Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha egy nő nem festi magát az...

Ha egy nő nem festi magát az már tényleg igénytelen?

Figyelt kérdés
Először is bocsi, hogy ebbe a kategóriába írok, de nem tudtam a barátnős téma hova tartozik. Arról lenne szó, hogy én egy ápolt nőnek tartom magam. Az a lényege az egésznek, hogy voltak különböző "kencéim"(újsághoz ajándék, kaptam rokonoktól stb) itt most szemhéjfestékre gondolok meg ilyen apróságokra. Barátnőmnek is ajándékoztam belőle párat, mivel én nem használom, aztán a végén az sült ki belőle, hogy jól leteremtett, hogy miért nem használom ezeket? Nagyon megharagudtam rá, mert már a végén azzal jött nekem, hogy legyek már egy kicsit igényesebb magamra. Minden nap, lemosom az arcom tonikkal, minden este krémezem az arcom, ritkán használok szempillaspirált, még ritkábban szemceruzát, ja és az ajkaimat szoktam kenni, kizárólag szőlőzsírral. Páromnak pont megfelelek így ahogy vagyok, sőt abszolút nem szereti a "kikent" nőket. Hozzáteszem alapozóra meg ilyen egyebekre, hála soha nem volt szükségem. Hozzáteszem sajnos nagyon sok ember így gondolkodik, hogy a nő smink nélkül ne menjen az utcára. Vélemény erről? Miért gondolkodnak így egyes emberek?

2013. febr. 5. 15:09
1 2
 11/11 éénvagyok válasza:

Kedves Kérdező!


Már a kérdést is régen kérdezted, valószínűleg már nem is aktuális a számodra, illetve nagyon sok válasz is érkezett, viszont szeretném én is elmondani a véleményem.


Elvégre, több szem, többet lát alapon. :-)


Én olyan 19 éves koromig cirka, abszolút semmilyen módon nem értettem a sminkeléshez, és a környezetemben is főként azt láttam, hogy a lányok, akik alap esetben helyesek lennének, nevetséges hatást keltenek kisminkelve.

Persze láttam gyönyörűen sminkelt nőket is, de ezt nem a hétköznapi életemben elsősorban, így akkor úgy láttam tökéletesnek, hogy milyen jó, hogy nem tartozom közéjük.


Talán egyszer egy évben volt szempillaspirál, vagy szemhéjfesték, az is világos.


Aztán főiskolás lettem, és kollégista, és az egyik szobatársam szerette sminkelni magát, minden egyes nap, és láttam, ahogy átváltozott.


Egy helyes, de kissé fakó, jellegtelen arcból lett egy nagyon élénk, nagyon élettel teli arc, ami szép.

És abszolút természetes hatást nyújtott.


Akkor elkezdett érdekelni a dolog, hogy valamit ez a lány nagyon jól csinál. :-)


Elkezdtem óvatosan érdeklődni a téma iránt, és bár nagyon fokozatosan haladva, eléggé oda lettem a témáért.

:-)

Ma már én is sminkelem magam, minden nap, de nem azért mert ronda vagyok, mert szép arcom és bőröm van, hanem azért, hogy a fáradtság nyomait eltüntessem, minimális korrektor szem alatt, pirosító, hogy élet kerüljön az arcomba, és egy kis szemceruza alul, és szempillaspirál. Ez a hétköznapi. Buliba meg mellé még valami szexi, csini szemhéjfesték. :-)


És én sokkal jobbnak/szebbnek érzem magam. Félre ne értsd, smink nélkül is bármikor szívesen vállalom magam, ugyanolyan szép és jó vagyok, de a smink az ad valamit, ami nagyon jó dolog.

Nem lehet elmondani/leírni, csak érezni. :-)

Nem megváltoztat, csak hozzád ad. :-)


Egyszerűen szerintem az igazi nőiességhez ez hozzátartozik.


De rengeteg gyönyörű arcú lány van, aki ellenben smink nélkül a szép, azzal meg ronda.

Okosan és ügyesen kell tudni használni, és akkor a szépből még sokkal-sokkal jobb lehet.


Azért írtam ezt le, mert sokkal elégedetebb vagyok az életemmel azóta, márpedig nem a külsőn van itt a hangsúly, előtte is vonzottam a férfiakat - akinek bejön az én típusom - és most is - hanem talán az a reggeli törődés a tükör előtt.

Minden nő lelkének kell. :-)

olyan, mint a vásárlás, azt hiszem! :-)

Remélem azért segítettem Neked, és nem érzed rosszindulatúnak, mert természetesen ettől ugyanolyan ápolt és igényes leszel/vagy!


:-)

2013. okt. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!