Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az, hogy sokan...

Hogyan lehet az, hogy sokan alig esznek, mégis ducik?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ilyen ismerősöm van.

Egyik barátnőm például egy nap 1x-2x eszik (igaz, szemét kaját: pizza, süti, hamburger...), mégis 70 kg.


Ezzel szemben én naponta 5x-6x eszek nem kis adagokat, -bár próbálok értékes, egészséges kajákat fogyasztani többségben-, mégsem tudok 50 kg fölé menni.



2013. márc. 19. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Én is így vagyok, napi 2x eszek, reggel gyümölcsöt (alma, körte..) este pedig azt amit anyu csinál itthon, egy tál levest például, vagy ilyesmit, nem mondom magam kövérnek, 52 kiló vagyok, viszont aránylag nagyobb a fenekem, és akárhogy tornázok, futok az istenért nem lesz kisebb.. Kiborulok hogy az Isten miért csesz ki így velem :D 18L
2013. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
genetika elsősorban :D én is olyan vagyok, mint te, csak 5-6 kilóval könnyebb :D
2013. márc. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mert pont ahogy te csinálod, az volna elvileg a helyes. A sokszor kis adagot, ráadásul egészséges kajával, így kell!

Viszont sokaknak úgy reagál a szervezete arra, hogy naponta keveset eszik, hogy "Úristen, kevés lehetőség van enni, argo koplalunk. Nosza, halmozzunk fel annyi tápanyagot, amennyit csak lehet." Mindezt megfejelik azzal, hogy egészségtelen ételt esznek:magas glikémiás indexű szénhidrátokat, telített zsírsavakat, amik alapjában véve sokkal könnyebben vezetnek a zsír felhalmozódásához.


Ahhoz, hogy 50 kg fölé menj pedig, kell egy bizonyos ingert adnod a szervezetednek. Azaz nem elég csak falni, hanem mondjuk edzeni is kell (mondjuk valamilyen anaerob edzésformát) hogy a szervezeted arra ösztönözd, hogy raktározza el a tápanyagokat és fejlesszen egy kis húst a testedre, mivel gondolom nem simán csak "felhizlalni" akarod magadat :)

2013. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hármas:


Köszönöm szépen! :) Edzek, járok kondizni és egy harcművészetet is űzök.

2013. márc. 19. 19:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Lány vagy? Ahhoz, hogy fejlődj egyébként rendesen belőtt makro- és nem mellesleg mikrotápanyagarány is kell az edzés mellett.
2013. márc. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, igen.

Egyszer kiszámoltam, hogy mennyi tápanyagra van szükségem, azt igyekszem betartani. Jön is a súly, csak lassan. Fél év alatt sikerült 3 kilót felszednem. Azt hiszem, hardgainer vagyok. :)

2013. márc. 19. 19:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Napi minimum annyi gramm fehérje kéne, amennyi kiló vagy. Ha sportolsz, akkor ennek az 1,5-2x-ese is. Kell ch is, de csakis komplex, alacsony glikémiás indexű, csakis közvetlen edzés után jó némi cukor. Emellé persze zöldség, gyümölcs is, rendes alvás és folyadékbevitel (1liter/20kg testsúly/nap). Satöbbi satöbbi...ha nagyon érdekel a többi rizsa is, akkor nyugodtan keress rá a neten, vagy tedd fel az ilyesmi jellegű kérdéseidet a sport kategóriában, ott jobba tudunk neked segíteni.
2013. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Sokat olvasok ebben a témában.

2013. márc. 19. 19:22
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nem szarnak
2013. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

én napi sokszor eszem(egészséges ételeket meg egészségteleneket együtt)11 éves vagyok, mégis 28 kg

ez most hogy van?

2013. ápr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!