Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy segítse a gyerek a...

Hogy segítse a gyerek a szülőt, ha magát is épphogy tudja csak eltartani? Hogy vállalhatna egy ember így gyereket, ha a szüleiről kell gondoskodnia? Mi a meglátásotok erről?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat!
2011. dec. 21. 01:22
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Hát igen, ez a büdös nagy helyzet. Hogyan? Hogy vállaljon így bárki gyereket? Na de befejezem a vészmadárkodást.

Hát anyagilag nehezen. De ha szeretetben neveli,és megadja neki amit tud, akkor biztosan jó ember lesz belőle, és szerintem ez a fontos.

2011. dec. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a szülő dolga, hogy segítse, eltartsa a gyerekét, amíg annak szüksége van rá. (Nem a munkakerülő lustaságokra gondolok, hanem hogy pl. suli után pár hónapig nem kap munkát.)Majd ha a szülő idős lesz, ápolásra szorul, akkor dolga a gyereknek, hogy segítse. Szerintem ilyen esetben a szülő nem várhatja el a gyerektől, hogy eltartsa őt. A szülőnek magának kellett volna megteremtenie az anyagi biztonságát. Nem tette meg, kész. Attól még a gyereket ne akadályozza abban, hogy előrébb jusson az életben és családot alapítson. Nehogy már azért ne vállaljon az illető gyereket, mert a szüleit kell eltartania. Mondjuk én könnyen beszélek, az én szüleim is ilyen felfogáson vannak, mint én.
2011. dec. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
már törvényben szabályozzák, hogy a gyerek köteles segíteni a szülőt. A normálisabbjai enélkül is megtették ahogy tudták, aki olyan eztán sem teszi meg.
2011. dec. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Azért ebben a fene nagy önmegvalósításban nem felejtsük el a család örök időktől való egyik legfontosabb funkcióját: egymás segítése. Oda-vissza.
2011. dec. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

mi albérletben lakunk, 3an egy szobában a kicsivel és a férjemmel, meg sem fordult a fejemben, h albérletbe nem szülök, ezzel tudunk tervezni, lakáshitelemelkedéssel manapság nehéz kalkulálni.

Ezzel párhuzamosan párom anyujának megélhetési gondjai lettek, amiben tudjuk, segítjük, most pl elmennek nagybevásárolni, feltölteni a készleteket/fagyasztót/hűtőt a mi pénztárcánkból, de amíg én próbálok minden pénzt megfogni, a mama még mindig nem látja be h tovább nyújtózik, mint amennyire a takarója engedi és emiatt kerül anyagi gondokba. Szumma szummárum, emiatt ne vállaljak én gyereket? Egy túlköltekező mama miatt? Soha nem fogom hagyni h éhezzen, de a saját családom rovására nem fogjuk kényeztetni. Mondok egy példát: 1800ft-os Praktika-előfizetést kértem a férjemtől Karácsonyra, h legyen is valami, de nem nagy összegű, a mama tőlünk mp3lejátszót...

a saját szüleim eltartják magunkat, ha jövünk tőlük, felpakolnak kajával, de én azt tanultam tőlük, h ameddig lehet mindenki intézze a saját kis dolgait és tartsa el magát. Ha bajba kerülnének nem kérdés, h azonnal segítenék, de tudom h megpróbálnának egyedül kievickélni belőle és legvégső esetben nyúlnának a mi esetleges tartalékainkhoz. És nekem ez a normális, ahogy egyetem mellett is dolgoztam h ne kelljen kérnem.

2011. dec. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze, oda-vissza, csak amikor egy kg kenyeret is nehézkesen veszel, akkor miből adjál?
2011. dec. 21. 11:52
 7/10 anonim ***** válasza:
elvárják a szüleid h támogasd őket akkor is ha kenyérre kellene?
2011. dec. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy sarkba szorítás.A mai szülők nagy részének kevesebb munkalehetősége volt, van mind az elődeinek(nagyszülőkre)gondolok.A gyerekeiknek még ennyi sem jutott.Nem tudom ki adjon kinek,a nagy semmiből.
2011. dec. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

bocs, félreolvastam

szülő <-> gyerek

2011. dec. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 DarkChii ***** válasza:

Jó kérdés!

Én is ebben a helyzetben vagyok... Amennyire tudok próbálok segíteni, az utóbbi 3 hónapban tízezreket adtam oda nekik, és nem kértem vissza, pedig minimálbéresként dolgozom, és a fizetésem felét (!!!) igyekszem félrerakni, mert egyrészt a nyáron elköltözöm és az bizony költségekkel jár (albérlet), és idén szeretném visszafizetni a fősulin felvett diákhitelem teljes összegét is. De hát sajnos még így is én vagyok a rossz XD ez van XD

2012. máj. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!