Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha egy nő nem festi magát az...

Ha egy nő nem festi magát az már tényleg igénytelen?

Figyelt kérdés
Először is bocsi, hogy ebbe a kategóriába írok, de nem tudtam a barátnős téma hova tartozik. Arról lenne szó, hogy én egy ápolt nőnek tartom magam. Az a lényege az egésznek, hogy voltak különböző "kencéim"(újsághoz ajándék, kaptam rokonoktól stb) itt most szemhéjfestékre gondolok meg ilyen apróságokra. Barátnőmnek is ajándékoztam belőle párat, mivel én nem használom, aztán a végén az sült ki belőle, hogy jól leteremtett, hogy miért nem használom ezeket? Nagyon megharagudtam rá, mert már a végén azzal jött nekem, hogy legyek már egy kicsit igényesebb magamra. Minden nap, lemosom az arcom tonikkal, minden este krémezem az arcom, ritkán használok szempillaspirált, még ritkábban szemceruzát, ja és az ajkaimat szoktam kenni, kizárólag szőlőzsírral. Páromnak pont megfelelek így ahogy vagyok, sőt abszolút nem szereti a "kikent" nőket. Hozzáteszem alapozóra meg ilyen egyebekre, hála soha nem volt szükségem. Hozzáteszem sajnos nagyon sok ember így gondolkodik, hogy a nő smink nélkül ne menjen az utcára. Vélemény erről? Miért gondolkodnak így egyes emberek?

2013. febr. 5. 15:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
hát ha a párodnak tetszel sminknélkül, és nem is vagy csunyácska, és nem is szereted sminkelni magad akkor nem kell, ezt mindenki maga dönti el... ha vkinek nem tetszik nézzen másfelé... ez egy ilyen hülye divatmániás világ...
2013. febr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Aztán majd 30 évesen már nem is fog tudni utcára menni smink nélkül mert megijednek tőle...


Én se kenem magam igazán ki,ha van kedvem szempillaspirál vagy szemceruza,ha megyünk valahova akkor rúzs és szemhéjpúder is,de ennyi.Alapozót soha és hasonlókat,szép a bőröm,minek.

Párom igy szeret,igy tetszem neki,magamnak detto.

Kit érdekel más véleménye?

Nem attól leszek igényes hogy vakolat van rajtam.

(Van kolléganőm,fél kiló sminkben dolgozik,de fürdeni tuti csak hetente fürdik,hét második felében mindig büdös)

2013. febr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért. Én is nagyon adok magamra, igényes vagyok a tusfürdőkre, krémekre, alapozóra, a hajam festem, de az arcomon nem tűrök el semmit alapozón és halványbarna rúzson kívül. Mikor néha kifestettem magam, úgy éreztem, hogy úgy nézek ki mint egy útszéli.


Hogy ezt a fóbiámat megcáfoljam, a múltkor hagytam magam az egyik bevásárlóközpontban kisminkeltetni magam profikkal. Nekik tetszett a végeredmény, én a tükörben egy fura, idegen arcot láttam aki nem én vagyok. Alig vártam, h hazaérjek és lemossam magamról. Én tökéletesen jól érzem magam szemfesték és egyebek nélkül, tiszta, üde, hidratált bőrrel. :) És már fiatal sem vagyok, mert 40 leszek.

2013. febr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Az emberek mindig megkérdik, hogy miért van, hogy alig sminkelem magam. De hát minek? Szerencsére jó géneket örököltem, szép az arcom, minek fessek rá réteget? Így is tetszem a férfiaknak. Attól még nem leszek igénytelen. Szerintem az igénytelen, aki koszos cuccokba jár, nő létére szőrös, meg hasonlók. Gondolom azért terjedt el ez a nézet, mert legláthatóbb jele a sok smink annak, hogy foglalkozol magaddal.
2013. febr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hmmm...Én is így vagyok ezzel a kérdéssel. Használok arckrémet, szemránckrémet.Tonicot ha szükségét érzem..Fiatalabb koromban sem kentem magam agyon, némi szemceruza, spirálozás. A rúzst sosem szerettem. Aztán allergiás lettem, így a szemviszketés miatt a szemceruza és a spirál is elmaradt.Most 50 vagyok, változatlanul sminkmentesen, a hajam azonban festem. Van ismerősöm, aki ifjú korától vakolókanállal kente magára a vegyszereket,reggelente ijesztően néz ki a bőre: ráncos,foltos, hámló,fakó..Én vállalom a korom, és a párom sem ijed meg tőlem reggelente.Ráncom csak a mimikai ráncok, bőröm síma, nem foltos.Ha valaki jobban érzi magát kikenve, hát bőre bánja.Smink nélkül is lehet ápolt, nett az ember,a tiszta vasalt ruha, az illatos bőr, az ápolt,tiszta haj csak minimális sminkelést igényel alkalmanként.Szerintem.
2013. febr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én is csak arckrémet és szőlőrúzst használok. De igazából engem nem bánt senki érte.
2013. febr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem igénytelenség.
2013. febr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Úgy csináld, ahogy Neked jó. Sosem értettem, miért kell egyeseknek mindenbe belekötni.

Én ugyan minden nap sminkelek (otthonra nem), de csak visszafogottan.

Szempillaspirál, színezett hidratáló, korrektor, színtelen ajakápoló.

2013. febr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem csúnya a bőröm, ezért a napi minimális smink már rutinná vált.

Meg kell mondjam mindent odaadnék azért hogy szép bőröm legyen és ne kellejen sminkkel utcára mennem.

Ilyen alkalom kb 5-10 nap van egy évben, általába nyáron, és nagyon jól érzem magam smink nélkül.


Valaki szereti sminkelni magát, bármilyen bőrprobléma nélkül.

Valaki csúnyának érzi magát smink nélkül.


Én csak ámulni szoktam, hogy egyeseknek milyen szép, természetes színei vannak az arcán(no make up) és milyen egyenletes hibátlan a bőre. Ez szerintem nagy kincs és irigylésre méltó!


Nem tudom hány éves vagy, de ne az legyen mérvadó hogy ki szerint mi az igényes és mi az igénytelen.

Ha te szereted úgy magad ahogy vagy és sminkben érzed magad rosszul akkor miért tennéd?

2013. febr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ez mindenkinek egyéni szíve joga. Én szeretek sminkelni és számomra hozzátartozik ez a mindennapokhoz, úgy mint a a fésülködés és a ruha kiválasztása is. Az, hogy ezt más nem így gondolja, teljesen rendben van. Nem kötelező. Ha így jó neked, akkor az teljesen rendben van.
2013. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!