Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az egyik legjobb barátnőm...

Az egyik legjobb barátnőm valószínűleg anorexiás. Nem tudom mit tegyek. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Aggódom az egyik barátnőm miatt.Iszonyatos fogyókúrába kezdett,pedig egyáltalán nem kövér,gyönyörű alakja van,de kb egyáltalán semmit nem eszik,és gyakran sír,mert kövérnek érzi magát.Ő úgy állítja be,hogy ez egy fogyókúra,de szerintem több annál.Még nem nagyon látszik rajta,nagyon szép,de nem kéne fogynia.Nem tudom hogy győzhetném meg erről.Ebben kérem a segítségeteket.
2010. jún. 25. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg beszélni egy pszichológussal erről, és hogyha nem tud jó tanácsot adni, anélkül hogy beszélne a barátnőddel, akkor kérd meg a barátnődet hogy menjen el hozzá.

=)15/L

2010. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beszélgess vele sokat, hadd öntse ki a szívét, csinálhattok együtt önismereti teszteket, írjátok fel egymásról és magatokról, hogy mit tartatok jónak/szépnek a másikban. Semmiképp se támadj rá, inkább segíts neki. Anorexiás valaki egy durva fogyókúrától nem lesz, ahhoz egyéb lelki tényezők is kellenek. Beszélgess vele az egészséges táplálkozásról, magyarázd meg neki, hogy ahelyett, ha koplal, sokkal jobb ha eszik rendesen, egészséges dolgokat, csinálhattok együtt alacsony kalóriás, mégis tápláló salikat, vagy menj el vele mozogni, lényeg, hogy érezze, hogy számíthat rád, és megérted, nem rá akarsz támadni. Legyetek sokat együtt, érezzétek jól magatokat, ne hagyd egyedül búslakodni, itt a szép idő, a nyár, és talán elfelejti ezt az egész butaságot. Vigyázzatok magatokra!
2010. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A baj nem pusztán a fogyókúrával van.Egyfolytában sír,mert kövérnek érzi magát...pedig egyáltalán nem az(165cm/45kg)Sőt,nagyon szép alakja van.Csomószor leszólítják az utcán,modellkedni is hívták meg minden,de nem megy,mert csúnyának érzi magát.Borzasztóan önbizalomhiányos,és szerintem ezzel bajok vannak.Egyszerűen nem tudok neki segíteni.Amúgy edz magától is,nagyon sokat,de egyszerűen nem érti meg hogy gyönyörű szép és egyáltalán nem szorul rá,hogy fogyózzon:(És nagyon elkeserít,hogy ennyire Szomorúnak látom.Az is valószínű,hogy nem igazán tudja felmérni a saját alakját.(Kb. egy alkatúa vagyunk,sőt én még talán picit húsosabb is,ő meg mindig azt mondja h irigyli h ilyen vékony vagyok...)Nekem semmi bajom az alakommal,sőt tudom,hogy egy picit még talán hízhatnék is,ő meg nem eszik,mindig edzi magát,és mégsem elégedett...pedig tényleg gyönyörű,tényleg,bármelyik magazinba betehetnék,olyan szép.De annyira elégedetlen magával...Nem tudom hogy segíthetnék neki...
2010. jún. 25. 18:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudsz neki segíteni, ha ő nem látja, hogy beteg.

Ugyanilyen helyzetben voltam, mint te, a barátnőm is anorexiás lett.

Mellette voltam, támoggattam, próbáltam neki segíteni, a végén mégis én voltam a rossz barát, aki nem támogatja őt abban, hogy elérje a 39(!!!) kg-os álomsúlyát.

Én több hónapnyi szenvedés után lemondtam róla.

Remélem, a ti barátságotok erősebb, kitartóbb.


Azt kell vele megértetni, hogy ez egy betegség.

2010. jún. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!