Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Baj, ha így gondolkodom?...

Baj, ha így gondolkodom? Olyan rossz, hogy nem tudok mit csinálni, ezért kénytelen vagyok beletörődni a helyzetbe.

Figyelt kérdés

Számomra fontos lenne az egészségem, és, hogy ne tartsanak lustának azért, mert nem nézek ki túl jól, de nem vagyok abban a helyzetben, hogy mindent megtegyek ennek érdekében. :(

Változtatás nélkül 5 kilót sem leszek képes leadni, de most úgy érzem, minden más fontosabb, mint az, hogy ezzel törődjek...

Ez baj?


Azt azonban tudom, hogy tehetek akármit, jó csaj nem leszek, mert elvből nem olyan a testfelépítésem és szép sem vagyok. Ám az egészségem mindenképp fontos nekem. Csak ez anyagilag nem egyszerű. Talán egy nap, mikor már saját keresetem lesz, lesz lehetőségem olyan életmódra, amilyet szeretnék... addig nem tudok mit csinálni.


Azontúl reménykedem abban is, hogy egyszer találok olyasvalakit, aki elfogadja a külsőmet olyannak, amilyen. Én nagyjából elfogadtam, hogy ezt kaptam, de attól még az egészséges életmód a célkitűzésem és próbálkozom is, amennyire most lehet.


18/L



#baj #rossz #kénytelen
2015. márc. 2. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

A mozgás ingyen van.

Az hogy ne igyon valaki üdítőket, hanem inkább vizet, még olcsóbb is.

Az hogy ne nassoljon valaki, ne zabáljon, még spórolás is.

A változatos, tartalmas étrend, valóban pénzbe kerül, de nagyon sok mindent meg lehet oldani pénz nélkül, odafigyeléssel.

2015. márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval. Rengeteg olyan dolgon tudsz változtatni, ami nem is kerül pénzbe, vagy nem sokba. Mozogj, ne igyál cukros löttyöket és ne egyél sok péksütit, kenyeret, lisztes cuccokat.
2015. márc. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Nos nekem ferfikent keskeny vallövem van,ronda izomtapadasaim,zsiros csipom es X-labam de rengeteg munkaval kihoztam egy olyan testet aminel tobbet nem varhat el senki.


Te csak rinyalsz.

2015. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

igazuk van a többieknek.


- a mozgás ingyen van, a futás kellemes hobbi, sport, hamar lehet fejlődni benne

- a smink nem egy drága dolog, és ezerszer jobban nézel ki tőle

- a szép öltözködés se a pénzen múlik, turkálóban, outletben, ebayen baromi jó cuccok vannak, olcsón

2015. márc. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mesélek egy kicsit magamról, ha nem baj.


Először is kiakaszt, hogy egy csomó lány az osztályomból csak cukros löttyöket fogyaszt a suliban, megesznek 50-100g csokit egy nap, szeretik a gumicukrot, a chipseket, hetente esznek gyorskaját... Refluxom van, így a szénsavas üdítők, a kávé, a tea, a mű kaják nálam mind tabu, mert nagyon fáj tőlük a gyomrom. Nem is kívánom, nem is szeretem őket.

Amit iszom naponta: 2 liter csapvíz ( sokat pisilek tőle, de legalább a vesém kimossa, tej és néha gyümölcslé.

Zabálni nem zabálok, nem nassolok össze-vissza, hétköznap 5-ször eszem egy nap, hétvégén 3-4 alkalommal, illetve nyáron is 3-4 alkalommal. Este hét után nem szoktam enni, ha igen, azt maximum a társaság miatt. Társasággal nagy ritkán beülünk egy pizzára, vagy egy gyrosra, de ennyi.


A szüleim nagyban tojnak az egészséges életmódra. Nem mozog egyik sem, apa 105 kiló, minden baja van de "nem lesz nyúl". Nem lehet beszélni a fejükkel, fehér kenyér van itthon, a disznóhúst szeretik a legjobban, azt vesznek főleg, szóval megeszem, ha épp nincs más. Menzás vagyok, az meg olyan, amilyen. Megeszem, nem vagyok válogatós. Hétvégén van itthon főtt étel, az egyik nap mindig tészta van, mert akkor nem panaszkodik a húgom. Ő csak a mű cuccokat szereti, eszik éjfélkor is, mégis nádszál vékony, mert olyan alkatú, mint anya. Irigylem a nem hízékony embereket.


A gyümölcsöt, zöldséget nagyon szeretem, a tejtermékeket is. Annyit sikerült kiharcolnom, hogy nekem legyen csirke, meg pulykafelvágott itthon, a kolbász, szalámi meg egyéb disznóságok és a fűszeres dolgok nem valók nekem, mert megcsömörlök tőlük.


