Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha egy divatlapnál szeretnék...

Ha egy divatlapnál szeretnék majd a későbbiekben dolgozni milyen OKJ-s szakmát kezdjek el tanulni ami hasznos lesz a jövőmre nézve?

Figyelt kérdés
A divattervezőn kívül. Egy sima irodai asszisztenssel nem tudom mennyit érhetnék, szerintem később a munkahelyemen is majd asszisztensnek tekintenének.
2014. jún. 8. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Újságíró,hírszerző..
2014. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ebben szerintem ne is gondolkodj, mert OKJ-val garantáltan semmire se fogsz menni.

Inkább próbáld bővíteni a szókincsed, a fejleszteni a fogalmazásmódod, tanulj nyelveket, h minél több szakirodalom álljon a rendelkezésedre és próbálj meg saját cikkeket, riportokat készíteni és küldd el nekik!

Ha elég jó vagy és megütöd a színvonalat akkor örömmel fogják fogadni, hiszen annyival is kevesebbet kell nekik az újság összeállításával tölteni.

Aztán talán felajánlanak neked egy állást, vagy beraknak valahová, a legtöbb lap egy kiadóhoz tartozik, így ha nem is az adott újsághoz, de az már félsiker, ha bekerülsz máshová, az se kizárt, h jobban fog tetszeni, mint az eredeti hely.

Láttam már ilyet nem egyet, csak le kell valamit rakni az asztalra.

2014. jún. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kommunikációs főiskola...Okj kevés lesz.
2014. jún. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Okj-t a jobb helyeken nem veszik komolyan, szóval felesleges. Inkább főiskola, egyetem. Ha lehet külföldi, mert Magyarországon ezzel sem nagyon lehet pénzt keresni, ha egyáltalán munkát találsz majd.
2014. jún. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!