Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ti mennyit költötök magatokra?...

Ti mennyit költötök magatokra? Szerintetek a havi 800 Ft, minden harmadik hónapban 1500 Ft sok? Ebben csak az intim dolgok, és a dezodor van benne?

Figyelt kérdés
2014. júl. 2. 10:49
1 2
 11/17 zabmester ***** válasza:

Ennyinek, úgy gondolom, még a legszerényebb körülmények között is bele kell férnie, ez tényleg nem sok, és ha az intim dolgok alatt mondjuk tisztálkodószert vagy tampont értesz, akkor ez valóban ugyanolyan szükséglet, mint az étel, vagy mint hogy befizetitek a számlákat, ezt egyszerűen meg KELL venni, szóval bizonyos értelemben ezt tényleg nem magadra költöd, legfeljebb annyiban, hogy ezek éppen olyan dolgok, amiket csak te használsz, mert neked van rá szükséged.


Hogy pontosan mennyit költök magamra, azt nem tudnám megmondani. Van olyan hónap, hogy nem veszek magamnak semmit, máskor meg több pénz is elmegy olyasmire, amire úgy gondolom, hogy szükségem van, de nyilván tudnék nélküle is élni. De ha egy átlag kellene, akkor mondjuk havi 2-3 ezer forintot, pl. hajfestékre, kozmetikumra. De ebben nincs benne az, ha ruházatra költök, mivel oké, ilyesmit, mint bugyi, zokni, gyakran veszek, viszont mondjuk nadrágot, felsőt, stb.-t csak akkor, ha szükség van rá, mert mondjuk valamelyiket pótolni kell, mert elszakadt, vagy olyan alkalom van, amire nincs mit felvennem a meglévők közül, stb.

2014. júl. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
58%
Ez irreálisan kevés, amit leírtál.
2014. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Miért lenne ez sok? Jó persze ha 4 tagú család él havi 80ezerből ott lehet hogy ez sok.

De normális körülmények közt ez semmi sem.

Nekem havi 50ezrem van magamra, nem költök ennyit általában, de megtehetném, mert ennyi marad a fizuból mindig amit arra szórok el amire csak akarok.

2014. júl. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 ivilicious ***** válasza:
Ja,nekem is bűntudatom van,de ami kell az kell,párom meg tarkón vág,ha még egyszer ezt hallja tőlem, mert ő azért dolgozik,hogy mindenem meg legyen,nekem is :)
2014. júl. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Elolvasva a válaszokat hülyének érzem magam, hogy én ezeket a dolgokat piszok olcsón és 1-2 havonta veszem csak.

Tusfürdőből én Baleát szoktam a Dm-ben nagy kiszerelés és egy hónapig elég (300ml nem 250 mint a többi tusfürdő és 200-300 forint), intimlemosóból most találtam 700forinért szintén Dm-ben 300miliset, samponból wu2-t vagy baleát mert szeretem az illatát, fogkefét 100fortinért 100-as boltban, fogkrémet 300forintos signalt, deót 600 forinért de 100forintosba most 400ért láttam. Tampon-betét nekem nem kell mert intimkelyhet használok, szempillaspirál (Rimmel 3000Ft) meg nekem kibírja egy évig ahogy a lemosó (baleás 600Ft) is mert nem sok sminket használok, kézkrémet meg szintén 100asban veszem 200forintést. Pedig futná márkásabbra meg drágábbra, de én ezeket szeretem, és külön örülök, hogy ilyen olcsón meg tudom venni.

23/L

2014. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
58%

Hajszínezőm havonta 1500Ft körül van

Nivea tusfürdőt ha akciós, akkor egyszerre 2-t veszek az 2 hónapig elég

Testápoló 1000Ft-1200/hó

Sampon 600-700Ft

Balzsam: na ebből kilósat veszek 4 hónapja használom és még mindig van benne 1000Ft

Tonik 2 hónapja használom 650Ft

Micellás víz 1400 (ezt 1 hónapja vettem és az ötöde fogyott csak el)

Intim mosakodó: 7-800Ft

Tamponból 32es csomag 2 hónapra elég 1000Ft felett igyekszem akkor venni mikor akciós


Ezek az alapok, én ott csábulok el, hogy imádok sminkelni, szóval havi szinten 1000-1500 Ft elmegy sminktermékekre



Amiket te írtál azok nagyon alap dolgok, és rettentően keveset költesz magadra.

2014. júl. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ennél sokkal többet költök...

Sampont, balzsamot, tampont nem szoktam külön venni, otthon a "közösből" használok. Tusfürdőt szoktam, de mivel csak egyedül használom, és nem használok sokat, elég sokáig, akár 5-6 hónapig is. Nem drágát veszek, általában Balea, és éppen amilyen illat megtetszik. 3-400 körül van. Deót sem kell gyakran vennem, 2-3 havonta, az olyan 800 forint.

Arclemosót, tonikot is kb kéthavonta veszek, 1000 forint körüli értékben. Arckrémet sosem veszek, mindig kapok valakitől. Testápolót is használok, változó hogy milyet és mennyiért. Utoljára Avonból rendeltem csoki illatút, annak 1200 ft körül volt az ára, de ezt sem veszek minden hónapban.

Körömlakkot havonta többször is veszek, mivel a gagyi sem "tud" kevesebbet, mint a drága, simán megveszem a noname terméket. Alapozót használok, de azt is csak félévente kell vennem, az 2000 ft. Púdert és pirosító szintén nagyon sokáig elég, már vagy egy éve használom őket. Spirált veszek még viszonylag gyakran, de megtaláltam a kedvencemet, NYC márka, és csak 600 forint, ez sem nagy összeg.

Ruhára szintén nem költök túl sokat, általában turizok (azt ipari mennyiségben teszem), vagy magamnak varrok (zt ritkábban, mert azt másnak szoktam inkább, aztán ahhoz már nincs energiám, hogy magamnak is varrjak), cipőket igyekszem akciósan venni, táskákat pedig ajándékba szoktam kapni, úgy, mint az arckrémeket is.

Más nem jut most az eszembe.

2014. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!