Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Állandoan rágom a körmöm már...

Állandoan rágom a körmöm már néha engem is idegesít. Hogyan tudnék leszokni rola?

Figyelt kérdés

2016. márc. 6. 20:09
 1/5 anonim válasza:
Próbáld meg befesteni, én attól szoktam le róla, mert azért mégsem valami jó ízű a körömlakk...
2016. márc. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt is lerágom :/ es a ragas elleni lakkot is :/
2016. márc. 6. 20:16
 3/5 anonim válasza:
Figy! Én is rágom a körmömet.Én arra szoktam gondolni, hogy mennyire fájni fog, ha lerágom, ráadásul nem is lesz valami szép.
2016. márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De engem az sem tud befolyasolni h faj e vagy nem en automatikusan mar megszokasbol ragom :/
2016. márc. 10. 15:11
 5/5 anonim válasza:
Szia én is rágtam a körmöm és nekem se segítettek a csodaszerek. Azt azonban nem árt tudnod h a rágott köröm lassabban nő. Sokadik próbálkozásra sikerült csak abbahagynom. Ennek egyik oka az h már gyerek korom óta rágtam, a másik meg a próbálkozások sikertelensége volt. Először épített műkörömmel próbálkoztam. amivel az volt a gond h. felrakás előtt meg reszelik a köröm felületét ami amúgy se túl vastag. Emiatt mikor le került róla a műköröm azonnal be is tört tőbe.Ugyan ezért nem ajánlom a zselés lakkokat se.Próbáld inkább leragasztani. eleinte nap közben is. Így meg tanulod megállni a rágást. Később már csak éjszakára ragaszd le mert a legtöbben álmunkba is rágjuk a körmünket.Nagy csalódás nélkülük ébredni. Ekkor napközben már elég a keserű lakk, hogy figyelmeztessen hogy már megint a szádban van a kezed. Ha nem érzed elég erősnek őket próbálkozz Köröm fóliával nekem bevált És ennek a tetejére is kenhetsz rágás elleni lakkot. Arra is készülj fel h amíg a körmeid nem érnek túl az ujjaid végén állandóan kosz megy alá amit nehéz kitakarítani (még). Erre a célra puha kefét használj ne kapargasd éles dolgokkal ki alóla mert úgy is meg sértheted és a karcolás mentén le fog törni. Használj körömerősítő lakkokat de a körömlakk lemosókat felejtsd el mert nagyon gyengíti a körmeidet. Elvékonyítja hajlékony lesz tőle besárgul és beszakadozik a szélein. Inkább válassz színtelen lakkot mert az nem zavaró ha kopni kezd Apropó sárga körmök főleg dohányosoknál. Általában elég a citromos áztatás + UV aktív átlátszó lakk ez még fehérebb hatást kelt. Extrém sárga körmöknél HYPEROL(Karbamid-peroxid) tablettát is oldhatunk vízbe és ecsetkével át kenjük vele a körmöket 2-3 percig hagyjuk hatni utána alaposan mossuk le De ezt sem szabad túlzásba vinni havi max 1-2 alkalommal szabad és utána kötelező a körmök hidratálása. Remélem tudtam segíteni
2016. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!