Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A magyar beauty bloggerinák...

A magyar beauty bloggerinák miért nem szépek?

Figyelt kérdés
Szeretem a külföldi beauty blogokat, de szeretnék magyart is olvasni, de nem találtam egy jót se. Lolly egy transzvesztitának sminkelt egyetemista nulla írásképességgel, a Crystal Makeup Studio Timije egy műmellű, póthajú külföldre emigrált, újgazdag, eltartott senki, a Viktória's Style bloggere szintén csak a külföldi termékeket reklámozza a blogján, Wishes csak egy-egy posztot présel ki magából a KrémMánián, ő a L'Oreal PR-osa, Lumena-tha makeup cat már önmagában is gáz, a témaválasztásai unalmasak, a The very style blog ócska termékekről ír és egyikük sem egy kimondott szépség. A BEAUTY blogokat meg inkább a természetesen szép embereknek kéne üzemeltetni, olyanoknak, akik egy kicsit is legalább, de tudnak írni. Nem igaz? Ti kit olvastok, követtek?

2013. máj. 25. 19:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim válasza:
25%
Na ide figyelj!!! állítsd le magad, mert marhára nincs igazad. ők legalább tanácsokat adnak, meg minden te meg itt fikázod őket.. szánalmas.. ha annyira nagyra tartod magad, akkor csinálj te is blogot.. hát, megnézném.. XDDDD ahogy ott szó szerint b*szakodnál, mert nem tudnál mit írni. Te kis senkiházi inkább fogd be a csőröd ;)
2013. máj. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
76%

Az én véleményem az említett és a kimaradt blogokkal kapcsolatosan; tény hogy sok (és egyre több) az önkritika nélküli lány akiből tartalmi közölni való nélkül is kikívánkozik hogy nyilvános platformot vezessen. Viszont egyáltalán ne keverjük ezt össze azzal, hogy esetleg valaki az "általános közízlés" szerint nem "szép", mert ettől még igenis lehet igényes,összeszedett és minőségi amit képvisel, és ez a lényeg! (Azzal a megközelítéssel értek egyet, ha már bírálni kell, hogy annyi önkritikája legyen valakinek, hogy egyrészt rossz felbontású webcamos videót ne postoljon, mert teljesen elvonja a megítélés összképét; másrészt ha végigvette/bemutatta már a standard natúr,esküvői,füstös,sulis-dolgozós sminkváltozatokat , a kedvenc termékeit, és 5 videó után is ugyanazt az 5-6 terméket használja, vegye észre, hogy az kevés, próbáljon kreatív lenni, vagy profilt váltani-kiegészíteni...)

Összességében a kérdés megfogalmazása túl nyers és provokatív. Az megint más kérdés, hogy hányan szeretnék magukat sminkmesternek feltüntetni csak mert sikerült húzni egy tusvonalat, ugyanakkor szerintem az ehhez hasonló blogok igenis lemorzsolódnak, és előbb utóbb észreveszik magukat.

Viszont nem szabad elfelejteni, hogy többségük amatőr hobbi sminkes/terméktesztelő, aki lényegében az olvasójával együtt fejlődik, tapasztal ki dolgokat,

teszik elérhetővé az érdeklődők számára, amihez mi olvasók kapunk egy "társat".

2013. máj. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 A kérdező kommentje:
Kedves huszonnyolcaska! (Svivko) Ne haragudj, de te képzelted bele az ócska szóba az olcsót! (Ez rólad mond ám el egészen sok dolgot...) Viszont a félreértések elkerülése végett, nem, ismétlem, NEM a pénzről szólnak a fenti dolgok. Pont ellenkezőleg! Hiszem, hogy lehet 500 ezres fizetés nélkül, YSL Touche Eclat korrektor, Sigma ecsetek felesleges bemutatása helyett olyan bejegyzéseket alkotni, amik egy kis újat is hoznak, azzal szemben, hogy az előbb említett dolgokat beírva a keresőbe gyakorlatilag találatok százait adják. Egy ikonikus termék azért is ikonikus, mert egy idő után sokan használják-ami jó, az jó, de lehet, sőt biztos, hogy a rengeteg márka közül vannak még legalább olyan jók, mint a fönt említettek és talán érdemesebb lenne ezeket bemutatni, mint az olyan produktumokat, amit csak az eltartottak vagy a több százezres fizetéssel rendelkezők tudják megvásárolni vagy épp az rendelkezik vele, akinek ingyen küldik el... Tehát nálam sem a pénzről szól, biztosak lehettek benne. Ezt huszonhármaskának is írom, hogy a felsoroltak közül mind a természetes szépséget hiányolom (főként Crystal-os Timike), tehát nem is értem a dubajozást. Kozmetikusként dolgozom, így részben az is közbejátszik az is, hogy a vendégeimmel való beszélgetés során történt már olyan, hogy erről meg erről olvasott egy blogon, hogy milyen jó és most úgy néz ki a bőre, ahogy. Tehát nem csak a diverzitás hiánya a legirritálóbb, hanem eleve az, hogy jó blogok hiányában beérik az emberek a kevesebbel is.
2013. máj. 30. 08:53
 34/71 anonim ***** válasza:
5%

