Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy legyen végre...

Mit tegyek hogy legyen végre önbizalmam?

Figyelt kérdés
Csúnyának látom magam, és erről szerintem nem csak én tehetek. Mostanában olyan negatív visszajelzéseket kapok amik még a maradék önbecsülésemet is tönkreteszik. pl. fekete volt a hajam, de nem tettszett ezért leszívattam és kicsit foltos lett, és másnap egy csaj akivel utáljuk egymást az osztályával kiröhögött a fél iskola előtt. ez a lány 2 évvel fiatalabb nálam és le néz engem, akárhányszor szembe jön velem a folyosón el kezd mosolyogni vagy nevetni rajtam és próbálok nem törődni ezzel, de valahol nagyon is érdekel. pl amikor ruhákat nézegetek valahol az jár a fejembe hogy olyat válasszak amiben nem lehet engem kinevetni stb. a húgom barátnője, és persze a tesóm visszamondja nekem hogy miket mond rólam, és nagyon rosszul esik. mindig kritizálja az öltözködésemet, a barátaimat stb. sajnos oda jutottam hogy a szerint akarok kinézni ami másoknak tetszik, és hogy a környezetemnek megfeleljek, de tudom hogy ez nem én vagyok. :'( nem tudom hogyan lehetne önbizalmam, mert akárhányszor eldöntöm hogy oké most már megmutatom ki vagyok én nem jön össze. 1. nincs pénzem igényes normális ruhákra... nem vagyunk gazdagok, és kb egy éve nem vettem magamnak egy új felsőt, csak turkálósat, abból is a legolcsóbbat. pedig annyira fel tudnék öltözni, ha lenne pénz rá, de sajnos úgy nézek ki mint egy csöves és a legrosszabb hogy bele kell törődnöm:/ nincs baj az alakommal, sőt sokan mondják hogy csinos vagyok csak ezt így nem tudom ki használni. az arcommal se vagyok megelégedve, hiába mondják a barátaim hogy nem vagyok csúnya nem tudom el hinni. be akarom végre bizonyítani magamnak hogy én több vagyok ennél. mit tegyek? 17/L

2013. máj. 24. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézd!Előszöris ne másoknak, hanem magadnak akarj megfelelni...ha az megvan, fel a fejjel, női büszkeség! És az a másik kisebb lány tökéletes?! Nem hinném...mibe jobb ő nálad?!Szerintem vagy vonulj el vele és ezt beszéd meg vele 4szemközt, vagy vitáz vele...de semmi kép se tűrd el!

Mindig lesznek olyan emberek, akiknek meg akarunk felelni

És olyanok is, akik lenéznek minket, kritizálnak, többnek tartják magukat a másiknál, és híd el, nem vagy magad!:)

2013. máj. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyél fel magadról pucér képeket és kérdezd meg, hogy hogy tetszik nekünk! Biztosra veszem, hogy sok bókot fogsz kapni. Ha félsz az idióta kommentektől, akkor csak nekem küldjed el üzenetben!
2013. máj. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ó hogy is ne... ;)
2013. máj. 25. 20:11
 4/7 oóöő válasza:

Sajnállak!

Fiú vagyok és ezt levonva cikibb az én helyzetebb...

A hajam nagyon sűrű ,és hiába fésülöm nem lessz jobb sőt inkább rosszabb.

Nekem is van ellenfelem aki szünet nélkül piszkál és szinte úgy érzem magam mint ha zöld lenne a hajam.

ettöl fogva CSAK zselével járok suliba..

Inkább kezd el őt is csúfolni pl. Kicsiket nem bátok!

meg ilyenek. Ha kifogytál a gúnyból akkor kérd a barátnők,barátok,ismerősök ill. szülők segítségét.

2013. máj. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ne viccelj már! turiból is úgy fel lehet öltözni, hogy mindenki csak irigykedik a cuccaidra :) igaz kicsit idősebb vagyok nálad, de kizárólag onnan öltözöm. ne tudd meg, a kolléganőim árajánlatokat tesznek a felsőimre, annyira tetszik nekik :)


próbáld szeretni és elfogadni magad. nem kell senkinek megfelelni, kik ők, h kritizáljanak!? mindig gondolj arra, h nem az a rossz, akit bántanak, hanem az, aki bánt másokat ok nélkül.


ha úgy mész végig a suliban, h látszik rajtad az energia, a mindenki le van ejtve magasról-kisugárzás, hidd el, h abbahagyják a szövegelést.

ha szép alakod van, akkor egy zsákban is jól mutatsz :) bár én lennék pár kilóval kevesebb :D

nyáron ha tudsz, menj el melózni, egyrészt mert az pénz, és tudsz venni jobb ruhákat, másrészt pedig mert olyan emberek közt leszel, akik érettebb gondolkodásúak, és észreveszik majd, h ügyes vagy, szorgalmas. hidd el, kapni fogsz pár dicséretet, elismerést, ami ad egy löketet az önbizalmadnak.


pár év és túljutsz a viszontagságos tinikoron, utána pedig tiéd a világ! a sors azért gördíti elénk az akadályokat, hogy kipróbáljuk magunkat, és önbizalmat merítsünk a legyőzésükből.


végezetül pedig egy idézet, ami nekem mindig segít:

szárnyaljon a te lelked a mindennapok nyomorúságai felett!

2013. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a gáz, hogy hagyod magad! És az a másik, hogy másoknak akarsz megfelelni! Én régen ugyanebben a cipőben jártam, elhiheted, csak nem 17 évesen! Változz! De magadért és nem másért, légy kihívó! És ne hagyd magad!
2013. máj. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha annyira piszkál az a kis taknyos akkor vágj vissza!!! Csináld ugyanazt vele mint amit ő tett veled csak erősebben!!! Ha észreveszi, hogy téged nem lehet piszkálni akkor békén hagy!!!
2013. máj. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!