Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan szokhatnék le a vásárol...

Hogyan szokhatnék le a vásárolgatásról?

Figyelt kérdés

Mindig meglátok valamit, és megtetszik, sajnos az esetek nagy százalékában meg is veszem.

Hol egy tusfürdőt, egy rúzst, egy ajakápolót, ritkán parfümöt.

Tudom, hogy ez rossz, de nem tudom, hogy tudnék a leggyorsabban és a leghatékonyabban leszokni.

Van, hogy hónapokig nem vásárolgatok, aztán egyszer csak rámjön, és egyszerre két dolgot is veszek.

Van itt más is hasonló problémával?

Mitől múlna el ez a függőségem?



2013. febr. 10. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen problémám. Nem tudom abbahagyni. Kértem segítséget anyuéktól, de nem érdekli őket. Ha egy hétig nem megyek vásárolni, akkor robbanok, és azonnal mennem kell, és súlyos pénzeket hagyok a boltokban. Utána meg mindig sírok, hogy értelmesebb dolgokra is költhettem volna, vagy felajánlhattam volna alapítványoknak. De nem bírok leállni, és erre mindig tudok pénzt szerezni.
2013. febr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint nem csak én vagyok így....

Nekem nincs rossz érzésem, ha sokáig nem veszek semmit, van hogy hónapokig nem vásárolok.

Csak mindig megtetszik valami.

Például: volt 2 rúzsom, de vettem egy harmadikat is, azzal az indokkal, hogy nekem kell egy rózsaszín is (két piros van).

2013. febr. 10. 12:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ezzel küzdök. Csak sajnos nálam az is előrfordul, hogy olyan cuccokat veszek amit 1x felveszek aztán csak a szekrényben van. De egyszerűen hatalmas késztetést érzek, hogy megvegyem. De ugyanígy vagyok a higiéniai vagy sminkcuccokkal, van vagy 10 dezodorom, ugyanennyi parfümöm, szempillaspirálom, szemceruzám, sampnom és tusfürdőm :(
2013. febr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Ezzel mi a gond? Mindenki vesz időnként ezt-azt magának. Ez nem függőség, akkor lenne az ha minden héten többször vásárolgatnál és erre menne el minden pénzed.
2013. febr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Limitáltasd a bank kártyádat, és ne legyen kápéd.Mondjuk heti 3000Ft.
2013. febr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ezt csináltam régebben, amikor még nem én osztottam be a pénzt és eltartottak a szüleim. Akkor hagytam ezt abba, amikor elkezdtem én is "fillérezgetni". Nekem ettől múlt el, de a vágy még bennem van ugyanúgy a hülyeséget megvételére. Én fülbevalókat vettem főleg, hajbavalókat, körömlakkokat meg ilyen "akciós" cuccokat.
2013. febr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 fogyved válasza:

Mielőtt vásárolni indulsz, irdd fel egy cetlire, hogy mire van szükséged, és célírányosan csak azokat vedd meg!

Ne bámészkodj az üzletben!

2013. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!