Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Érettségi előtt állok. Szerint...

Érettségi előtt állok. Szerintetek érdemes elvégezni a mai világban egy műkörmös képzést? Nagyon érdekel és szeretném is csinálni, de nem tudom, hogy jó ötlet-e az egyetem helyett ezt választani.

Figyelt kérdés

2014. ápr. 27. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem helyett? Hogy lenne már érdemes? Műkörmösként munkád nem lesz, ha mégis lesz néha abból nem lehet megélni. Hobbiból tanulhatod otthon, de ne ez legyen az életcélod, mert annak sok értelme nem lenne.
2014. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg te járj utána mennyire keresett felétek.Nálunk keresnek ide oda műkörmösöket és amúgy meg diplomával sem garantált,hogy azzal dolgozni is fogsz tudni.
2014. ápr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
gazdasági szakokat jelöltem meg, mert annak láttam értelmét a sok semmilyen szak közül. De a magas ponthatárok miatt nem fognak felvenni, önköltségesre meg nem igazán mennék.. Így jött az ötlet, hogy olyannal foglalkozzak, amit szeretnék is csinálni
2014. ápr. 27. 15:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nàlunk így is túl sok a műkörmös, semmi pénzért dolgoznak, hogy legalább munkájuk legyen.
2014. ápr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Felénk akiket ismerek, mindegyikük tele van vendéggel. Előre egy héttel már időpontot sem lehet kérni náluk
2014. ápr. 27. 16:06
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Te tudod, ahogy jónak látod, de ez épp olyan alja munka mint egy gyárban robotolni semmi pénzért. Párom családjában, barátai közt mindenki diplomás, jól élnek, sose volt gondjuk azzal hogy nem találnak munkát... szóval én nem lennék műkörmös, akkor sem ha tetszik a dolog. A diploma fontosabb.
2014. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fontos ,hogy azt csináld az életben amit szeretsz de az sem árt ha meg tudsz élni belőle.A műkörmösként való tevékenységet én is csak hobbynak vagy kiegészítő munkának ajánlanám egy "rendes" munka mellé.

Nem kell mindenkinek egyetemre járni, kereslet van jó szakmunkásokra is,nézz körül hátha találsz olyan területet ami tetszik is és amiből a megélhetésedet is biztosítani tudod.

2014. ápr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Elvégzed a műkörmöst, ha akarod, és utána még nyugodtan mehetsz egyetemre ha nem jön be.
2014. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyetem alatt csináltam az okj-s körmös képzést, mivel azért nem annyira nehéz a tananyag, hogy ne lehessen szorgalmi időszakban megcsinálni. Egyébként hobbiból csináltam, mivel már sok éve magamnak építettem a körmöm. Jelenleg se a diplomámmal, se a műkörmözéssel nem vállaltam munkát, mást csinálok. Az egyetemet egyébként butaság összehasonlítani egy 3 hónapos tanfolyammal. Ha elvégzed az egyetemet és nem csinálsz mellé nyelvvizsgákat, jó helyen gyakorlatot, stb., nincs benned kellő elszántság nem feltéttlen fogsz jó helyet találni a diplomáddal. Körmösként is ugyanez a helyzet, ha nem képzed tovább magad, ha nem tudod megfogni a vendégeket azzal sem lesz jó állásod. A diploma inkább annak jó, aki tényleg tanulni akar és erre van igénye, ha ez nincs meg, akkor nem érdemes elkezdeni, pláne egy gazdasági szakot, ami nem könnyű szak általában. Mindenesetre egy ilyen rövid okj-s képzést nem az egyetem helyett csináljuk, belefér simán mindkettő. Sőt én a helyedben gondolkoznék egy gazdasági okj-n, hogy lásd tényleg érdekel e a téma.
2014. máj. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
utolsó, köszönöm a választ!!
2014. máj. 8. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!