annyira elegem van ebből a szerencsétlenkedésből, pedig szép hosszú saját körmeim vannak. másmilyenre meg nem szeretném festeni a körmöm.
2009. júl. 7. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

pár napja is volt egy ilyen kérdés, bemásolom a választ, amit írtam :)


én előbb a rózsaszín réteget kenem fel, aztán a fehéret tűecsetes lakkal. nekem a sablon mindig elmozdult, meg nem is az én körömformámhoz passzol az, amit legyártanak. szóval csak 1-szer próbálkoztam vele. amúgy is jobb a tűecsetes vagy más néven díszítő lakk, sokkal pontosabban lehet vele dolgozni. aztán a végén gyorsszárító lakkot teszek rá. ezt spéci körmös boltban veheted meg.

2009. júl. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez a tűecsetes lakk jól hangzik:) Bp-en tudsz ilyen boltot, ahol ezt megvehetem? te hol veszed?
2009. júl. 7. 23:02
 3/12 anonim ***** válasza:
én sablont használok, sima fehér lakkal és egészen szép lesz,
2009. júl. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én Bp.-en a 4-6-os vonalán a Mester utcánál lévő fodrászkellékeket, és műkörmös cuccokat árusító boltban veszem meg. ha pl. Budáról érkezel a villivel, akkor rögtön ott van, ahogy a megálló elején átmész a zebrán. a villamos menetiránya szerinti jobb oldalon. de sok más helyen is lehet venni.
2009. júl. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy voltam.

Azóta már megtanultam sablon nélkül festeni, mert agyamra ment a sablon...

Rájöttem (nálam) mi volt a probléma. A körömlakk minősége. Lehet nálad is az okozza a gondot. Lehet drága, márkás is azok közül se mind jó.

Én most valami kínai professzionális lakkot használok, szalonokban is ilyen van. Ajándékba kaptam pár éve, de karácsony körül szokott hozzánk is érkezni tescoba, rossmannba ajándékcsomagként nagyon olcsón.


De az is lehet, hogy túl vastagon viszed fel a lakkot nagyon vékony rétegben vidd fel és csak később tedd rá a második vékony réteget.

Lehet a sablon is rossz, mert aláfolyik a körömlakk. De ha nagyon sok időt vársz, akkor ez nem fordul elő.

Gyorsan száradó lakkal is megcsinálhatod szépre.

Vagy ha húzod le a sablont akkor lefelé húzd, ne oldalra vagy a kezed irányába. Így jobb lesz. Ha mégis egyenetlen picit később amikor rámész az egészre egy átlátszó lakkal tökéletesen el tudod simítani. Nekem mindig szép, pedig itthon csinálom és szerintem a kézügyességem átlagon aluli.

2009. júl. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy esélyt még adok majd a sablonnak és még hosszabb ideig hagyom száradni... pedig tök sokan mondják, hogy nekik tök szép lesz a sablonnal. pedig direkt jól rányomkodom a körmömre, hogy ne folyjon alá a lakk, de még így is alámegy itt-ott. de ha most se sikerül, akkor megpróbálom sablon nélkül. köszi a válaszokat! jóéjt
2009. júl. 8. 01:15
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

amink kifestetted sablonnal, ne hagyd megszáradni, hanem azonnal szedd le a sablont :)

ja és aki nem akar mindíg sablont venni, a tixó (átlátszós ragasztó) is tökéletes erre a célra (:

2009. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ha mégis a tűecsetes lakk mellett döntenél, ne felejts el venni gyorsszárítót sem, annyiba kerül, mint akármelyik másik körömlakk, és akkor nem kell 1-2 óra hosszat száradnia a körmeidnek.
2009. júl. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Máskor én is a sablonnal ügyetlenkedtem, nem mindig lett szép. Mostanra megtanultam szabad kézzel festeni. Nem bonyolult az sem. Az ecsettel húzol egy egyenes vonalat a körmöd végére, azután pedig csak a széleit lekerekíted. Ennyi az egész:)
2009. júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

A tanácsok alapján amit ide írtak a többiek, én is kipróbáltam itthon az elkészítését mert nekem is nagyon tetszik a francia manikűr. Elsőre nem nagyon sikerült de tovább próbálkoztam és az eredmény nagyon szép lett:)

Én úgy csináltam hogy először a fehér lakkot kentem fel a köröm szélére, de sablonom nem volt, gondoltam a celluxos megoldsát próbálom ki, de az meg nem tapadt eléggé, szóval az utolsó ami ilyen rakadós volt és alkalmas erre a célra az a sebtapasz volt xD szóval megcsináltam azzal, és rögtön leszedtem az "egyedi sablonomat" ahogy ráfestettem, hogy ne rojtozódjon ki.. aztán mikor ez megszáradt rákentem 2 réteg színtelen lakkot, majd mikor ez is megszáradt csináltam rá pici mintákat. Miután ez is megszáradt rákentem még egy réteg színtelen lakkot,és kész is volt. Tényleg szép lett :)

2009. aug. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!