Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért baj az anyukámnak hogy...

Miért baj az anyukámnak hogy foglalkozom magammal?

Figyelt kérdés

Azt mondja hogy olyan szép lennék erre sminkelem magam meg vasalom a hajam, és köldök piercing-et is szeretnék, és hogy így elcsúnyítom magam. De ez az ő véleménye csak, nekem így tetszik, de folyton ezzel piszkál és nem érti meg hogy ez az én külsőm, azt csinálok vele amit akarok. És ha meg ezt mondom akkor megsértődik. Komolyan nem értem miért csinálja. Én mit tehetnék hogy abbahagyja végre?

15/l vagyok


2010. ápr. 10. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a te külsőd, de ha anyukád aztmondja, hogy nem akkor az nem is lesz. 18 éves korodig ő felel érted, te fejre is állhatsz, ha ő nemet mond akkor az nem is lesz. Semmit nem tudsz csinálni, maximum leülsz vele kultúrált emberek módjára beszélgetni, és nem azt szajkózni neki hogy ez a te külsőd márpedig.
2010. ápr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele, hogy így érzed jólmagad. Végülis már nemvagy kislány. :D

Amugy meg ha ezek után sem enged, akkor kérdezd meg, hogy jobban örülne-e ha punk lennél.... :D

2010. ápr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A smink nem is nagy baj csak ne legyen túl kihívó és erős, nem szeretik a szülők, ha túl korán kezdi a gyerek :) Általában a percingekkel is így vannak, hogy később megbánnod meg ezt sem díjazzák, a hajvasalás meg roncsolja a hajat csak vigyázni és odafigyelni akar rád. :)
2010. ápr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
piercingekkel*
2010. ápr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

lehet h eléggé szarul sminkelsz és ezzel télleg elcsúnyítod magadat. sajnos nagyon sok tini hiszi azt h ő tud sminkelni és hogy szebb lesz mert feldobott egy kis sminket. de ha béna, és tök előnytelenül sminkel akkor télleg csak ront magán, de nagyot.

sztem kérdezz meg vmi jó barátnőt h szerinte hogy vagy szebb, sminkkel vagy anélkül, és hogy szerinte előnyös-e neked az a smink amit használsz.


a pírszing pedig mástészta. anyukád már felnőtt nő, ő teljesen másképp látja ezeket. a felnőtt nők javarésze kiszedi a pírszingjét amint elér egy olyan kort, mert megváltozik az énképe. és rájön h bizony szebb pírszing nélkül, csak ezt a tiniknek elég nehéz elmagyarázni, mert nem értik meg...és úgyis csak veszekedés lesz belőle. rájuk kell hagyni...egy idő után úgyis rájönnek h nemkell már az a pírszing.


h te mit tehetnél? nemsokat. úgysem fogtok szót érteni, a generációs különbség miatt. de a sminknek azért járj utána, h télleg előnyösen sminkeled-e magad, mert lehet h anyukádnak tök igaza van h szarul sminkelsz és sokkal rondább leszel tőle.

2010. ápr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Igazából nem tilt meg semmit, hanem csak teszi a megjegyzéseket, és ha pl azt mondja h neki ez nemtetszik és én mégis csinálom akkor megsértődik.
2010. ápr. 10. 12:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Sminkeléshez kérj segítséget egy jó kozmetikustól. Mutasson neked 4-5 féle sminket, amik neked tényleg jól állnak. Akár anyuddal is mehetnél, és neki is készítene sminket...

A te korodban a stílusok közti cikkcakkozás a jellemző, és majd kialakulsz te. Amit ne tegyél, az a tartós dolgok, pl tetovált szemöldök, és látható tetkó, mert az marha rosszul elsülhet.

Én is anya vagyok, és igenis vannak olyan eltúlzó, erőszakos, felesleges képek, hirdetések, reklámok, tinisorozatok, viselkedésminták, amit egyszerűen feleslegesek egy "boldog, okos és vonzó-szexi csajszi"-típus életébe.

A reklámcégek a tinikorosztályt tartják már a legnagyobb vásárló piacnak, pont emiatt, h mindent ki akarnak próbálni és megvetetni a szüleikkel, mert keresik az útjukat, és meg akarnak felelni a ki tudja kicsodának. Egy másik kifordult tininek?

Egy kicsit hallgass anyukádra, és beszéljétek meg a dolgokat nyugodtan. Igen, ez a te külsőd, csak ő már tudja, mivel jutsz majd előrébb az életben, ezért akarja a túlzásokra felhívni a figyelmed. És ha elrondítod magad, sokáig a nyakán maradsz, és majd bámulhatja az elcseszett lányát :) Mert te nem bírtál szót fogadni neki. Ennyin múlt.

2016. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!