Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fehér gennyes "dudor" van az...

Fehér gennyes "dudor" van az orrpiercing mellett. Mivel kezelhetném?

Figyelt kérdés
Vagyis inkább az orrpiercing körül( olyan kis pötty piercing-m van). Már több mint fél éve, hogy megvan a piercing, és csak egyszer volt ilyen, de akkor sem ilyen csúnya. Most feldudorodott picit, és fehér gennyes volt. Kinyomtam, de még csúnya. Mivel kezeljem? Itthoni praktika? :)
2010. jún. 1. 17:20
 1/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Steril tű + gyulladáscsökkentő kenőcs
2010. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

ne kezeld magadnak!

Nekem is az volt, és előre szólt a piercinges, aki csinálta nekem, hogy előfordul, hiogy lehet ilyenem, és lett is. visszamentem hozzá, ő kitiszította, és rendbe rakta, és 4 nspon belül semmi sem volt ott! és persze ingyen csinálta. én ezt javasolnám neked.

2010. jún. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez néha előfordul, ha belekapsz a pcbe vagy ha gyulladás van a szervezeted más részeiben. picsit begyulladt és nőtt mellé egy kis genny. Akkor van gáz ha a bőr tartósan megvastagszik és vörös, mert az vadhús. Azt piercinges tudja kezelni egy spec. kenőccsel.


-győződj meg, róla hogy valódi ezüst vagy orvosi fém a pc

-egy kevés lobogó vízben 4-5perc főzd tisztára az ékszert, így tuti lejön róla minden pici kosz (ha új ékszert teszel be mindig kell)

-a kezedet is fertőtlenítsd mielőtt a már tiszta ékszerhez nyúlsz (pl tiszta alkohol)

-mosd körbe a sebet hogy ne legyen vér meg egyéb rajta

-fertőtlenítsd le a sebet pl. Betadine-al

-tedd be az ékszert és ne piszkáld, ne cserélgesd amíg rendbe nem jön.

-napi kétszer mosd le az esetleges váladékot és kend át Betadine-al

2010. jún. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az ilyen pirszinges dolgaimat hidrogén peroxiddal szoktam lekenni, bár én anyumtol tudok szerezni mert ő korházban dolgozik, nem tudom hogy te ezt hogy tudod megoldani:D Lekenem és kipezsegteti a gennyt.
2010. jún. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!