Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit takar a porcelán és...

Mit takar a porcelán és zselés mukorom?

Figyelt kérdés
Abszolút nem vagyok jártas a körmös dolgokban.
2019. jún. 12. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő akril származék.

A porcelán egy két komponensű anyag, egy folyadék és egy por keveréke. Levegőre köt, természetes szőrű ecsettel használjuk.

A zselé egy kész műgyanta, amit uv lámpában köttetünk.

Mindkét anyag jó és tartós, ha helyesen van elkészítve.

2019. jún. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólónak igaza van, azzal kiegészíteném, hogy a zselé egy rugalmas anyag, míg a porcelán "keménnyé szilárdul". Ezért ütés hatására, ha törik, akkor sokszor a zselés műkörömnek letörik a vége (pl. ujjbegy hegyénél), míg a porcelán törik egyben. Ezzel viszont a saját körömnek sem tesz jót.
2019. jún. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Ez butaság. A zselé rugalmasABB, mint a porcelán, de manapság már a porci sem olyan merev, mint évekkel ezelőtt. A zselé pedig messze nem annyira rugalmas, mint ahogy gondolják.

Ha törik, mindkettő tud fájdalmasan törni.

2019. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, nem is azt mondtam, hogy az olyan rugalmas, mintha saját köröm lenne...én nemrég végeztem el egy műkörmös tanfolyamat, ahol mi ilyet nem tanultunk, hogy rugalmasaBB, mk rugalmasnak tanultuk, ezért is írtam így. Na most amit fent is írtam, nyilván nem úgy kell értelmezni, hogy olyan rugalmas, mintha saját köröm lenne..

Azt sem mondtam, hogy ne lenne fájdalmas a törés. Mivel a zselé is tud egybe letörni, bár ott már előkészítési, építési hiba is lehet.

2019. jún. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

.én nemrég végeztem el egy műkörmös tanfolyamat, ahol mi ilyet nem tanultunk, hogy rugalmasaBB, mk rugalmasnak tanultuk, ezért is írtam így


Én meg 10 éve ezzel kelek, ezzel fekszem, ebből élek. Okj-n sok marhaságot tanítanak. Majd rájössz.

2019. jún. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
Nem is azt mondtam, hogy nincs igazad. 😂 Csak szerinted butaságot írtam, mert nem rugalmasabbnak, hanem rugalmasnak írtam, illetve a porcelánra azt mondtam, hogy egy masszívabb, keményebb anyag...butaságot szerintem akkor írtam volna, ha a kettőt felcseréltem volna. Holott az én kommentemnek is pont ugyanez a lényege, hogy a zselé az, ami nem egy merev anyag, mivel az a porcelán. És a kettő közt érezhető a különbség, hiába nem tartod már a porcelánt olyan merevnek, mint 10 évvel ezelőtt.
2019. jún. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!