Nem szólhatok bele abba, hogy mit vegyenek a szüleim, mert meg nem kérdezik, hogy mit szeretnénk enni, magukkal nem visznek vásárolni, nehogy megkívánjunk valamit. Mert, mikor ők voltak gyerekek, nem volt mibe válogatni...


Csak ne lenne az a fehér kenyér... meg reggelire péksütemény. Hétvégén tudok enni rántottát, vagy virslit, hét közben ez nem jön össze. Ehetnék szendvicset is, de a tízóraim is az, meg a vacsora is hasonló, szóval eleve nincs gusztusom reggelire is azt enni. Annyiféle cucc nincs otthon, hogy három adag változatos szendvicset összerakjak.

Sajnos édesszájú vagyok, ez a gimi óta van így, mert állandóan esik a cukrom a rengeteg tanulástól, a péksüti meg annyiban jó reggel, hogy van ideje felhasználódni. Délután meg nem tömök magamba cukros dolgokat, a gyümölcs is tökéletes.


Én a legszívesebben a speciális, és nem olcsó élelmiszereket fogyasztanám a mostani étrendem helyett, de erre nincs lehetőségem.


Sportolás terén télen ezt sikerült összehoznom: heti 2 tesi óra (szétszivatnak, szóval ér valamit), napi negyven perc séta+ 15 perc torna otthon, szombatonként 2,5 óra korizás (ami ingyen volt). Ez igazából semmi, de időm sincs több, de nyáron heti 6-8 órát szoktam mozogni, ami főleg úszás és biciklizés.

Futással próbálkoztam többször is, nem sikerült megszeretnem. A volt tesitanárnőm is gyűlöl futni, ez nem szégyen, annyi más lehetőség van. A legjobb lenne nekem egy szobabicikli, vagy egy elliptikus tréner. Főleg az időbeosztás szempontjából, mert nagyon nem mindegy nekem.


A csoportos sportok jó dolgok, de kisebbségi komplexusom van gyerekkorom óta, mert felnőttek, gyerekek, a szüleim is kijelentették, hogy béna vagyok, és a mozgáskoordinációm rossz. Minden erőmmel küzdök, hogy 3.5-re álljak tesiből, arra megadják a négyest. Egyszer egy konditeremben kipróbáltam a futógépet, azt mondta ott a hölgy, hogy hagyjam, mert nem találom el a gép ritmusát, van más gép is. :D Ezen a ponton már nevettem magamon. Most még arra sincs pénzem, hogy oda járjak. :(


Linkelek egy képet magamról. (nyári, de ennyi idő alatt nem változtam)


[link]


Öltözködésben ez a stílusom, smink: szempillaspirál, ajakbalzsam szájfény. Nem vagyok híve a vakolás jellegű festegetésnek.

5 kilót kellene fogynom, hogy ne legyek mindenhol kerek, meg egy picit izmosodni szeretnék.


163 centi vagyok, 63 kiló, testzsírszázalékom: 28, izom: 32. 12 éves korom előtt túlsúlyos voltam, szemüveges, ragyás és gusztustalan...

2015. márc. 3. 13:35
 6/6 anonim válasza:

Neked mégis mi a franc bajod van magaddal? Teljesen tökéletes vagy így, én sírnék örömömben,ha olyan alakom lenne,mint neked :D Én "csak" 57 kiló vagyok,de hozzá 149 cm..Sokkal dagibb vagyok,mint te :) Akkor jött ez rám,amikor barátommal megismerkedtem,és azóta is szépen gyarapodok :D ( kínomban röhögök ezen)

Amúgy a kenyérrel magában nem lesz probléma,ha nem eszel mellette ész nélkül tésztát.. A péksüti az tényleg veszélyes pont,de talán nem végzetes. Ha lehet kikötésed az ebédet illetősen,akkor kérd meg,hogy ne tocsogó zsírban legyen már kisütve a legtöbb hús,és krumpli helyett egyetek rizst. Amúgy apukádnak meg sürgősen változnia kéne,amennyiben nem izomból 106 kiló,mert szépen rá fog húzódni a szívére.. onnan meg nincs vissza út.

Amit esetleg mondani tudok,az az,hogy ha ennyi kardio-mozgást végzel,és nincs változás,akkor próbáld megcserélni az otthoni mozgás időpontját,mert bizony hozzá fog szokni a szervezeted. Emellett csinálj súlyzós edzéseket, mert az izom szépen átformázza az embert,még akkor is,ha van rajta némi tartalék :)

Ugyanannyi idős vagyok mint te,és szintén lány :D Viszont azért tudom azokat,amiket mondtam,mert barátom rendszeresen eddz, ezért rám is ragadt valami, csak hát a lustaság nagy úr :D

2015. márc. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!