Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek egy orvosnak/orvos...

Szerintetek egy orvosnak/orvostanhallgatónak mennyire hátrányos egy orrpiercing?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék már, eleinte karikát akartam, de elvetettem az ötletet, mert ha minden jól megy, idén felvesznek a pécsi orvosira és tisztában vagyok azzal, hogy sok ember szemében nem lennék túl bizalomgerjesztő. De tényleg nagyon szeretném, ezért elgondolkodtam azon, hogy ez nem lenne-e másképp, ha a karika helyett a pici pontot választanám? Mi a véleményetek? Egyébként jelentene bármiféle hátrányt mondjuk vizsgákon?

2018. ápr. 20. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg egyetemi hallgatónak és fiatalnak van, valószínűleg a szaktársaid között is lesz ilyen. Egyetem alatt szerintem nem jelent hátrányt. Ha van olyan öreg besavanyodott prof aki emiatt kekeckedik, buktat, az ugyanúgy meghúzna azért is mert kék a szemed, szőke a hajad, túl alacsony vagy, az épp ugráltatott doktorandusza elcukrozta a kávéját stb. Orvosként már lehet probléma, de addig még annyi évig egyetemre fogsz járni, hogy lehet az alatt meg is unod, vagy már nem tetszik. Addig szerintem bőven megéri megcsináltatni. Ha a munkádban már probléma, legfejjebb kiveszed, és másnap már meg nem mondja senki, hogy ott volt.

Én diszkrétebb darabot, kis pöttyöt vagy nagyon vékony karikát választanék. Már csak azért is, mert minél vékonyabb, annál kevésbé fog látszani a helye ha egyszer ki kell venned.

2018. ápr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Engem az se zavarna ha az orvosom nyakig ki lenne tetoválva, kék haja lenne és piercingjei csak sajnos nem mindenki toleráns és még azt is elítélik aki éppen azon dolgozik hogy az illető ne patkoljon el
2018. ápr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! :)
2018. ápr. 21. 14:20
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Nekem volt több orrpiercinges és tetovált kollégám orvosin, de vizsgára mindig kiszedték a piercinget és olyan ruhában jöttek, amivel eltakarták a tetkókat. Mondjuk nálunk mindenki rettegett, mert olyan szórások voltak és elég szigorú profok, hogy nem mertünk kockáztatni. Eleve a nőkkel kicsit lekezelően bántak pl. mindig emlékeztettek, hogy ne válasszunk olyan irányt, ami sokáig tart - sebészet, traumatológia stb. , mert mi majd gyereket fogunk szülni ....

Nekem nincs piercingem, de volt, hogy vizsgán a prof a kiejtésemen akadt fel (külföldön tanultam) és utána egy fél órát faggatott, hogy miért ott tanulok. Persze, ha nagyon feltűnő vagy pl. rengeteg piercing, akkor előadásokon jobban megjegyez magának a prof és ha később nem jársz előadásra, az biztos feltűnik majd neki.

2018. ápr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tényleg csak egy apró kis pont/vékony karika piercingen gondolkozom, nem akarom telerakatni magam mindenfélével. És köszönöm, hogy leírtad őszintén a tapasztalataidat. :)
2018. ápr. 22. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan csináltasd meg, vizsgákra kiveszed. Mire oda kerülsz, hogy dolgozz lehet meg is unod és kiveszed. De ott már nem fog nagy port kavarni, max ha olyan területet választasz, ahol főleg idősek a betegeid, bár ők se szoktak ezen problémázni.
2018. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. :)
2018. máj. 11. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!