Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Rasszizmus a modellszakmában?

Rasszizmus a modellszakmában?

Figyelt kérdés

Itt nem kifejezetten a nagyon sötét bőrü modellekre gondolok,hiszen ők pont emiatt népszerübbek egyre jobban a kifutókon.

Inkább arra,amikor egy ügynökség visszautasit egy szép, kicsit kreolabb bőrű lányt (nem feltétlenül roma származásut mert a romakérdés itt Mo.-on még egy csavart adna).

Vagy egy vöröshajut.

Vagy egy szeplőset.


Miért utasitják vissza? Nem áll nekik minden jól?


Vagy szimplán csak rasszista az ügynökség bookere? Vagy maga az ügynökség?


ÉRTELMES, SZÉPEN MEGFOGALMAZOTT VÉLEMÉNYEKET VÁROK!


UTÁLKOZÁST NEM!!


ELŐRE IS KÖSZI 😊



2020. márc. 7. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ügynökség közvetít. Ha épp nem keresnek egy olyan modellt akkor nem kellesz és kész. Ez is csak egy munka. Otthagyod az anyagod és ha egy olyat keresnek, mint te vagy akkor szólnak.
2020. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sunshinedoll ***** válasza:
65%
Szeplős embert nem foglalkoztatni nem rasszizmus :D
2020. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mikeXxX ***** válasza:
Mi volt az ok amit mondtak neked? Valamire csak hivatkoztak! Egyébként meg minden 3. Lány kb modell szeretne lenni tehát tudnak válogatni ott is rendesen.
2020. márc. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem én jelentkeztem, hanem barátnőim (én 155cm vagyok és nem is annyira vonz a modellkedés).

Elküldték,mit irtak nekik vissza.

Egyiküknek megmondták,hogy túl söt3t a bőre, másikukra pedig, aki szeplős, hogy túl idősnek néz ki és szedi a szemöldökét (igazából nem, csak szimplán nincs egy bozótos a szeme felett) 😕

2020. márc. 7. 15:41
 5/8 anonim ***** válasza:

mert világos bőrű, szedett szemöldökű embereket keresnek, aki adott korúnak néz ki, nem idősebbet. engem is dobtak már vissza azal, hogy nem vagyok elég világos/sötét, nem elég hosszú/rövid a hajam, vagy bármi, nem szoktam rasszizmusnak érezni, hogy nem engem képzeltek el adott helyen maguknak.

(amúgy a nem szedett szemöldök elutasítása mi? szemöldökrasszizmus?)

2020. márc. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Pont azt hitték,hogy szedi.

Természetes szemöldöküeket keresnek.

2020. márc. 7. 15:57
 7/8 anonim ***** válasza:

a modell szakma eredendően az előítéletekről szól. csak olyanokat keresnek, amilyen megjelenésre igény van. teljesen mindegy, hogy ez tapasztalatból táplálkozik (próbáltak már másmilyet és nem kellett, ezért már nem próbálkoznak mással), vagy inkább felételezésből ered (mindenki ilyen, inkább nem is próbálnak másmilyet, mert kockázatos). a lényeg ugyanúgy az, hogy csak az kell nekik, aki megfelel az igényeiknek.

ezen kár vitatkozni, meg agyalni is, mert ettől még ugyanaz marad a konklúzió, azt fogják választani, aki olyan, amilyet keresnek.


a kínálat hatalmas, lehet bőven válogatni és nagyon könnyű is, így ha valaki nem pont olyan, amilyet akarnak, akkor vége a történetnek (legalábbis annál az ügynökségnél. mások lehet, hogy másmilyet keresnek). az is simán előfordulhat, hogy bizonyos jellemzőjű modellből már van elég nekik, csak egy típusból van kevesebb, ezért most csak, vagy inkább olyanokat keresnek.


sokkal egyenesebb, hogy ezek legalább kerek perec megmondják, hogy nem felel meg valaki nekik és nem rabolják az idejét, nem hitegtik.

sokkal kártékonyabbak azok az ügynökségek és ügyeskedők, akik táplálják a hiú reményeket. regisztrációs díjat szednek, fotózásokra, meg modell tanfolyamokra küldenek, amikért boldogan fizetnek a reménybeli modellek, miközben az álmaik vámszedői is pontosan tudják, hogy esélye sincs, csak őket nem érdekli, mert ők abból élnek, hogy mások csak reménykednek és kaparnak az elérhetetlen célokért.

2020. márc. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A rasszizmus már ott kezdődik, amikor megmondják, hogy 183+ centinek kell lenni, idáig rendben... és utána ezzel az elvvel simán elmennek olyan országokba és földrészekre is, ahol a helyi rasszokban nem lehetséges a 183+ centis ember, ha mégis, akkor az nem tartozik abba a rasszba. És akkor "pirézisztáni modellként" meg szépségkirálynőként mutogatják valamelyik gyarmatosító teuton leszármazott unokáit...


Nem rasszisták ezek úgy a szó rossz értelmében, csak buták mint a hátsó fertály. Ezért elég sok ország van, ahonnét a nyugati vagy akármilyen elvekkel megjelent ügynökségeket egyszerűen meg kéne kerülni, és megvalósítani valakiknek a saját modellezést, saját propagandát - mondjuk valódi arcszépség és nem vadidegen ostobaságok mentén.

2020. márc. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!