Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Magas és vékony lányként...

Magas és vékony lányként miért rám mondja az alacsony (nem átlag magasságú) lány, hogy én vagyok a magas (ő a normális)? Fordítva miért nem mondja egy magas lány az alacsonyra, hogy jaj de pici vagy?

Figyelt kérdés
Talán ez mint olyan duci,vékony szindróma,hogy a duci a szemébe mondja a vékony normál alkatú lánynak,hogy egyen mert sovány...de fordítva nem mondjuk a szemükbe,hogy felesleged van..mert azon megsértődne...

2014. szept. 9. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Hmmm...ezen már én is sokat agyaltam! :)


Engem mondjuk nem érdekel más testsúlya vagy magassága, s úgy érzem, hogy másnak sincs joga az enyémbe belekötni.

Van egy barátnőm, nagyon sovány csaj. Gyűlöli a testét, de nincs mit ellene tennie (betegség miatt nem tud hízni). Soha senkire nem jegyezte még meg, hogy kövér, bezzeg ő szegénykém úton-útfélen azt kapja, hogy hogy néz ki, hízzon már, mert így ronda. Hát hol itt az igazság?

2014. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A fenét nem mondják. Én állandóan azt hallgatom, hogy "jaaaaj de kicsi vagy!" Pedig azért a 160 centi körüli magasságommal annyira nem vagyok kirívóan alacsony, vagy az ismerősi körömben túl alacsony a többség. :D

Nyilván nem kapsz teljes képet a dologról, mert te magasként azt hallod, hogy "jaj de magas vagy" engem meg ez nem hat meg, meg mert nekem a másik oldal jut.

Különösebben nem szoktam magamra venni az ilyet egyébként, ténymegállapítás. Ha az átlagnál magasabb vagy, akkor jogos a megjegyzés. Ha valaki az átlagnál alacsonyabb, akkor az. Csak semmi értelme.

Mondjuk épületes dolog lenne, ha végre nem szekálnák az emberek a másikat olyan dologért, amin nem lehet változtatni. Bezzeg azért senki nem szól, ha valakinek rossz a frizurája, vagy elkenődött a sminkje, mert milyen dolog az - pedig ezeken seperc alatt lehet javítani. :D Ellenben azon, hogy nagy vagy kicsi a lábad, az orrod, a füled, a melled, milyen testmagassággal áldott/vert meg a sors...

2014. szept. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rám mondták már magas lányok, hogy jaj de pici vagyok, pedig szerintem tök átlagos vagyok a 163 centimmel.
2014. szept. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Hát mert hozzá képest tényleg te vagy a magas. Neki az a normális, a megszokott mint a saját mérete. Gondolom, ha te egy nálad alacsonyabb embert látsz meg akkor neked sem az jut eszedbe, hogy jaj milyen magas vagyok, hanem, hogy ő az alacsony. Viszont szerintem itt az a baj, mint általában az ilyen kérdéseknél, hogy sokan ezt sértésnek veszik. Tehát mondjuk, ha egy 170-180 cm magas lány vagy, ami szerintem úgy magasnak minősül, persze van ennél magasabb is, akkor az, hogy magas vagy nem beszólás, gúnyolódás vagy szekálás, hanem egy tény. Az, hogy te ezt nem tudod elfogadni vagy neked így nem tetszik az már más dolog, tenni pedig nem tudsz elenne, max. nem veszel fel olyan ruhákat, cipőket, amitől még magasabbnak tűnsz. Valamint hasonlóan gondolkodom a duci-vékony dologról is. Mondjuk ott általában és tudom, hogy mindenkinek más az ízlése, de általánosan szerintem a vékonyabb, karcsúbb testalkat (és nem soványságra gondolok és pláne nem az anorexiára mert az meg egy betegség...) többek által kedvelt mint a duci vagy molett, míg szerintem a magasságnál nincs ekkora kontraszt, nyilván az is lehet szempont, de talán nem annyira mint a súly. Valamint, gondolom az embernek rosszabbul esik mikor valami olyan miatt "bántják", amiről tehet. Legalábbis, ha magamból indulok ki, akkor az a beszólás, ami olyan dologra irányul, amit én nem tudok befolyásolni az lepereg rólam, nem foglalkozom vele, de ha olyanról van szó, amiben én is szerepet játszok, akkor az már rosszabb mert az a vélemény valamilyen szinten engem is minősít. Szerintem ilyen esetekben az a legfontosabb, hogy az ember tisztában legyen saját magával, legyen önkritikája és fogadja el magát, ha pedig olyan dologról van szó pl. testsúly, ami megváltoztatható akkor, amennyiben zavarja az illetőt, akkor változtasson rajta mert szerintem, alap esetben ha valaki tisztában van az adottságaival és elfogadja magát, akkor nem akad ki egy olyan megjegyzésen, ami fedi a valóságot. Ha nekem valaki azt mondja, hogy vastag a combod, akkor nem lepődök meg és sértődök meg, hogy hogy mondhatott ilyet mert nekem ez nem újdonság, tudom, hogy így van és elfogadom. Valamint, az is fontos, hogy hogyan kezeljük, hogyan mondjuk ezeket a dolgokat. Tehát a törpe meg disznó meg deszka meg anorexiás meg létra meg nem tudom most még miket szoktak mondani tényleg sértő és ezeknek szerintem akármilyen lelki állapotú, magabiztos embernek mondjuk senkinek nem esik jól. Nyilván ez is egyfajta kritika, vélemény, de általában ezt konkrétan sértésnek szánják.
2014. szept. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt hívják szelektív észlelésnek!

Azt veszed észre, ami téged érint és ami megerősíti a véleményedet.


Magas lányként fogalmad se lehet, hogy hányszor megkapja egy teljesen átlagos is a "de pici vagy"-ot.

Mondjuk úgy naponta, napi többször.

2014. szept. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én sértésnek veszem,ha alacsonynak neveznek.
2014. szept. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Dehogy nem mondják. Ha te vagy mások nem, akkor a televízió, a divatújság meg a divatbemutató, ahol csak akkor vagy ember, ha magas és vékony vagy.

Elhiszem, hogy téged idegesít az, hogy beszólnak, de az ő problémájuk sokkal régebbi és sokkal szisztematikusabb.

2014. szept. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem mondják hogy jaja de pici vagy. Ezzel semmi baj nincsen mert 156 cm vagyok. A magas és az alacsony lányok egyaránt megmondják. Engem nem zavar, megszoktam a magasságom.
2014. okt. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!