Én nem vagyok blogger, viszont a legtöbbet, akiket itt belinkeltetek, olvasom, és nem értem, miért kell a másik embert fikázni. Ő úgy néz ki, ahogy, arról ír, amiről, ha nem tetszik, nem kell olvasni, ennyi.

És hoznék még egy blogot, nemrég találtam rá.

[link]

Vele például semmi bajom nincs, tetszik az írásmódja, a témák, a képek...

2013. máj. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
79%

Ne öljetek meg, de én is egyet értek. (Mondjuk azért javíthatnál a fogalmazási modorodon, ember...!)

A leírtak közül a Crystal-os Timivel kapcsolatos dolgokat nagyon átérzem, elég too much a csak a külföldözős képekkel meg az outfit posztokkal, amikbe a nagy seggére aggatja a feszes, pink nyári ruhát. (Nem az alakkal van a baj, hanem az arcba fotózom magam-képekkel a tükör előtt, mikor lehet igényesebben is csinálni.) Meg szerintem a lényeg: ne gondolja magát profi sminkesnek az, aki a proli magyarok közül kivételesen tud magára kenni reggelente egy kis BB cream-et... Ezért lehet könnyű bloggerkedni Magyarországon. És a 32-es válaszolóval is egyet kell hogy értsek, önkritika emberek. Ez szól annak a szókimondó emberkének, aki a kérdést föltette és azoknak is, akik egy pár soros írásból hülye p.csázni kezdenek meg a többi gyöngyörű sértegetés, mint az, aki meglátja, hogy csajbunyó van és egy megmondós véleménnyel gazdagítja az önérzetét. Ugyanaz a kategória. Grat!

2013. máj. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
55%

De most akkor nem értem, hogy a 33-as válaszodban saját magadnak mondasz ellent: azt mondod nem a pénzről szól, meg hogy nem azokat a márkákat akarod látni, amit csak a több százezres fizetésből élők engedhetnek meg maguknak. De ugyanakkor meg leszólod pl. a The very style blogot, ami pontosan ilyen márkákat mutat be, szerinted meg ócska termékeket mutat be... akkor most nem értelek ne haragudj. Ő pontosan azokat a termékeket mutatja be, amiket szinte bárki elérhet, és nem kerülnek egy vagyonba, de mégis jó minőségűek, de talán kevesen tudnak róla...

Azt meg a legtöbb blogger mindig elmondja, hogy attól, hogy egy adott termék neki bevált, nem biztos, hogy másnak is be fog válni, de ez akár fordítva is lehet így, hiszen különbözőek vagyunk és a bőrünk is az... és az értelmes olvasó pedig azelőtt hogy ész nélkül rohanna a boltba megvenni a terméket, előbb megnézi, hogy milyen bőrre való, és hogy az az ő bőrének jó lehet-e, és ha nem az ő bőrére való, akkor nem fogja megvenni csak azért mert egy blogger agyondícsérte, azért ezt ne kenjük már a bloggerekre, hogy az ő hibájuk.

Az ilyen blogok pont hogy segítenek abban, hogy egy-egy terméket jobban megismerjen az olvasó még vásárlás előtt, és eldönthesse, hogy ezek tudatában jó-e az neki, és meg akarja-e venni...

