Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Anyukám nagyon önbizalomhiányo...

Anyukám nagyon önbizalomhiányos. Mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés

50 éves, de olyan gondjai vannak mint egy tininek. Folyton kérdezgeti, hogy jó-e az összeállítás amit felvett, megy-e minden mindenhez, nem sz@r-e a haja stb. Ez nem is lenne baj, ha egyszer kérdezné, de minden utcára lépés előtt megkérdezi legalább 100-szor, függetlenül attól, hogy már az elsőnél mondtam, hogy jó minden.

Ráadásul röhejes dolgokon akad le sokszor pl. hogy a térde alatt ráncolódik a farmer és ez mennyire gusztustalan (?!), mit fognak gondolni róla így...

Fiatalnak tényleg gyönyörű volt, most már azért látszik a kor rajta, de nem csúnya. Van rajta felesleg, de ruhában messze nem kövér kategória, magát azonban undorítóan kövérnek gondolja.

Kb. ilyen alkatú:

[link]

A lábai nagyon visszeresek ezért rövid szoknyát/nadrágot soha nem vesz fel és ez is rombolja az önbizalmát.

Állandóan fogyókúrázik, a haját minden reggel beszárítja, akár órákig is szöszöl vele, hogy befelé álljon.

A szemhéja rejtett és most a korral megereszkedett neki, az is zavarja.

Fiatal lányokkal dolgozik egy helyen és azt érzem hogy zavarja ez is, hogy nem tud velük versenyezni. Meg mindig kritizál másokat, hogy mennyire volt kinn a segge a munkatársnőinek, hogy felhívják magukra a pasik figyelmét. Ja és kitalálta hogy neki Nike AirMax kell mert a többi lánynak is az van a melóban és ciki hogy neki nincs. Pedig annyira nem megy jól nekünk, hogy 20 ezres vagy annál drágább cipőket vegyünk. Nem sajnálom tőle, de ez az indoklás nekem nagyon ijesztő...

Mit tehetnék szerintetek hogy segítsek neki elfogadni magát? Rossz nézni hogy ennyire ostorozza és utálja magát, holott sokan elbújhatnának mögötte így is.


Előre is köszönöm a tippeket.



2016. máj. 1. 15:38
 1/7 opened paradise ***** válasza:

Mikor a gyerek gyorsabban nő fel a szüleinél...


Van párja? Mert amíg ilyen munkahelyen van és nincs aki minden nap biztosítsa arról,hogy szép,addig nem nagyon fog változni:/

Más mikor a lányod és mikor a szerelmed mondja.

2016. máj. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Apukámmal 16 éves kora óta van együtt. 20 évesen szülte a nővérem, majd egy vetélés és egy szülésnél elvesztett baba után, 27 évesen szült engem.

Apa egy eléggé zord alak, nem dicséri soha, sőt terhesen is csak beszólt neki, hogy milyen dagadt. Szoptatás alatt is miatta állt neki futni, amitől nem volt teje.

Szóval apa nem jó csak önbizalom gyilkolásra, sajnos én is ebben a környezetben nőttem fel, érzem is a hatásait. De nem szeretném hogy anyukám utolsó éveit idős kora előtt ugyanolyan szenvedéssel töltse. Szeretném hogy élvezze ki ameddig lehet, hogy szép.

2016. máj. 1. 15:47
 3/7 opened paradise ***** válasza:

Hát így elég nehéz:/

És gondolom apukád se nagyon akar tenni érte.

Nyilván más kategória,mint egy húsz éves,de nem is szabadna magát másokhoz mérnie és ez nem azt jelenti,hogy rosszabb. Csak más.

Mutass neki korabeli nőket,akik lepukkantabbak.

Bár tartom,hogy igazán csak egy férfi tudná ebben meggyőzni.

2016. máj. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
beszélhetnél apukáddal
2016. máj. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen tánctanfolyam/zumba ilyesmi segítene jól érezni magát a bőrében, és a testéért is tenne valamit. Nem csak kitalálom, a tánc nekem is segített vonzónak érezni magam.
2016. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne essen rosszul, de apádat kellene lapátra tenni.
2016. máj. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos kizártnak tartom hogy ennyi együtt töltött év után pont 50 évesen válna el. Bár én is noszogatom, hogy pasizzon hátha...

Amúgy nagyon parázós is, fél új helyeket kipróbálni. Pl. messzebbi szoláriumba jár, mert a közelebbit nem ismeri és egyedül nem meri kipróbálni.

1 éve karácsonyra masszázs utalványt kapott de nem használta fel azóta se.

Mikor mondtam hogy járjon el tornázni akkor is az volt a válasza hogy nem tud, mert ott biztos mindenki drága ruhákban és cipőkben van és ő addig nem megy el, ameddig neki nincs, mert kinézik biztos. De ezt úgy mondja hogy még sosem volt...

2016. máj. 1. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!