Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan kell zselés mükörmöt...

Hogyan kell zselés mükörmöt épiteni? milyen anyagok szükségesek hozzá?

Figyelt kérdés

2014. máj. 30. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Gondolom minden előképzettség nélkül otthon házi praktikáznál vele...

Nem ajánlom!


A körmösök ezt nagyon sokáig tanulják a többségüknek legalábbis a profiknak van manikűr-pedikűrös végzettségük is.

Erre a szakmára nagyon szigorú higiéniai előírások vonatkoznak nem véletlenül.

Elég ha csak nem megfelelően fertőtleníted le a körmöt és a körömágyat máris meg van a baj.

Begombásodik, elfertőződik és rohanhatsz az orvoshoz.


Nemrég tele voltak a híroldalak egy angol kis csajjal, aki otthon csinált magának műkörmöt, nem volt tisztában a fertőtlenítési eljárással és az lett a vége, hogy a mutató ujjának a felső percét már nem tudták megmenteni annyira elgombásodott.


Úgyhogy ha összeszámolod a szett értékét meg a belefeccölt munkát annyiból már találsz egy profit, aki biztonságosan megcsinálja.

Vagy elmész egy tanfolyamra, ami persze nem két fillér de lesz egy szakmád egy kis mellékes bejön vele és magadnak majdnem ingyen csinálhatod.

2014. máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát ha nem baj nem köszönném meg ezt az értelmetlen választ,bár számitottam erre hogy ilyen emberek is ide irnak. Figyelj szerintem sehol nem emlitettem hogy otthon magamnak ill masoknak akkarom vizsga nelkul csinalnii. Igenis el szeretnék menni egy szakkèpzèsre. Mert tudom mivel jàr ha elrontom csak szükségem lenne egy listára mivel az alapanyagokat elore be kell szereznem. Ha erre esetleg tudsz vàlaszt adni megköszönném de ha mégsem akkor kérlek ne vàlaszolj
2014. máj. 31. 08:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a lista kell, akkor azt a suli oda fogja adni pontos megnevezésekkel.. Hova szeretnél jelentkezni?
2014. máj. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg tanfolyamra mész, akkor ne vásárolj be előre, mert olyasmit fogsz megvenni, ami esetleg nem is kell. Ha magadnak akarod csinálni tanfolyam nélkül, akkor írj egy privátot és átküldök egy listát.
2014. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Másrészt azért sem éri meg előre bevásárolni, mert sok iskola csak azokat a termékeket fogadja el, amiket ők forgalmaznak, mással oda sem engednek. Vagy válassz olyat, ahol adnak kezdő szettet. Felesleges előre elkezdeni körmöt építeni, mert esetleg lesznek rosszul rögzült mozdulataid, amiket iszonyú nehéz lesz megváltoztatni.
2014. jún. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
régóta próbálkozom. és megy csak pontosan nem tudom milyen anyagok kellenek. kevés anyaggal a legfontosabbakkal is ugyan olyan szép és tartós körmöt csinálok mint akármelyik körmös.
2014. jún. 2. 16:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Aha, persze. Azt se tudod, hogy mi kell, de ugyanolyan jól csinálod, mint aki évek óta a szakmában van....
2014. jún. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem jártam tanfolyamra évek óta itthon építem magamnak meg a húgomnak esetleg egy kis anyagáron másnak is néha. Soha sem nekem sem a húgomnak nem volt problémánk, én moyra termékeket használok, savmentes primer, no line majd pedig bondot, persze megfelelő előkészítés kell még ezek előtt is.Majd jöhet a sablon és a moyra medium clear építő zselével megépítem a kívánt formát. Én mindent a youtubról tanultam. Persze extrém formákat nem tudok építeni ahhoz már tényleg tanfolyam kéne :) Kocka, mandula és háztető ezek mennek. :)
2014. jún. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KörmösMagenta ***** válasza:

Szia!

Azt javaslom, ha oktatásra készülsz, akkor menj be az iskolába, és kérj onnan terméklistát. A tanulóknak nem mindegy, hogy mivel kezdenek, nem véletlen léteznek az oktatók által összeállított kezdőcsomagok. Ha magabiztos vagy, és úgy gondolod, hogy már mindent tudsz, jobban dolgozol, mint egy szakmában jártas, akkor vagy nagyon tehetséges vagy és oda fognak figyelni rád az oktatók is, vagy egy picit túlzol. Az oktatásra nem jó úgy odamenni, hogy " Én már mindent tudok", mert akkor nem fogsz semmit tanulni. A szakma lényege a részletekben rejlik.

Én a helyedben az oktatáson azokkal az anyagokkal dolgoznék, amit az oktatóim javasolnak és úgy, ahogy ők mutatják, így garantálhatod a minőséget később a vendégeidnek is. Ne becsüld alá a szakmát, azon a tudáson fejlessz inkább, amit az oktatóktól kapsz, akkor leszel majd igazán jó körmös.

2014. jún. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!