Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Gél lakkozás kellékei, menete?

Gél lakkozás kellékei, menete?

Figyelt kérdés

Valaki tudna segíteni abban, hogy miket szerezzek be a gél lakkozáshoz? Kezdőcsomagot nem szeretnék venni, inkább külön-külön megvenni a dolgokat. Sok mindent olvastam a témában, de sehol nem találtam, hogy pontosan milyen dolgok kellene beszerezni.

Válaszokat előre is köszönöm!!!:)


2018. máj. 31. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Spray prep, savmentes primer, base gel, színes géllakk (3-step) és top gel (hogyha Crystal Nails cuccokat szeretnél venni, szerintem érdemes mert az a legjobb minőségű, de más márkáknál is ugyanezek kellenek)

Ezen kívül led vagy uv lámpa, reszelő(k), buffer, cleanser folyadék illetve a leoldáshoz való remover. Érdemes venni rózsafa pálcikát is, a bőr feltolásához, esetleges pici hibák javításához.

2018. máj. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

- UV lámpa - lehetőleg ledes, kevesebb vele a baj, rövidebb köttetési idő (ami uv alatt 2 perc, az led alatt 1)

- buffer, különböző erősségű reszelők (150, 180 főleg)

Es itt két lehetőséged van: 1 lépéses vagy 3 lépéses lakkozást akarsz?

- 1 lépéses esetén no scrub folyadék, szín kedv szerint, megfelelő fényzselé (én coolt használok, ez 3 lépéseshez is jó), rétegenként köttetés 1 percig led alatt (2 perc uv alatt)

- 3 lépéses esetén kicsit bonyolódik a történet, prep folyadék, primer, base gel, szín, fényzselé (én ezt preferálom már csak azért is, mert itt a körmöm és a pigmentek között van egy védőrétegként szolgáló base gel, plusz (egyéni vélemény) tartósabb eredményt tudok elérni vele, gyenge körmökre ezt merném ajánlani hiszen több réteg = erősebb végeredmény.

Igaz, a géllakk leoldható én mégis reszelni szoktam, mert az gyorsabb, emiatt is maradtam a 3 lépésesnél, hiszen így csak az alsó rétegig reszelek le, a saját körmöm nem sérül. Prsze ehhez meg kell tanulni jól használni a reszelőt úgy, hogy se a körmöt, se a körömágyat ne sértsd vele. Plusz ha reszelem, nem kell félórákig acetonba ásztatnom a körmeim.

1 lépéses:

[link]

3 lépéses:

[link]


Ezekben gyakorlatilag felvonultatnak mindent a körömágybőr feltolótól a megfelelő erősségű reszelőkön át a rétegek megfelelő sorrendjéig. Ami változott azóta, az, hogy szeretnek évente más nevet adni a fényzseléiknek - pl top shine, super shine, cool (ez utóbbi 1 és 3 lépéses színekre is jó).

Egyéni megjegyzések:

- spray prep helyett jobb szeretem az ecsetelős verziót, kevesebbet kell használni belőle, kevesebb megy pocsékba plusz nem lélegzed be az apró cseppeket belőle.

- no scrubot akarnak itt tenni 3 stepes base gel alá, ami nekem fura, évek óta tartom a klasszikus prep, primer, base sorrendet, elvileg árulnak primert is, csak kérdezni kell.

- körömágyat mindig célszerű beolajozni ha végeztél, mert míg a manikűr készül, nagyon kiszárítod, ami nem tesz jót neki

- a videóban látott ollós módszerrel csak akkor ess neki, ha pontosan tudod, mit csinálsz, különben nagyobb kárt csinálsz, mint hasznot, és te is tudod, mennyire kellemetlen felsérteni a körömágy bőrét (jegyezném még kellemetlenebb, ha ez a seb érintkezik a primerrel, preppel, és a köttetés sem lesz egy leányálom): bőven elég ha visszatolod és lekaparod az elhalt részt a körömlemezről.


Merem ajánlani a márkát, évek óta probléma nélkül használom, a körmöm legutóbb akkor tört le, mikor ráesett egy ágy (nem röhög, sír és együtt érez :D ). A boltban velem mindig nagyon segítőkészek voltak, ne aggódj, nem néznek hülyének, ha megkérsz ott bárkit, hogy segítsen összeszedni, ami kell, hogy elkezdhess otthon géllakkozni. Igaz, van úgynevezett "kezdő csomaguk", de simán összeállítanak egyet úgy, ahogy akarod, abból, amiből akarod, mert veszik a fáradságot és rászánják az időt a vásárlóra.

Hogy drága lesz-e a kezdő csomag? Igen, alsó hangon 30 körüli összeget szánj rá (és akkor még nem vettél zselét, ecseteket, a porcelán szót meg ki sem mondtad - márpedig a zselé nagyon jól tud jönni, hiszen ha letörik egy köröm, tragédia és félmegoldások helyett csak építesz egy újat, persze ezt is meg kell tanulni, és javasolt először nem a sajátodon gyakorolni). Viszont nem javaslom a netről rendelt random bóvlikat - kivéve, ha valami normális külföldi márka -, mert minőségben sem hozzák az elvárt szintet, jóval többet buksz hosszú távon, mint amenyit nyernél.

Az első komolyabb bevásárlás után elég évente egyszer feltölteni a készletet - nekem évi 10-15 ezer legfeljebb, ez egy hónapra leosztva 1000 forint környéki összeg, ami jóval olcsóbb, mint műkörmöshöz járni.

Tutorialok tekintetében a youtube egy kincsesbánya.

2018. máj. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, a hozzászólásokat, nagyon nagy segítség volt! Ezer hála érte! :) :) :)
2018. jún. 5. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!