Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az emberek miért borotválják...

Az emberek miért borotválják magukat és gyantáznak?

Figyelt kérdés
Miért nem lézeresen tűntetik el a szőrszálaikat? Sokkal hatékonyabb és tartós, ráadásul fájdalommentes. Csak az anyagiak miatt választják az epillálást vagy a gyantázást?

2015. ápr. 8. 18:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mert nincs rá pénzük.
2015. ápr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Talán mert a lézeres megoldás sokkal többe kerül és nem tellik rá?
2015. ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Egy otthoni gépet már 60-70 ezer forintért meg lehet kapni. Ennél annyival olcsóbb évekig venni a gyantát?
2015. ápr. 8. 19:08
 4/20 anonim ***** válasza:
Meg a lézeres eljárás csöppet sem fájdalommentes , és nagyon hosszas ( 10 alkalom kell és csak 5hetente lehet kezelésre menni ) meg drága is eléggé. Nincs mindenkinek pénze , ideje és fájdalom tűrő ereje ehez
2015. ápr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
És az emberek kis részletekbe tudnak csak félre tenni. Lehet 1 év is mire ennYit félre tud rakni és addig sem akar szőrös lenni
2015. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ó, köszi, akkor vegyél már nekem egyet, légyszi! :DDDD

A gyanta meg 800 Ft csíkokkal együtt és elég két hónapig. Az egy évben 4800 Ft. Ha 70000-res gépárral számolok, akkor 14 és fél év alatt be is hozná az árát, hú, de megérné... Addig meg nem akarok szőrös lenni.


És azt tegyük hozzá, hogy a lézeres módszer a világos bőrű, sötét szőrzetű embereknél a leghatákonyabb. Minél sötétebb a szőr, minél nagyobb a kontraszt a bőr és a szőrszál között, annál hatásosabb a kezelés. Na most a világosbarna szőrömmel sok értelme lenne ilyen gépet venni.

2015. ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A lézeres megoldás is fájdalmas (kb olyan, mintha megforráznád magad), több (6-10) kezelés kell, mire mindenhol sikeres és annak elenére, hogy "véglegesnek" nevezik, csak pár évig hat.

Emellett drága, nem minden börtípusra alkalmas, és elég sok esetben okozhat börrákot is.

2015. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

300 Ft körül már nagyon jó eldobható borotvát lehet venni, abból nekem havonta max 2 elég.


Az egy év alatt 7.200 ft, tehát 10 év alatt jönne vissza a kütyü ára kb. Ráadásul egyszerre nem tudnám kifizetni, tehát ahogy fentebb írták, ha havonta félretennék rá 3 ezret, akkor is másfél-két év, mire meg tudnám venni...


Ja, és azután simán kiderülhet, hogy nem bírja a bőröm, és akkor kidobtam 60-70 ezret az ablakon.

2015. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ha valaki ki tudja fizetni és a bőre is alkalmas rá, akkor viszont mindenképpen lézeres kütyüt használjon?
2015. ápr. 8. 19:49
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekem pl rohadtul nincs 70 ezer forintom, karácsonyra megleptem magam egy 10ezres epilátorral és azóta jóban vagyunk, intim részre meg havonta 1 eldobható borotva.
2015. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!