2013. máj. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim válasza:
72%
Én elég sok beauty blogod olvasok,és mint másoknak is nekem is megvannak a kedvenceim. De ne szidjunk már senkit,kérlek. Azért csinálják,mert örömet okoz nekik,és vannak olvasóik,akik szeretik olvasni. Én személy szerint szeretem Timi blogját,de megértem azt is,ha valakiből pont az ellenkezőjét váltja ki. Az én kedvencem Csipkelány,olyan pozitív energia sugárzik számomra a videóiból és a képeiből,hogy nem tudom elmondani :) Nagyon szeretem,ő egyáltalán nem az a dicsekvős fajta,minden kommentre válaszol,ami elég ritka manapság. Szerintem nagyon szép,és ő nem az a plázamacska,aki a blog kedvéért fél kg vakolatot ken magára.
2013. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
59%

Van az a blog, amit imádok, pedig nem feltétlen "szép" a lány aki írja.


Viktória's Style írójában nagyot csalódtam. Kezdődött ez akkor, mikor pár hónapja arról írt sokat, hogy vissza kell fognia magát a pénzszórással, vásárolgatással, erről írt több bejegyzésen keresztül. Aztán meg úgy volt, hogy abbahagyja a blogot, és nem, hirtelen most megint itt van de egyre több termékkel. Ráadásul mindenhol a Firmoo szemüvegeket reklámozza, meg mindenféle külföldi dolgot. Nekem kissé hiteltelen lett azzal, hogy egyik hónapban még arról ír, nem bírja anyagilag a nagy költekezést, aztán most több cuccot vesz, mint valaha. Főleg, hogy kb sosem használja el azt, amik vannak neki. Tiszta olyan érzésem van, mintha csak azért venne olyan sok dolgot, hogy küldjenek neki tesztelnivalót, vagy nem tudom. Most meg a legutóbbi, hogy letiltotta a kommentelést. Szerintem ez valahogy olyan fokú tiszteletlenség az olvasókkal szemben, hogy na.


A Crystal Studio Timijéről meg mit is írhatnék... Látszatember, a mai szokásos népbetegésggel, azt hiszi csak műmellel meg műhajjal lesz szép, bár lehet ebben részben igaza is van. Hiába őszinte, nem tudom tisztelni miatta, nekem egy ócska nő, régen le is iratkoztam a blogjáról. És nem irigykedésből mondom, csak nekem más az értékrendszerem, nem az a fontos, hogy jó pénzes pasim legyen, meg a műmell, műhaj... Nagyon sekélyes lelki világa lehet szegénynek.


De vannak blogok akiket nagyon szeretek. Ott van pl Viki a Cheap and Chic blogról, ő nekem nagyon szimpatikus, természetes lány. Néha ő is ír olyan cikket ami nem tetszik vagy nem érdekel, akkor egyszerűen abbahagyom az olvasást és nem kommentelek.


KatieBeauty, Lolly, Fruzsina a Breakfast at Fruh blogról, Nitulino, Niki a Made in Beauty-ról, őket mind-mind szeretem és szerintem szép lányok, igényes a blogjuk. Aviana-t is szeretem, bár a foga tényleg elég *** de istenem, én sem vagyok tökéletes, azt pedig tudjuk, hogy a fogszabályzó marhára nem olcsó mulatság manapság. Egyébként szerintem tehetséges, szeretem olvasni.


Az meg valóban elég relatív dolog, hogy kinek mi a szép. Van olyan, hogy valaki nem a leggyönyörűbb, de valami megfog benne, van stílusa, igényes a blogja, ahogy ír, ahogy sminkel, ahogy körmöt fest.

2013. máj. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
71%

Az én kedvenceim =

Sminkes blogok: MadeInBeauty, Livin'Pretty, Makeup Universe, Katie Beauty (kimagasló ügyesség, precizitás)

Divat blog: Style and Blog - Mesi,Panni

(beszerezhető, elérhető darabok remek kombinációja sok stílusban)

Személyes hangvételű "mindenes" blogok:

Ehssty Smink, Csipkelány, Random thoughts by me blog

(közvetlen, hiteles, kedves személyiség és a blog témaira jellemző sokszínűség)


A lényeg számomra, hogy egy blogger hiteles legyen.

Ha sminkes profilt épít legyen: kreatív, újító, precíz-alapos, minél szélesebb kategóriából mutasson opciókat.

Ha divat, akkor elérhető, jól variálható darabokat mutasson be. Ha személyes a hangvétel (ezt szeretem a leginkább) akkor sallangmentesen, őszintén vigye bele a saját személyiségét, nézeteit és legyen következetes!

2013. máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim válasza:
0%
Kérdezőnek: azt meg lehetne tudni, melyik kozmetikában dolgozol? Nem bántásból, csak talán elmennék, mert ha nem is vagy túl finomkodó, talán jó szakember lehetsz.
2013. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!