Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lányok, nők! Hogyan alakult...

Lányok, nők! Hogyan alakult ki és milyen a szépségápolási rutinotok? Adnátok pár tanácsot?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy nincs egy szépségápolási rutinom, amit rendszeresen végeznék, ezért mindig össze-vissza csinálok valamit és néhány dolog ki is marad.

Konkrétan úgy értem, hogy hajat mosok pl mikor zsirosodónak látom, ami elég gyakori már, kétnaponta mosnom kell. Szemöldököt szedek ha észreveszem, hogy már eléggé visszanőttek, de van, hogy ezt elfelejtem, nem marad időm. Illetve bőrápolással sem sokat törődök, szóval a mindennapos mosakodás mellett nem használok krémeket, ápolókat. Szerencsére nem is problémás a bőröm, habár a szemráncaim eléggé mélyek, ezek zavarnak.

Néha gélezem a körmöm, de miután lejönnek és épp nincs időm újra festeni napokig csupasz, nem egyformára lereszelt körmökkel járok.

Az öltözködésre figyelek, ezzel nincs gond, munkában próbálok csinos lenni, otthon meg örülök, ha elvégzem a házimunkát, tudok főzni és ellátom az állatokat.

Úgy érzem mindennel elvagyok havazódva és nincs egy rendszer az életemben. Igazából azt sem tudom mit hogyan osszak be, csak úgy rohangálok egyik dologtól a másikig.

Ha valakinek lenne kedve tanácsot adni nekem, nagyon megköszönném, akár privátban is beszélgethetnénk.

22n :)


2019. márc. 22. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Én se szeretek túl sokat foglalkozni ilyesmivel, nem köt le.


A hajápolásban van rutinom, de csak azért, mert másként olyan lennék, mint egy boszorkány.

Hetente 3 alkalommal mosok hajat, sampon, majd pakolás (5-10 percig hagyom fenn), utána kifésülőspray, hővédő, majd olaj a hajvégekre. Ezt követően megszárítom.


Az arcápolást sminklemosással kezdem, külön a szempillaspirált, majd habzó lemosóval az egész arcom. Ez utóbbit akkor is használom, ha aznap nem sminkeltem.

Utána micellás víz, majd hialuronsavas tonik és szérum, ezt követi az éjszakai krém, hetente két alkalommal éjszakai maszk (arckrém helyett).

Illetve szempillaszérumot használok.


Korábban néha kihagytam a tonikot és a szérumot lustaságból, de most inkább elkezdek készülődni az alváshoz hamarabb, mert láthatóan szebb a bőröm, amikor használom őket.


Ha sminkelek reggel, akkor micellásvíz, majd szemkörnyékápoló és arckrém, ezután jön a smink.

BB krém, korrektor, szempillaspirál, színtelen ajakápoló, ennél többet nem használok.


A körmeim néha festem, de csak halvány natúr rózsazsínre. Most pont nincs kifestve, lehet, holnap délután megcsinálom (takarítani akarok még ma ill holnap).


Testápolót 2-3 naponta használok, bőrradírt szintén.

Ugyanilyen gyakorisággal szőrtelenítek is.

Vagy legalábbis nyáron, télen néha ellógom (a szőrtelenítést, mármint).


Igyekszem elég folyadékot inni, kizárólag csapvizet iszok, ha úton vagyok, akkor mentes ásványvizet veszek.


Következő hónaptól tervezek beiratkozni balettre, hogy legyen némi mozgás is az életemben, mivel egyetemen többnyire csak ülök.


Milyen tanácsokat szeretnél?

Hajápolás vagy bőrápolás terén kellenének tippek?


25N

2019. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Haj: Heti egyszer mosom meg, max kétszer. Egy alkalommal kétszer bio samponnal és egyszer balzsammal.


Arc: naponta micellas víz tisztitaskent, heti egyszer borradir, havi egyszer kb mitesszer eltávolító maszk.


Köröm: A kezemen francia, a lábamon púder rózsaszín gellak, havi egyszer csinaltatom meg.


Szemöldök: Magamnak szedem, de mikor kozmetikushoz jártam akkor három hetente gyanta+festés.


Szőrtelenítés: borotva-epillator felváltva, mikor milyen kedvem van, és akkor, amikor szükséges :)


Test: nem használok semmilyen krémet, max a vállamra és dekoltázsra szoktam néha borradirt.


Szempilla: ricinus olajjal kenem, ha szeretném, hogy hosszabb legyen, csodaszer!

2019. márc. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak tudnám, mit lehet ezen lepontozni....
2019. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Haj: 4 naponta mosom, ahogy zsírosodik

Szemöldök: tetoválva van, sok gond nincs vele, kósza szálakat szedem, ahogy nőnek

Szempilla: 3D-s van, 3-4 hetente járok töltésre.

Test: heti 1x bőrradír, igény szerint testápoló

Arc: eléggé problémás lenne a bőröm alap esetben, szóval sok időt szánok rá, reggel kb. negyed óra, este 30-40 perc, sok mindennel kezelem.

Köröm: kézen-lábon géllak, kézen 3 hetente töltik, lábon 5 hetente


Ezen kívül szoliba járok, heti 1x 10 percre.

2019. márc. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!