Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szeretnék egy industrialt....

Szeretnék egy industrialt. Akinek van, tudna válaszolni pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Elég sokat olvasgattam már a témában, de még van pár kérdésem, amire nem kaptam választ.

Amikor elmegyek kiszúratni a fülem, megkérdezik, hogy milyen szögben szeretném, hogy legyen a piercing, vagy ahhoz mérten, hogy milyen a fülem, eldöntik, hogy hogyan kellene szúrni? Ez most lehet furán hangzik, ezért kerestem képeket.

[link]

Szóval itt csak picit van döntve a piercing, a második képen pedig nagyon.

[link]

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy rendelt már esetleg valaki ebay-ről industrialt? Kíváncsiságból rákerestem ebay-en is, hogy milyenek vannak és mennyiért, és a leírásban ott is van, hogy orvosi fém és ugyanúgy néznek ki, mint például amiket annak a szalonnak az oldalán láttam, ahova menni szeretnék szúratni. Szerintetek megéri onnan rendelni vagy inkább ne kockáztassak (félek, hogy kamu, és nem bírja a fülem a bizsut) és vegyem meg a szalonban drágábban?



2018. ápr. 23. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt. ha szurjak egyeztess milyen szogben szeretned es a lehetosegekhez merten a piercer megprobalja ugy szurni. felevig nem ajanlom, hogy kivedd, megkell gyogyulnia a fulednek es ez eleg sok ido lesz. en nem rendelnek ebayrol az industrial amugy is macerasabb pck koze tartozik, ne ezen akarj sporolni.
2018. ápr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, igazad van. Köszönöm a válaszod! :)
2018. ápr. 23. 21:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Megkérdezik, hogy milyen irányú legyen. Hiszen rengetegféle képen lehet indut szúrni. Lehet vízszintestől a függőlegesig, a peremtől a kagylóaljig akármilyen ki és be menttel.

Rendelni ehhez ékszert teljesen felesleges így előre. Ugyanis egy dolog, hogy milyen anyag, de az, hogy milyen a szárhossz, már a másik.

Ha valóban rendelnél, akkor crazy-factory.com oldalról tudsz a későbbiekben. Ott eléggé pontosan tudsz méreteket nézni.

Alaphelyzetben, ha mész szúratni, akkor titán száras ékszert kérj! Egyrészt, ezzel gyorsabb a gyógyulás, másrészt, ha nem tudod, hogy fémallergiád van-e vagy nincs, akkor kizárhatod vele. Arra figyelj, hogy a PVD titán és a titán nem ugyanaz. A PVD csak egy bevonási technológia, amivel titánt futtatnak fel az orvosi fémre, de mivel minden ékszer kopik, így ez is lekophat és ha nikkel allergiád van, akkor az orvosi fém hátrány (Orvosi fém 316L fémjelzésű).

A szúrás árában az ékszer ára benne szokott lenni. Igaz, csak az orvosi fém, de minimális felár ellenében titán is kérhető, olykor díjmentesen is. Ilyenkor közölni kell velük, hogy fémallergiád van nikkelre és mondjuk krómra. Ez a kettő van az orvosi fémben is.

A gyógyulási idő látszólagosan 2-4 hónap, valójában 12-24 hónap. Tehát a gyógyulás lassú, olykor nagyon macerás. Mit érdemes előre venni? Octenisept spray vagy folyadék (semmiképp sem krém!) az ápoláshoz, fültisztító pálcikák.

Ugyan szalonban rendes helyen elmondják, vagy leírják neked, hogy ha a gyógyulási idő alatt, vagy után dudor nőne a lyukakhoz, akkor patikában tudsz venni hidrogén-peroxid oldatot és azzal kell legalább 3 hétig napi 4-5x ecsetelni vele. Az leszárítja.

Általános ápolása Octenisepttel napi 4-5x fülpiszka segítségével.

Legalább 1 hónapig ne áztasd ki, azaz strand, uszoda, szauna, gőzfürdő, kád, jacuzzi...stb tilos, szoli dettó. A gyógyulási idő alatt ne érje az ékszert vegyszer. Tehát a kezelő oldaton kívül lehetőleg semmi. Itt a samponok, hajhab, lakk, olaj, krém, gél, festék, smink, naptej, testápoló...stb. Ha éri, akkor bő vízzel le kell mosni, és utána lekezelni octenisepttel.

Próbálj nem rajta aludni és figyelj oda, hogy a hajad ne tekeredjen fel a szárra vagy a golyókra.

Ezek mellett, ha rám hallgatsz, akkor kerüld el a plázaszalonokat és kezdőket. Elég egy picit ferdén szúrni és akkor a szár miatt a fül folyton húzódik, ami gyulladáshoz, vagy kilökődéshez is vezethet.

Miután teljesen meggyógyult, tehát 1-2 év után, gyakorlatilag akármire ki tudod cserélni. Lassan gyógyul a porc, de amikor már teljesen meggyógyult és hámszövet is nőtt rá/köré, akkor gyakorlatilag soha többé nem forr be a lyuk.


Nagyjából ezeket tudom mondani. Ha fővárosban szúratnál, akkor Komáromi Gerit ajánlom neked Swastikában. Ha lenne még kérdésed, akkor írj bátran.

2018. ápr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok információt, igyekszem megfogadni a tanácsidat. Minden plázaszalonról rossz dolgokat hallottál? A Westendben lévőt néztem ki, sokan nagyon jókat írtak róluk, de akkor lehet még átgondolom ezt is.
2018. ápr. 24. 12:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok plázaszalon, pl a West End kirakatában láthatsz Ebay-ről rendelt pc-ket. Tényleg onnan vannak 100%-ban ugyanazok, tízszeres áron. Nyugodtan rendelhetsz egy párat, mert nem nagy befektetés, viszont ezekkel mindenképp várd meg a teljes gyógyulási időt! Amíg kicsit is érzékeny, ne kísérletezz (ez akár 1-2 év is lehet). Nekem vannak ebayes ékszereim, és semmk probléma velük, de jól bírja a bőröm a bizsukat is. Ezek bár olcsók, semmk különbséget nem tapasztaltam a drágákhoz képest (pl. Nem jön le a festék 2 használat után).


Én szívből tudom ajánlani a Westendet, több tapasztalat után. Fertőtlenítenek, ügyesek, kedvesek, és te állítod be az ékszert, ahogy szeretnéd. Viszont ékszert nem érdemes tőlük vásárolni.

2018. ápr. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ismersz olyan helyet, ahol nagy a választék industrialokból és megérné ott venni ékszert?
2018. ápr. 25. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!