Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Túl sok pénzt költök. Megoldás?

Túl sok pénzt költök. Megoldás?

Figyelt kérdés

Mindig próbálom betartani, hogy ne lépjek túl egy adott keretet, de közbejön valami, akkor meg már elkönyvelem, úgyis mindegy, és elköltöm a keret dupláját.

Havonta 5000Ft-t határoztam meg magamnak, amit elkölthetek ruhára, sminkre, szépségápolásra, de eddig kevés olyan hónap volt, amikor pontosan tudtam tartani.

Illetve sokszor jön közbe olyan kiadás, amivel nem számoltam.

Már arra is gondoltam, hogy elzárom valahová a bankkártyám.


Eldöntöttem, hogy ruhát nem veszek többet őszig, akkor is majd csak abban az esetben, ha tönkremegy7elszakad.


Akinek sikerült a minimumra csökkenteni a kiadásit: Milyen módszer vált be?


25l


2019. márc. 27. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Állíts be egy alacsony limitet a bankkártyához. Vagy ha nem gyűjtés, spórolás miatt kellene leszoknod a költésről, adakozz. Én is ezt teszem, ami pénzt eddig csokira és egyéb hízlaló, fog- és agypusztító dologra költöttem, most egy igen tehetséges utcazenésznek adom. Így le tudtam szokni ezekről a dolgokról és cserébe minőségi élő zenét kapok munkába menet.
2019. márc. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Elmentem dolgozni...


F/42

2019. márc. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Keress más hobbit a shopping helyett
2019. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt mondjuk nem csodálom, hogy nem tudod tartani. Egy sima egyszerű felső 3ezer, egy jobb arclemosó 4500.

Én arra szoktam rá, hogy csak kuponnapokon vásárolok. Összeírom, hogy mi az ami kell és előre leosztom, hogy mire mennyit költhetek. Így egyrész van egy kész tervem amitől nem térek el, másrészt egész sokat spórolok. Plusz ilyenkor annyian vannak, hogy sokszor elmegy a kedvem a vásárlástól és eszembe se jut tovább nézelődni a kelleténél. Félévenként bevásárolok arcápolási termékekből és sminkből, ezek ki is tartanak a következő alkalomig. Ruha és cipővásárlás csak akkor van, ha valami tönkremegy.

2019. márc. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Írd össze, hogy mik azok a kozmetikumok, amiket feltétlenül használni akarsz. Vezetheted táblázatban, hogy melyik mennyi ideig tart nálad (pl. 50 ml-es arckrém 2 hónap). Így előre tudod tervezni akár egész évre, hogy mi az, amire mindenképpen költened kell. Az 5000 Ft szerintem nagyon kevés havonta kozmetikumra, ruhára stb.-re összesen. Talán azért nem tudod tartani, mert valóban többre van szükséged ennél.
2019. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ruhát inkább használtan veszek netről, vagy webshopból rendelek, gyakran kiszúrom a kedvezményeket (pl. forever21, zaful). Bizonyos kozmetikumokat nem veszek havi szinten, minek vásároljak minden hónapban arclemosót meg hajlakkot? Néhány dologból a nagy kiszerelést veszem (intim cuccok, tusfürdő, testápoló, hajbalzsamból is sikerült 400 milliset találnom :D), és elég hónapokig. Nem mindig a full márkásat.

Nekem inkább kajára meg tápkiegre megy el a pénzem, de utóbbinál mindig az akciókat figyelem (biotechben pl. jó árban volt a fehérje márciusban)

2019. márc. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!