Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » A budapesti Red Model and...

A budapesti Red Model and Photostúdiónál mennyire érdemes elmenni a szerződésben írt tesztfotózásra és a továbbiakban mennyire fogok tudni munkát vállalni náluk, emellett számíthatok még buktatókra?

Figyelt kérdés

2021. febr. 17. 09:04
1 2
 11/15 anonim válasza:

Friss tapasztalat: 2023.05.23.

Undorito, amator, cinikus, lenezo, lehuzo, passziv-agressziv, gerinctelen csalok. Ne doljetek be nekik es akarmit ajanlanak ne fizessetek.

Ja es a legfontosabb: a kritika, amit nyujtanak a szakmai munkad tesztelese utan borzasztoan szakmaiatlan, logikatlan, illetve nem is a megfelelo modszerekkel tesztelik, hogy alkalmas lennel-e a modellkedesre/szineszkedesre. Es ha akarmilyen modon megcafolod/logikus magyarazatot adsz arra hogy marpedig nincs igazuk megmondjak, hogy ebben az iparban be kell fognod. Hanyingerkelto.

2023. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Remélem többen olvassák, mielőtt hagyják magukat lehúzni. Sajnos az ott töltött időért kár, mert kamu az egész. Értesítenek, hogy visszahívást nyertél második fordulóra. Verselni kell meg pózolni, utána jól leminősítenek, de vállalják, hogy 70e forintért képsorozatot készítenek és tanítanak, de ezt most azonnal döntsd el. Azt is bekamuzzák, hogy átadják az ügyfelet további 10-15 ügynökségnek. Ha valaki találkozott már profi ügynökséggel, amelyik átadogatja az embereit másoknak az szóljon. Ez milyen amatőr szöveg már? Persze az eredeti munkáról, a promócióról, amiért ők fizetnének egy szó sem esik többet, csak arról, hogy ők tele vannak munkával és lebegtetik, hogy a jövőben mennyi pénzt tudsz majd náluk keresni. Lehúzás az egész és rabolják az idődet!
2023. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Sziasztok! Kár, hogy ma olvastam a hozzászólásokat, pár napja, engem is megkárosítottak 80 Eft-tal. Már, amikor kijöttem a studióból összeállt a kép, hogy csalás áldozata lettem. Hogy mekkora hülye vagyok!
2023. máj. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Sajnos friss tapasztalatom van nekem is. A Facebookon láttam egy hirdetésüket, hogy esküvői ruhaszalon reklámfotózásához keresnek modelleket. Leadtam a jelentkezésemet, majd visszajeleztek, hogy várnak az ingyenes (!) castingra. Itt készítettek rólam két képet, majd mondták, hogy jelentkeznek, ha bejutottam. Egy nappal később hívnak telefonon: gratulálnak, várnak a második fordulóra, ahol megnéznék, hogyan mozgok a kamera előtt. Ekkor fel kellett olvasnom egy verset (ebben nem igazán értettem a logikát), meg beszélnem és pózolnom kellett a kamera előtt. Ezután kb 20-25 percet vártam a ‘kiértékelésre’. A csaj elmondta, hogy nagyszerű, kiválasztottak, lesz rengeteg munkalehetőségem, sok-sok fotózás, forgatás stb. De ehhez előbb egy fotósorozatot kellene rólam készíteni, ami 70 ezer forint. Megkérdeztem, hogy kaphatnék e egy napot átgondolni a lehetőséget, mert azért nem kis összegről van szó. A válasz: nem, most azonnal kéne fizetnem. Van lehetőség részletfizetésre, de tulajdonképpen az összeg első felét akkor is azonnal ki kéne fizetnem. Amikor mondtam, hogy erre nincs pénzem, még próbált rábeszélni, hogy a szüleim küldjenek nekem pénzt!! Ekkor már nagyon gyanús volt az egész, úgyhogy megköszöntem a lehetőséget és eljöttem. Most olvasva itt a válaszokat örülök, hogy nem volt nálam éppen pénz, mert biztos, hogy csak átvertek volna.
2023. okt. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem is friss tapasztalatom van.

Nekem már alapból Ciao Style Shop néven írták az emailt és ilyen email címről is jött maga a visszajelzés. Én akkor rá is kerestem, de nem találtam róla semmit: nyilván azért, mert ez nem is létezik, csak egy álnév, hiszen ha az eredeti nevét írták volna nyilván megtaláltam volna többek között ezt az oldalt is és el sem mentem volna.

Tőlem csak az időmet rabolták el, alap hogy nem fizetek ki ilyen röhejesen sokat azért, hogy én modellt allhassak nekik, hiszen nyilván azért mentem a castingra hogy olyan munkára válogassanak be, amiért én kapok pénzt és nem fordítva...

Visszagondolva több helyen is billegett a sztori.

Első körös casting egyik nap, második körös másnap, amikor elméletileg az első körösre voltak még időpontok következő hétre is?

Kampányfotózásra keresnek modelleket, de nincs még nagyjábóli időpont sem, hogy mikorra? És ha én akkor nem érek rá? Minek raboljuk egymás idejét? Arról sincs semmi konkrétum h kiket keresnek, csak hogy lányokat és nem kell profinak lenned.

Ahogy látom szokásos duma, hogy fizess (újabban 90 000-et) a portfólióért és ha csak regisztrálni akarsz még csinálnak 2 képet az 35 000 Ft!!!. Ez már a rablás kategória. Meg a rizsa a Facebook csoportról ahol napi 5-6 lehetőséget osztanak meg stb...

Aztán amikor mondtam, hogy én azt olvastam, hogy ahol pénzt kérnek el a portfólióért az lehúzás és inkorrekt akkor jött a rizsa hogy ők a kikozvetitesert nem kapnak pénzt. Aha, gondolom azért mert igazából nem ők közvetítenek ki, csak összekukáznak mindenféle hirdetéseket ingyenes csoportokból. Magazinfotozas, kifztofotozas... Aha, ez tuti irreális mert ez nem így megy...

Aztán persze jött a zsebben turkálás hogy hát én dolgozok, tuti ki tudom fizetni... És mi köze hozzá? Nem akarom...

Persze nekem is tolta, hogy ezt most kell eldönteni. Na ekkor már biztos voltam benne, hogy ez nem tisztességes ajánlat. A csalók tipikus pszichológiai fegyvere, hogy nem hagynak gondolkodási időt, hanem stressz helyzetbe akarnak hozni, hogy meggondolatlan döntést hozz.

Meg köszöntem a lehetőséget és távoztam... Sajnálom az időt, amit kidobtam rájuk.

jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!