Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ti hisztek abban, hogy létezik...

Ti hisztek abban, hogy létezik egy bizonyos középút a szépség és a csúnyaság között, amit átlagosnak hívnak? Szerintem ez szimplán az álszerény jelentése a szépnek.

Figyelt kérdés
Mert mi az, hogy valaki átlagos? Se nem csúnya, se nem szép, hanem átlagos. De az mégis milyen?
2016. okt. 30. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A szépség még mindig relatív! Kinek mi a szép és kinek mi a csúnya?


Ízlések és pofonok.


Nekem egy kövér ember csúnya, viszont másnak meg nem.


És mi az hogy átlagos? Ez is relatív!

2016. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszek benne. A szépség szubiektív dolog
2016. okt. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy a szépség relatív és minden egyes ember megalkothatja magának a saját fogalmát az átlagról. Attól függetlenül, hogy minden egyén másként értelmezheti ezt a szót, természetesen létezhet álszerény jelentése is, de azért nagy eséllyel létezik egy csomó olyan ember, aki mást szeretne ezzel közölni.


A véleményem szerint

1.) nem illik

2.) és nem is ajánlott

bárkire azt mondani, hogy átlagos. Ez egyfajta szegénységi bizonyítványa annak, aki emberekre használja ezt a szót. Ha közelebbről megfigyeljük az embereket, mindenkiben találhatunk valami szépet, csúnyát, egyedit, érdekeset... és aki átlagot von ezekből, az egész egyszerűen lusta a látáshoz.


Persze még fent áll az az eset is, amikor valakiről nem áll szándékunkban megfogalmazni a véleményünket, de akkor sem ez a megfelelő kifejezés, hanem az, hogy "nem szeretném meghatározni".


24/F

2016. okt. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Számomra létezik az átlagos, azokra használom ezt a jelzőt, akiket nem gondolok csúnyának, viszont semmiféle vonzódást nem képesek kiváltani belőlem.
2016. okt. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én abban nem hiszek, hogy a szépség relatív. Illetve egy bizonyos fokig az, de egyik véglettől a másikig biztosan nem.


AZ átlagos az én értelmezésemben pontosan az mint ahogy írtad is. Nem is ronda de nem is szép. Egy rondához nem tudnék vonzódni, egy szép lánynál már csak a külseje elég lehet ahhoz, hogy vonzódjak hozzá, egy átlagos lánynál a külseje önmagában még nem elég, viszont ha belsőre is tetszik akkor őt is tudom vonzónak találni.

2016. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az átlagos az az, aki inkább szép mint csúnya. de nem kiemelkedően csúnya, és nem kiemelkedően szép. olyan, akit nem bámulsz meg, hogy milyen jól néz ki, de azért se bámulsz meg, mert olyan ronda hogy nem tudod levenni róla a szemed. mondhatnád úgy, hogy csúnyácskább, de nem csúnya, vagy ami jobb szerintem, hogy szépecske, de nem szép. nem értem, mit nem érteni ezen, vagy miért ne létezne ilyen.

az meg hogy te ezt kire mondod, kiről gondolod, az a te dolgod.

2016. okt. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!