Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért kell a nőknek borotválni...

Miért kell a nőknek borotválniuk/gyantáztatniuk/epilálniuk a lábukat?

Figyelt kérdés
Nyilván azért, mert ezek a társadalmi elvárások. De miért? Miért ivódott bele ilyen mélyen a kultúránkba, hogy ha meglát az ember egy szőrös lábú nőt az utcán, rögtön viszolyogni kezd tőle és azt gondolja, hogy ápolatlan. A hónalj szőrtelenítésének vannak higiéniai okai is, de ez a lábon nem igaz. Miért ne lenne nőies a nő, ha a természetes állapotában hagyja a lábát, miért kell havonta sok ezer forintot, percet erre áldozni? Miért lenne taszító, ha valaki ellent menne a kulturális szokásoknak?

2016. jan. 31. 00:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Engem azért zavar, mert egyszerűen csúnya. Nem azért borotválom, mert másoknak nem tetszik, hanem azért, mert nekem nem tetszik. Sokkal szebb a lábam, ha sima.
2016. jan. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Én is így vagyok vele, mint az előző, de hozzátenném, hogy nyilván a társadalmi elvárások miatt tartjuk csúnyának (pl. ahogy a valamelyik afrikai törzsnél az szép, ha egy nő megnyújtja a nyakát fémkarikákkal...)
2016. jan. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem taszítana, ha valaki nem szőrtelenítene, de nekem is jobban tetszik anélkül.

Speciel én nem költök rá semmit és időben is minimális a lábszőrtelenítésem :D Annyi minden kerül időbe, erre az esztétikai dologra azt a pár percet nem sajnálom, főleg, hogy én elég ritkán epilálok, de az a pár szőrszál még sosem ábrándította ki a páromat. Mások pedig nemigen látják, általában hosszú nadrágot hordok nyáron is.

Emlékeim szerint 20 évesen még sehol sem szőrtelenítettem, eszembe se jutott, nekem nem volt fontos, mások pedig nem érdekeltek.

2016. jan. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Egyrészt egy nőnek finomnak kell lennie, másrészt meg a sötét, vastag szőrszálak férfias megjelenést okoznak. Érthető a dolog ezek alapján.
2016. jan. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
ember... azért tartod férfiasnak, mert csak a férfiakon látod :D ha a nők is meghagynák szőrösen a lábukat, akkor a szőr nem a férfi/női tulajdonságok közt lenne válaszvonal, hanem a felnőtt/gyerek tulajdonságok közt, vagyis még szexinek is tűnne, mert jelzi az ivarérettséget.
2016. jan. 31. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%
Mert egyszerűen egy nőn rém ronda, ha már van ez a kultúra akkor ez van. Ennyi erővel én meg nem hordok többet ruhát nyáron mert sokezer forintba kerül és mind a vásárlás mind az öltözködés hosszú perceket vesz el a drága életemből... Nem vonatkozik törvény arra hogy szőrteleníteni kéne (míg engem a magánakcióm után simán lecsuknának közszeméremsértésért) nem is muszály szőrtelenítened, de ha nem teszed készülj fel arra hogy ignytelennek titulálnak majd
2016. jan. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Sunshinedoll ***** válasza:
86%

Oké, ha valaki asimát tartja szépnek, de AZÉRT tartja szépnek a simát, mert az a társadalmi elvárás, ami - bármennyire is nem akarjuk - de formálja azt, hogy mi mit találunk vonzónak.

A társadalom mindig is belepofázott abba, hogyan kéne egy nőnek kinéznie, és egy társadalmi normáknak kényszeresen megfelelni akaró nő jó fogyasztó. Lerombolják a nő önbizalmát, aztán van képük azt mondani, hogy a magabiztos nő a szexi. Minden elnyomó társadalom így működik. A nőkből jó bólogatójánost, önbizalomhiányos fogyasztót csináljanak, hogy a férfi CEO meggazdagodjon.

2016. jan. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon szőrös a lábam,de ha nem lenne ennyire elvárt, én nem szedném. Ilyenkor amikor nem látszik,meg is van hagyva.
2016. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Nekem a társadalomtól függetlenül tetszik jobban a sima láb, hónalj, mellkas, hát, áll, az nekem eléggé mindegy, hogy férfi, nő, hermafrodita vagy egyéb :)

S ha valaki meghagyja, az az ő dolga, ez csak az én kis személyes ízlésem. Még a páromtól sem várom el, hogy epiláljon, szerencsére nem szőrös nagyon ő se, én se, az a kevés pedig nem sok vizet zavar. Intim téren más, de ott segít a másik, ami így nem macera :D

2016. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
75%
Van olyat nő aki legszívesebben meghagyná magán az összes szőrt?
2016. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!