Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a normal...

Miért van az hogy a normal testalkatra is azt mondják, hogy dagi?

Figyelt kérdés
Külfödön,legalábbis Spanyolországban már rég nem divat a fogyókúra.Vicces,és egyben szánalmas is ,hogy ott lesoványoznak,itt meg ledagiznak.Normál testalkatom van,de ebben az országban az már dagi.Itt trendi fogyózni,míg cérna nem leszel.Nem beszélve a sok mellékhatásáról a fogyókúrának,de megéri mert követi a trendet,hogy ne legyen combrése hogy kiálljon a csipőcsontja.A trendiség mindenekelőtt.

2014. szept. 29. 07:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egészséges határokon belül senkinek nem kéne törődnie a saját súján kívül máséval. A legutálatosabb dolog, amikor a csajnak, akit kiskorom óta ismerek és többet evett mindigis mint én, de nem bírt meghízni, pedig akart, azt mondják, hogy anorexiás meg szedjen már fel pár kilót, míg egy másiknak, aki mindigis ducibb volt, de nem kórosan, azt mondják, fogyóznia kéne. Hadd döntsék el ők, senkinek semmi köze ahhoz, más mit lát szépnek, milyen alak vonzó neki. Persze én is rászólok apukámra, aki túlysúlyos, hogy menjünk el bringázni meg ilyenek.

Diétázni meg nem lehet folyamatosan, egészségesen de eleget enni viszont igen. Meg sportolni. Én is így fogytam le eddig 14 kilót, de még mindig van mit, viszont már teljesen átlagosnak és csinosnak érzem magam.

A thigh gapről meg annyit, hogy ahogy nagyon sok minden (csípő-derék arány, barátnőmnek alig van különbség nekem meg akármennyit fogyok 20 centi, vagy mit tudom én, mennyire áll ki a kulccsontja) az is genetikai. 66 kiló vagyok, de már megint kezd látszani a thigh gapem, míg más 50 kiló körüli ismerősömnek nincs. Mert széles a csípőm és pluszba úgy vannak a lábaim, ennyire egyszerű.

De nem tudok egy nagyon vékony csajra se úgy gondolni, hogy biztos nem eszik semmit, mert saját szememmel látom osztálytársam betolni két péksütit meg táblacsokikat, erre nem tud meghízni.

2014. szept. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hű, nagyon érdekesnek találom a kérdésed, már csak azért is, mert én magam 162 cm és szintén 50 kg vagyok. Nekem még soha nem mondták, hogy dagi vagyok, sőt, sokan lesoványoznak. Van thigh gap-em, box gapem, kilátszanak a kulcscsontjaim is. Hozzáteszem, hogy sportolok és normálisan eszem, a hasam, a combom elég szálkás. Tehát nem mindegy, hogy az az 50 kg zsírból vagy izomból épül fel leginkább (ok, nyilván mindkettőből, csak az arány nem mindegy).

Nyugaton meg ha megnézed a ruhaméretezést, abból is jól látszik, hogy ami nálunk S-es, az ott XS-esnek vagy XXS-esnek számít stb. Ott nagyobb mértékű az elhízás, több a kövér ember, ezért mondják, hogy vékony vagy. Mondjuk, magyar fejjel sem tudnám elképztelni rólad, hogy dagi vagy.

2014. okt. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk igen,én is láttam rajtuk hogy picit túlsúlyosak.Nem tartom magam kövérnek.1-2 kg szokott rajtam vándorolni,épp milyen passzban vagyok.Sportolok is.Ha kevesebbet eszem másnapra kint van a csipőcsontom.Köszi nektek a válaszokat.
2014. okt. 1. 14:47
 14/14 anonim ***** válasza:

szerintem nem szokták ezt mondani.

az átlag testalkat se nem vékony, se nem kövér. egy köztes állapot, kevés izommal. ez nem minősítés, csak egy tény.

inkább azt szoktam olvasni, hogy azt mondják nekik hogy sportoljanak, legyenek izmosabbak, formálódjanak. tehát nem kövérezik le. nyilván van kivétel, de nem ez a jellemző szerintem. ezen az oldalon persze tudom hogy vannak ilyen értelmes emberek, akik valószínűleg ugyanolyan puhosak. a férfi átlagtest is hasonló mint a női.

számok alapján te inkább vékonynak tűnsz.

2017. ápr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!