Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szépnek látom magam a tükörben...

Szépnek látom magam a tükörben, de fotókon borzalmasan nézek ki, most akkor melyik hazudik?

Figyelt kérdés
Ha szelfizek, nem lesznek rosszak a képek, direkt úgy állok, hogy a fény-árnyék viszonyok függvényében olyan legyen az arcom, mint amilyennek a tükörben látom. De nem rég egy fotós ismerősöm csinált rólam elég sok képet, a "nyers anyagot" átküldte és valami borzalmas. A kamera jó, éles, meg minden, de az arcom...borzalmasan néz ki. Az ismerőseim azt mondták, szép vagyok, de ezek a képek után már nincs gusztusom tükörbe nézni. Tudom, hogy az emberek szeme másképp lát, mint egy fényképezőgép, de akkor is, más emberek jól néznek ki a profi fotókon...
2017. okt. 4. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem szimmetrikus az arcod. Mindennap, amikor a tükörbe, vagy a telefonod első kamerájában nézed magad, te csak is azt az egy verzióját látod az arcodnak. Már meg is szoktad, hogy úgy nézel ki ahogy. De a tükör és az elölkamera tükrözi a valóságot. Te egy megfordított változatát látod az arcodnak. Az ismerőseid úgy ismernek téged, mint az a személy a fotókon, ezért nem találnak rajta semmi kifogásolni valót. Mivel nem sokszor látod ezt a változatát önmagadnak, rögtön észrevetted a dolgokat, hogy valami nem stimmel. Én is ilyen vagyok, nekem is asszimetrikus az arcom, tükörben még úgy vagyok vele, hogy nem nézek ki annyira szarul, de aztán meglátom magam fotókon és rögtön elmegy a kedvem mindentől.
2017. okt. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A valóságnak jobb hinni, de a kérdés az a te esetedben, hogy ez miért szempont.

A fotogénség szempont a modelleknél, de mondjuk a magánéletedben nem sokat fog befolyásolni. És igen, egy fotó elkészítése sok dologtól függ egyébként is: fény, szöget stbstb.


Megjegyzem én olyan mértékig vagyok más a fényképeken, hogy többször is előfordult már, hogy nem hitték el, hogy én vagyok. Szerencsére nem modellkedésből élek, mert ha így lenne akkor nem lenne munkám az biztos.

2017. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
TLDR.: A fotók mutatják a valóságot.
2017. okt. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert szelfizni úgy kell, hogy tartod a telefont magad elé, és úgy veszed le magad. Nem tükörből. Az az igazi arcod, amikor magadat fotózod, nem a tükröt.
2017. okt. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fényképezőgép, kamera lencséi mindenképpen torzítanak valamennyit. A mondás, hogy a kamera kövérít, nem hülyeség, mert tényleg egy picit mindent kerekebbnek mutat a valóságnál, mintha egy gömbtükörben néznéd magad, persze nem olyan mértékben, csak nagyon-nagyon enyhén, de akinek olyan az arcberendezése, annak ez a torzítás nagyon hülyén tud állni. És van, akin meg sem látszik, sőt jól áll neki.

Én is az előbbi típus vagyok, sok képen mintha nem is én lennék, egész más a fejem képeken, mint a valóságban. Nem csak én mondom ezt a tükörképem alapján, mások szerint is így van. Utálom is, ha fényképeznek, mert szinte mindig csalódok a látványban.

2017. okt. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Borzasztóan nézel ki, ez van.
2017. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!