Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szemüveges akarok lenni, de...

Szemüveges akarok lenni, de így nem rontom el a szememet?

Figyelt kérdés

Egész kicsi korom óta tetszenek a szemüvegek, és nekem jól is áll. Tudom hogy akik szemüvegesek nem örülnek neki meg hogy nem olyan jó az stb..de én tényleg már nagyon régóta az akarok lenni. Tudom hogy a divat kedvéért már vannak olyan szemüvegek is amiben sima üveg van. Na már ha megoldható, hogy úgy legyek szemüveges hogy ne rontsam el a szemem, mivel eszméletlen jó a látásom, akkor miért ne?

A kérdésem az lenne, hogy ha sima üveg van a szemem előtt, akkor elromolhat a szemem? Rosszabb lehet a látásom utána, hogy egész nap egy üvegen keresztül nézek mindent?

Mert ha megelőzhető hogy a látásom megmaradjon ugyan olyan jónak mint most, de szemüveges lehetek, akkor azt nagyon szeretném:)

Csak normális válaszok érdekelnek, olyanok nem, hogy mekkora hülye vagyok hogy szemüveges akarok lenni!

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!:)


2015. márc. 13. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem semmi baja nem lesz a szemednek, ha nem dioptriás szemüveget hordasz. ha tetszik, hordd nyugodtan
2015. márc. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja a szemednek, ha sima üveg (vagyis műanyag) van a lencse helyén.

Emlékszel régen a Barátok köztben volt az Orsi, Lóránt Krisztina játszotta. A színésznő is csak azért hord szemüveget, mert tetszik neki.

2015. márc. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P83 válasza:
100%

Nem lesz baja a szemednek, max megszokod, hogy mindig van egy keret a fejeden és furcsa lesz, ha leveszed.


Van olyan lencse is ami sima átlátszó, nincs benne dioptria, viszont 100%-ban szűri az UV sugárzást.


Így még hasznodra is válhat, mert mindig védeni fogja a szemedet.

2015. ápr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mit meg nem tennék érte, hogy soha többé ne kelljen szemüveget felvennem!
2015. máj. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!