Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Rendeltem valamit az e-bay-ről...

Rendeltem valamit az e-bay-ről de még mindig nem érkezett meg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan egy hónapja leadtam a rendelésem az e-bay-en, egy nyakláncot vettem ki is fizettem, sokan azt írták hogy Kínából lehet 1-2 hét de nem ritka az 1 hónap sem hogy megjön. Sajnos ezekre nem tudok alapozni, mert amit én vettem az nem Kínából jön hanem még messzebbről Dél-Koreából. Nemrég felnéztem arra az oldalra ahonnan rendeltem és dátumot írt ki hogy dec.5. és dec.12.-e között jön a termék. Na de azokra vonatkozik akik mostanában rendelnek én meg egy hónapja várok. Lüke is voltam mert akkor nem néztem meg mit írt ki, azt gondolta olyan 1 hónap múlva biztos megjön. Az eladóra pozitívak a visszajelzések 99%-ban így csak nem lehet olyan megbízhatatlan.

Kezdek feszült lenni, ajándék lett volna valakinek csak nem érkezett meg, megmondtam illetőnek sajna késni fog de majd megkapja, ha meg nem érkezik meg egyáltalán akkor reklamálhatok pedig az lenne legjobb ha inkább megjönne.

Rendelt valaki Dél-Koreából, normális hogy majdnem 1 hónapja nem jött meg amit rendeltem? Vagy lehet akár 2 hónap is? Mennyi idő után reklamáljak?



2013. nov. 27. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy október 26. előtt vagy után rendelted?


Akkor módosítottak ugyanis az e-bay "vevővédelemi" rendszerén.


Ha előtte, akkor 45 napod van a vásárlás napjától kezdve, hogy reklamálj. Erre figyelmeztet is az ebay, hogy mikor jár le.

Érdemes a 40. nap környékén írni előbb az eladónak (Contact Seller és az Other típust választani), hogy mi újság, nem jött meg, tud-e valamit, visszatérítené-e a vételárat. Pár udvarias levél váltása után, meg szokták tenni. Ha nem sikerül megegyezni a 45. napig, akkor ügyet nyitsz.


Ha utána rendelted, akkor az estimated delivery utolsó napjától számítva 30 napod van reklamálni (addig kell megérkeznie a terméknek).

Ezt a határidőt NE a termék adatlapján keresd, mert ott mindig az aznap kötött üzletekre vonatkozót írja ki, hanem a "purchase history"-nál van felütetve!


Egyébként Dél-Koreából "csúcsidőn kívül" kb. 11 nap alatt megérkezik általában, de most már eléggé "csúcsidő" van. Le van terhelve a posta, a vám, s nem csak a miénk, ezért minden országból elkezdtek csúszni a csomagok.

2013. nov. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő és részletes választ és a segítséget!
2013. nov. 27. 12:32
 3/3 anonim ***** válasza:
ha belépsz, van jobbra fenn olyan, hogy My ebay, ráhúzod az egeret (nem kell kattintani), és ott a Purchase history-ra mész. Akkor kiad mindent, amit vettél eddig. Ott írja, hogy mikortól meddig várható a szállítás, én azt a dátumot kivárnám. :)
2013. nov. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!