Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi ez a művészet mánia?

Mi ez a művészet mánia?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a művészet szép és jó és az emberek kulturáltságát és intelligenciáját tükrözi. Nagyon tetszik nekem is, de ne azok állítják be magukat művészeknek, meg hű de nagy alkotónak, akik csak divatból fognak neki rajzolni, holott előtte legutoljára általánosban rajzolgatott amatőr szinten. Onnan gondolom, hogy sokan divatból csinálják, mert mindenhol ott van az a bizonyos "art" szó s az ilyen dolgok. Ezt leszámítva örülök, hogy felkapott lett, de ne az ilyen divat csitrik képzeljék már magukat művésznek, csak mert ez a "divat".

2018. jan. 9. 18:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Amikor meg az emo volt a divat, akkor sokan falcolták magukat..
2018. jan. 9. 19:10
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele hogy nem a rajzoló modja meg magáról hogy ő művész, hanem a rajz/festmény árulkodik róla hogy egy művész csinálta. Hiába képzelik magukat tehetségesnek ha a rajzaik rosszak. Igazából nekem a művész valamilyen szinten a hivatáshoz kapcsolódik, pl. én 4 éves korom óta rajzolok, festek, volt kiállításom is meg minden de nem ebből élek, nem hivatásszerűen csinálom ezért szerintem nem vagyok művész. Szerintem tök jó ha valaki újra elkezd rajzolni, sajnos sokan nem is próbálkoznak miután befejezik az iskolát. Inkább ez legyen a divat mint valami káros hülyeség.
2018. jan. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A jó édes ***** válasza:
100%
A rajz önmagában nem művészet, csak egy technika. Ettől függetlenül még nem baj, ha a fiatalok Csontváryt, Mednyánszkyt vagy Vaszaryt teszik meg példaképüknek.
2018. jan. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az a lényeg, hogy milyen indítékból rajzol valaki, hanem az, hogy végeredménybe hogy rajzol, milyenek a munkái? Erről írnál néhány szót?:)

Ha pl. tegyük fel, valaki "divatból" kezdi el, de úgy hogy jókat csinál, azzal nincs bajom, sőt miért kössek bele már abba, hogy valakinek mi a hobbija?


Abban igazad van, hogy furcsán hangzik, amikor az ember mindenre ráillegeti a "művészet" szót, de ez kb. olyan, mint amikor gasztronómiának nevezem azt, hogy a szabadidőmben főzöcskézek. De nem kell ezeket komolyan venni, és szerintem semmi különösebb nincs abban, hogy minek nevezem a hobbimat.

2018. febr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!