Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb boltban flegmák, és egyáltalán nem segítőkészek az eladók? Ilyenen ki tudok akadni. Elvileg én teszek nekik szívességet, hogy ott vásárolok.

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Panaszkönyet (Vásárlók könyve) kell kérni és teleírni a tapasztalataiddal. Hatósági ellenőrzésen is ezt nézik meg először.
2010. jan. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kereskedőnek születni kell. A kedvességet nem lehet tanulni, az vagy jön magától vagy mesterkélt és borzasztó.

Sok bolttulajdonos csak az olcsó munkaerőt nézi. Azt nem veszi észre, hogy egy jobb eladó mennyivel több forgalmat és profitot termelne.

2010. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

mert derogál nekik ez a munka, nem elégedettek az életükkel, amit összehoztak maguknak :P vagy csak éppen rossz kedvük van. de attól még nem kéne megengedniük maguknak ezt.

azt mondom, ha már ez a munkájuk, akkor végezzék úgy, ahogy kell, ha meg nem tetszik nekik, akkor tanuljanak tovább/keressenek mást :P

2010. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olyan vagyok, ha így viselkedik velem egy eladó oda többet nem is megyek...:S:)
2010. jan. 21. 22:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
hát ezaz! megértem hogy sok a gyökér vásárló is,de ne már a normálisakon csapódjon le a dühe..ilyenért már szóltam is be eladónak,hogyha nem tetszik hogy kiszolgálni kéne,keressen más melóhelyet..
2010. jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

:)

Jaja, jól tetted...:)

2010. jan. 21. 22:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindegyik oldalról van tapasztalatom:)

Mikor eladó voltam ruhaboltban, mindig kedves voltam, mosolyogtam, köszöntem, segítettem(és nem csak megjátszottam), és cserébe vagy nagy semmit, vagy lenézést, flegmaságot kaptam. De azért volt sokszor nagyon aranyos vevő is, akik felvidítottak:)

A másik tapasztalatom, csak vevőként: minden reggel munkába menet, bementem egy pékség-féle kis üzletbe.

Aztán egyik nap reggel, mikor beléptem és köszöntem, a 3 eladó beszélgetett és Én ezt a köszönésemmel megzavartam és úgy néztek rám, mint a véresrongyra. Persze vissza sem köszöntek. Többet nem mentem oda.

Bezzeg az ilyen bunkó "eladónak" van hol dolgoznia, aki meg kedves és szorgos, nem kell sehova:(

2010. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezen én is nagyon kiakadok. Ha megtisztelem őt, akkor elvárom azt, hogy engem is megtiszteljen. Amúgy én ilyenért már szóltam be: Vácra kirándultunk a barátommal, és benéztünk egy boltba, vettem valamit. A pénztárosnak udvariasan, hangosan köszöntem, mire még csak a fejét sem fordította oda! Erre én barátom felé fordultam, és mondtam neki: 'Látod, drágám, fölösleges volt Vácra kirándulni. Az eladók itt sem tudnak köszönni:D' Kicsit nézett a nő...
2010. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az övé az üzlet biztos és így nem is érdekli, hogy megveszed-e. Azt várja, hogy haza mehessen. Anyuéknak van egy boltjuk és, ha egyikük van bent mindig nagyon türelmesek és kedvesek viszont volt olyan, hogy eladó volt bent és rámondta hogy xy nem található a boltba.(lusta volt előszedni) Viszont találkoztam olyan eladóval, akinek semmi érdeke nem volt, hogy vegyek nadrágot még is rengeteget előszedett nekem és amikor leakartam állítani, akkor is kereste.:D (nagyon jó érzés volt)
2010. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!