Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Sokan megdicsérnek, hogy szép...

Sokan megdicsérnek, hogy szép vagyok, de képtelen vagyok lezelni a dicséretet. Hogy tanuljam meg kezelni a helyzetet? 13/l

Figyelt kérdés
Nincs önbizalmam, de sokan megdicsérnek, hogy szép vagyok. Ilyenkor zavarba jövök, elpirulok, és csak némán mosolygok. Nem tudom kezelni a dicséretet. Hogy tudnám ezt "megtanulni"?
2015. dec. 25. 15:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Én már 20 éves vagyok, de még mindig nem tanultam meg kezelni az ilyen dolgokat; sokan szoktak dícsérni és eszméletlenül rühellem az ilyen helyzetet, főleg amikor hirtelen mindenki rám néz, vagy arra a részemre amit dícsérnek. Ilyenkor ugyanazt csinálom mint te, úgy nézek ki mint egy komplett barom. NA mindegy.

Ilyenkor csak az járjon a fejedben, hogy "Amindenit, tényleg jól nézek ki!" :D Bizonyára ha sokan bókolnak neked, akkor tényleg fajin kiscsaj lehetsz, nincs okod arra, hogy szégyenlős légy. Tudom, nehéz összeszedni az ember egoját, ha a romokba bontják az osztálytársak/ismerősök; legalábbis nálam ez volt a helyzet. Én úgy próbáltam magamon segíteni, hogy minden nap írtam magamról egy jó tulajdonságot a füzetkémbe; na nem olyanokra gondolok hogy szép szemek, hanem kedvesség, figyelmesség, olvastam valahol egy könyvben, hogyha a belső tulajdonságainkkal megbarátkozunk, akkor több önbizalmunk lesz, nekem úgy ahogy működik.:) Próbálkozz meg vele, hátha neked is beválik.

Egyébként egy jó taktika, amikor megdicsér valaki, hogy szép, csinos vagy és hirtelen rád szegeződnek a tekintetek, gyors vágj vissza valamivel. Úgy értem; a másik felen találj valami érdekeset/szépet (sose sértőt), és dicsérj vissza, így elterelődik rólad a téma. Gyakran alkalmaztam középiskolában, mindig bejött. Mostanában már csak annyira futja hogy "Kösz, lépjünk már túl a hosszú hajamon" :D

Na mindegy, sok sikert! Ja, és keress rá a neten önbizalomnövelő praktikákra! :))

2015. dec. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"Köszönöm."
2015. dec. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!