Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért akkora tragédia, ha egy...

Gnoomage kérdése:

Miért akkora tragédia, ha egy 13-14 évesnek valamilyen piercingje van?

Figyelt kérdés

Nem értem mi ezen a hatalmas dolog...


És azt sem, hogy miért nem hőbörög senki, ha egy pár hetes kisbabának fülbevalót lövetnek. Valójában full ugyan az a kettő, sőt pár esetbe előbb gyógyul mint a fülbelövés...


És még nem is örökre szól, hisz ha kivesszük pár hét alatt eltűnik a legtöbb embernek(tudom, van akinek ott maradt a helye, szörnyű, egy 1 mm-es szinte észrevehetetlen ponttal kell együtt élnie..)



2016. jan. 24. 01:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ő hát piercinget 14 éves kortol lehet beteni szóval 13 évesen beleköthetnek jogilag..
2016. jan. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
A többség/a felnőttek nem bírják a másságot, a többségtől eltérő külsőt, viselkedést. A kamaszkorral jár, hogy meg kell tanulni az ilyen embereket leszrni :)
2016. jan. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"És azt sem, hogy miért nem hőbörög senki, ha egy pár hetes kisbabának fülbevalót lövetnek."


Ha attól jobban érzed magad, én "hőbörgök" és sokan mások is úgy tartják, hogy nem csak felesleges, de butaság is kiszúratni egy baba fülét (mert sokszor előfordul, hogy a csecsemőkorban kiszúrt lyuk felnőttkorra "elmászik" a fül növekedésével).


Egyébként a piercingre visszatérve: nem mindegy, hogy hol marad egy lyuk, az orrán, állán vagy a köldökénél. Az utóbbi nyilván nem zavar vizet. Az első kettő viszont jócskán csúfít, főleg ha begyullad. Keloidra hajlamosaknak pedig egyenesen tilos ilyet kockáztatni.


Egy 14 év alatti cselekvőképtelen, egyáltalán nincs joga dönteni, és a szülő felelőssége megvédeni a hülyeségeitől is.

2016. jan. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A csecsemőkori füllyukasztás pont hogy egy nagyon megosztó téma. Csak gondolom a gyerekvállalás-nevelés kategóriát nem olvasod :).


Amúgy egyetértek, egy piercing nem nagy dolog.

2016. jan. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem nagyon szoktam gyerek vállalás témákat nézni :D


De a hétköznapokban amikor pl átmegyünk családi látogatásra valahova és megmutatja a kis 1-2 éves lány az új fülbevalóját senki se akad ki... de ha ugyan ez lenne egy 14 éves sráccal aki átgondolt döntés alapján csináltatott 1 piercinget, már készülne az ördögűzés...


Vagy akár a buszon amikor mutatja az anya a babáját és a cuki fülbevalóját...


Vagyis én eddig a hétköznapokban egy olyat olyat nem hallottam ami arra utalna, hogy rossz a babáknak a fülbevaló...

2016. jan. 24. 17:30
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Az én környezetemben pedig egy 14 éves srác vagy lány sem akar piercinget, többségük rendesen tanul, nem jár még bulizni.... mégse hiszem, hogy mindenhol így megy.
2016. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, elárulnád mi az összefüggés a tanulás és a piercing között..? Te hallod magad?

Világ életemben jeles tanuló voltam, 1 köldök és egy orrpiercinggel. Nem gondolnám hogy genetikai csoda lennék.

2016. jan. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6. pontosan... a piercing köztudottan kiszívja a tanultakat az agyból és ingyenes belépést ad az össze szórakozóhelyre...*facepalm*


Itt a piercingről van szó és arról, miért nem fogadják el, de más ehhez hasonlót igen...

2016. jan. 24. 20:19
 9/10 anonim ***** válasza:

A fulbevalo mar egy elfogadott,termeszetes dolog.Fulbevalot hordtak kiralynek,nemesek.De a piercingekre a felnottek gyakran azt mondjak hogy olyan mint az afrikai 'kis unga-bunga nep' pl csonttal tagitott orrlyuka

Lehet ha a tortenelem nagyjai kozul valamelyik ember ezt a piercinges szokast atvette volna akkor mara mar elfogadottabb lenne.

A felnottek eleg komolytalannak talaljak a gyerekeken a piercinget,pedig sokan kozulok regebben ugyanugy akartak:D

Amugy eleg kihivo dolog ez a piercing,ezert ha olyan a tanar elofordulhat hogy szivatni fog

Ez az en velemenyem

2016. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es

Felsorolást írtam. Nem ok-okozatot.

2016. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!