Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Valaki hord kontaktlencsét?

Valaki hord kontaktlencsét?

Figyelt kérdés

Már jó pár éve szemüveges vagyok.DE nem igen szeretem.Szívesen kipróbálnám a kontaktlencsét, de megmondom őszintén félek hogy nem bírom majd elviselni, berakni a szemembe.Hogyan kell "használni",berakni? Zavarja a szemet,károsítja?


Sokan mondják hogy milyen káros, veszélyes,tényleg az?


Ti javasoljátok vagy inkább maradjak a menőbb szemüvegnél?

16/lány



2014. jan. 29. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is féltem attól nagyon sokáig, hogy kipróbáljam, aztán rászántam magam, és azóta nem viselnék többé szemüveget. Nem áll jól nekem, és semmi baj nincs a kontaktlencsével.
2014. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én pont 16 évesen tértem át a kontaktlencsére,utáltam a szemüveget.

Ennek már 10 éve.Azóta is azt használok.Semmi problémát nem okozott eddig.Megtanítják ott neked,hogy kell betenni,kivenni,tárolni stb.Nyugi,nem nehéz :)

Nem zavar,észre sem veszed,ha jól használod!

Szóval én csak ajánlani tudom,sokkal kényelmesebb,mint a szemüveg.

2014. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is 15 éves korom óta kontaktlencsézek. Vannak már nem is olyan drágán extralégáteresztő típusok, amiket egész nap fennhagyhatsz, csak alvásra kell kivenni - előtte olyan volt, ami nagyon olcsó volt, mert a Vision Expressnek van egy 22 év alatti kedvezménye, fél évre 8000 forint azt hiszem a kontaktlencse, mindkét szemre, de az 8 órát lehet csak fenn, és annál jóval többet volt, hiszen 7-kor legkésőbb indulás volt suliba, és leghamarabb 4-kor értem haza. :) Az annyira nem tett jót, hogy felmerült, nem hordhatok többet, de kaptam másik típust, amit már egy éve hordok kb., és tökéletes! Fáradt szembe is jobb, stb.

Ott ahol veszed, ha személyesen mész be, meg fognak tanítani, első időszakban nehezebb lesz még attól még, de egy idő után már tükör sem kell majd hozzá :)

2014. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja és én azért is féltem, mert Anyukámnak is volt, és neki ráégett a szemére, de neki még merev volt, a maiak már lágyak. :)
2014. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Meg ő nagyon túlhordta egyszer, szóval, ha figyelsz rá, minden okés lesz! Na! :D :)
2014. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Káros a hóhér! Ha nem retkes kézzel nyúlsz a lencsékhez, minden használat után kicseréled az oldatot és nem körömmel kaparod ki a szemedből a lencsét nem lesz semmi bajod. Plusz tartsd be a kezdeti időkorlátokat, ha lesznek. Ha meg valaki a korról ugat, tegyél rá, mert nem azon múlik.
2014. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
73%

Én azt hiszem, 10 éves voltam, mikor először kaptam kontaktlencsét. Igen, nagyon fiatalon kezdtem, de már muszáj volt... Mínusz tízes volt a szemem, így a szemüvegem lencséje még extraextraextra vékonyítottan is kilógott a keretből, ezen kívül irtóra kicsinyítette a szemem. Egyszóval undorító volt már, és ezt a több mint százezres undorítóságot kellett viselnem. Szóval a kontaktlencse nekem igazi megváltás volt, azóta hordom is. Tizennégy éves vagyok, már utcára se mennék ki semmi pénzért szemüvegben :D de vigyázz, milyet kérsz! Ha jól tudom, van kemény - ez nem ajánlatos, mert könnyen eltörik és a por is könnyen belemegy -, van lágy - ez már jobb, viszont nem ajánlatos sokáig hordani, mert nem egészséges annyira, bár a szüleim jó pár éve hordják, és semmi bajuk -, és van a félkemény, amit én is hordok. Ebbe is bele tud menni a porszem, de ritka. Én szeretem, csak aludni szörnyű benne. Nekünk évente kell újat csináltatni.

Nagyon egyszerűenk meg lehet tanulni a ki- és bevételét, bár más a félkeménynek és a lágynak. Hidd el, könnyen belejössz majd! :)

2014. jan. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekem 10 éves korom óta kontaktlencsém van és nagyon szeretem .:) Egyáltalán nem érzem hogy a szememben van és egyszerű a ki/be tétele is:) Viszont az a hátránya, hogy ha bele megy valami a szemedben jobban észre veszed és fajdalmasabb, ilyenkor én mindig kiveszem.:)
2014. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én éjszakai kemény lencsét használok. Este berakod, reggel kiveszed, napközben jól látsz. Nem olcsó de szuper.
2014. jan. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó.Én 10 éve használok lencsét,de olyat még nem hallottam hogy este beteszem,reggel kiveszem,és egész nap jól látok,szemüveg és lencse nélkül.Az meg hogy lehet???
2014. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!