Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Női arcszőrzetet érdemes...

Női arcszőrzetet érdemes szőkíteni vagy inkább gyantázzam le?

Figyelt kérdés

A fülem mellett egészen az állam vonaláig a pajesz vonala nőtt tovább, régen nem zavart, de miután megnéztem tükörben elkezdtem szőkíteni, mert olyan volt, mint egy kiskamasz fiúnak, aki épp pelyhesedik. Ezzel az a gond, hogy kb. 2 hétig bírja, majd ismét látszik, ráadásul mivel barna a hajam eléggé látszanak a szőke szőrszálak.

Gondolkodtam a gyantázáson is, de nem tudom azt mennyire kellene gyakran, mert például a lábam gyantával is csak 1 hétig bírja, bár valószínűleg a végeredmény szebb látvány lenne, hisz a szőkítés során ugyanúgy ottmarad a szőr csak szőke, gyantával talán nem lenne olyan feltűnő.

Sajnos (szerencsére) nem hormonális a problémám, hanem öröklött, a nagymamámnak is hasonló volt a problémája, őt nem zavarta, illetve a húgom is hasonló gondokkal küzd, ő már elment végleges szőrtelenítésre, nekem sajnos még nem telik rá.


2016. szept. 12. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha nem csak pihe, akkor gyantázni érdemes.

Szőkítve ugyanúgy látszik, főleg, ha ráesik a fény.

De ha pihe, akkor nem kell vele foglalkozni, az mindenkinek van.

2016. szept. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak pihe, de 0,5-1 cm-es szálak, emiatt zavar. Míg nem szőkítettem ki eléggé látszott, mert barna szálak voltak, szőkítve annyira nem feltűnő, de ha odanyúlok érzem, valamint a tudat zavar.
2016. szept. 12. 11:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a gyantázás. Idővel ritkulni fog majd tőle.
2016. szept. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzetem, kedves kérdező...hogy döntöttél azóta? Legyantáztattad?

Én is szőkítem jelenleg, amúgy.:)

2016. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem gyantáztam még le. Igazából nem merem, mert ha egyszer elkezdem nem tudom, hogy milyen gyakran kellene, állítólag a gyantázástól nem lesz erősebb a szőrzet, de ahogy nőnének vissza a kis apró szőrszálak lehet, hogy zavaróbb lenne.

Mivel leginkább a napfényben feltűnőek a szőkített szőrszálak, most jön a tél, úgyhogy inkább maradok a szőkítésnél egy darabig, majd jövő nyáron újragondolom a dolgot.

A páromat is próbáltam kikérdezni, persze nem csak úgy a semmiből, hogy "szerinted legyantázzam-e itt az arcom?" (azt sem tudja, hogy szőkítem), hanem nézegettem az Avonos újságot, ami jó terméknek tűnt arról megkérdeztem a véleményét és mikor az arcgyantához értünk akkor megkérdeztem tőle, hogy szerinte nekem nem kellene-e ilyen arcgyanta, azt mondta, hogy nem , mert mindenkinek valamennyire szőrös az arca és felesleges lenne, mert nem is látszik, hogy szőrös.

2016. szept. 20. 16:05
 6/12 anonim válasza:
Én kb egy éve kezdtem el legyantázni és már alig nő, szinte teljesen kikopott. Szerintem vágj bele.
2016. szept. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Én is legyantáztam ma meleggyantával az arcom és a nyakam is, eddig jó.:)
2016. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, biztos sokkal jobb a tapintása is. Majd később megírnád a tapasztalatodat a gyantázással kapcsolatban, hogy mennyi időnként kell gyantázni, hogy néz ki mikor visszanő (nem-e annyira feltűnő), stb? Végül lehet, hogy én is a gyantázás mellett döntök majd.
2016. okt. 10. 17:21
 9/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ma én is megpróbálkoztam mégis a gyantával, igaz én hideggyantával próbálkoztam, de nem lett túl jó az eredmény. A szám fölött lévő apró szőrszálakat már évek óta gyantázom, ott mindig tökéletesen sima lett, de itt valahogy nem sikerült. Ahol egyáltalán nem tépett ki szőrt a gyanta az az a terület, ahol a nyakam és az arcom összeér a fülem alatt, arra gondolok amiatt, hogy itt összevissza, nem egy irányba nőnek a szőrök és emiatt hiába téptem bármilyen irányba a gyantát, sosem akartak kijönni. Megpróbálkozom még a szemöldökcsipesszel, hogy a megmaradt szálakat valahogy eltávolítsam.
2016. okt. 29. 13:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! 7-es válaszoló vagyok. :)

A hideggyanta nem olyan jó, én meleggyantával csináltam. Vettem olyan patron aminek kisebb a feje és ezzel úgy és olyan irányba vittem fel a gyantát amilyenben kellett.:)

Az arcomon máris halványabb és kisebb, pihésebb, a nyakamon majdnem ugyanolyan maradt, főleg középtájékon. De bízom benne hogy hamarosan ott is lesz változás, holnap készülök ismét legyantázni.:)

2016. okt. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!