Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ti milyen piercinget ajánlanát...

Ti milyen piercinget ajánlanátok nekem, mint első piercing?

Figyelt kérdés

Szeretnép pc-t csináltatni, csak még nem döntöttem el, hogy milyet. Amik tetszenek, az a septum, a sima orrkarika és a Monroe. Ezek közül szeretnék választani.. De mivel első pc-m lesz, ezért többen azt mondták, hogy kezdésnek csináltassak csak egy kis pöttyöt az orromba. Ti mit ajánlotok első piercingnek? A felsoroltak közül melyik fáj legkevésbé? Egyébként a piercinget hogy kell eltávolítani? Úgy értem, nehéz? :D Bocsi emberek, nem vagyok jártas a témában :)


Előre is köszönöm a válaszokat :3



2013. márc. 1. 21:02
 1/3 Emyke031 ***** válasza:

A 3 közül egyértelműen a sima orr-szúrás fáj a legkevésbé(érzésteleníteni sem szokták általában). Ha karikát szeretnél hozzá, akkor mindenképp szúrasd oda, ahova a karikához szúrják(lejjebb a sima pöttynél), és először rakass bele valami nem karikát(hamarabb is gyógyul).

Az eltávolításuk általában nem nehéz /kiv.: pl. műanyag talpú ajak pc-szárra tekered a fém golyót-> nekem 2X is teljesen "összeragadt" - le kellett vágni/, fajtánként változó, h hogy kell szétszedni(szétpattintós, kitekerős,...). A túl nagy műkörmök okozhatnak mondjuk még gondot ilyenkor.

2013. márc. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én fülporc piercinggel kezdtem anno. :) A felsoroltak közül a sima orrpiercinget javaslom.
2013. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves kéredező!


A Monroe a leglassabban gyógyuló ékszer, nem ajánlom elsőre. Ha mindenképp karika, akkor inkább septum, mint nostril (sima oldalsó orr ékszer). De én is a sima egy pöttyös orrékszert javasolnám.

Szúrásnál mindegyik kb ugyanannyira fáj, de embere válogatja. Mindeninek más a fájdalom ingerküszöbe.

Eltávolítani? Kezdő orrékszer általában egyenes szárú, vagy hajlított végű. A sima egyeneset csak erősebben kell kihúzni, mert a másik végén van egy kisebb bogyó. A hajlított végűt ahogy húzod kifelé, úgy oldalra tekered és simán kijön. A golyós végűek magukért beszélnek. Egyszerű menetes golyó van a végükön, van egyvégű ill. kétvégű is. Persze golyó helyett lehet kúp, kocka vagy millió más mentes dolog is. Ezeket csak tekerni kell, a "golyó" rész lejön, a szárat a másik oldalról kell kihúzni. A kétgolyós száras ékszereknél is, ott annyiból más, hogy mind a két golyót ki lehet cserélni másikra.

A golyó vagy pálcazárasoknál ki kell pattintani a karikából a záró golyót vagy pálcát.

Az üreges bedugósoknál csak ki kell húzni a záródugót... de még annyi féle van, hogy nem megyek tovább :D

Szóval egyiket sem nehéz, az első csere az, de azt kizárólag a gyógyulás után szabad ;) utána nagyon könnyű megszokni, akár tükör nélkül is.


Bármi kérdésed lenne még, írj privben ;)


- The Blueskin -

2013. márc. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!