Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Alacsonyként miért nem lehet...

Alacsonyként miért nem lehet valaki modell? Nem kifutómodell

Figyelt kérdés

Nyilvan nem kifutomodellre gondoltam,”megertem” hogy akkor magas lanyokat alkalmaznak,de fotozashoz miert kell magasnak lenni?

Jo parszor fel akartak kerni fotozasra mikor kozoltem hogy 158centi vagyok es 18 evesen valoszinuleg nem fogok tovabb noni akkor kozoltek hogy sajnaljak hogy alacsony vagyok pedig meg lennenek a “kepessegeim hozza” az alacsonysagon kivul

mell:78

derék:60

csípő:70

Fehér bőr,szeplőkkel,mogyoróbarna szem és világos barna haj,se tul kicsi se tul vastag a szam es pisze orrom van

De nem is ez a lenyeg

Tenyleg fotozasnal miert baj ha valaki alacsony? Arc a lenyeg :/



2023. jún. 22. 17:57
 1/10 A kérdező kommentje:
+ Ha mar leteznek plus size modellek ,lehetnek feketek,azsiaiak,melegek,transzok stb az alacsonyak fotozasnal miert ne lehetnenek?…
2023. jún. 22. 17:58
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A fotós és a stylist is egy eléggé belterjes szakma (mind2 MOME), és a suliban ezt verik a fejükbe, oszt' ezt követik. (Merthogy csak a magas a szép, az alacsony az rút, eleve ha az alany kicsi, akkor optikailag meg kell nyújtani, így előnyösebb, ellenkező esetben durcás lesz és visszaköveteli a fotózás árát...) Műtermi modellfotózást többnyire azok a suliból frissen kikerültek végeznek, akik kevésbé önállóak, ergo jobban adnak az ilyen sztereotípiákra. Végülis egy ipari/kereskedelmi munka, minden sablonos, a tárgy az a ruha, a modell csak egy bábu, biodíszlet.

Az ügyesebb fotósok eleve kreatívabb pályákon helyezkednek el, vagy pl. modellfotósként, tárgyfotósként kezdik, és ahogy idővel kiérlelődik tehetségük, másmerre váltanak. Aki meg kevésbé tehetséges, az elhagyja a pályát. Na mindezek miatt csupa ifjú tucatemberre van bízva a modellfotózás, akiknek az számít 7sztségnek, amit pár évvel azelőtt a fejükbe nyomtak.

Egyszer szomszédom marketinges volt egy élelmiszerláncnál, akciós újságjukban többször feltűnt egy nagyon csinos lány, aki mellesleg messze nem az a modellalkat volt. Ettől a szomszédomtól tudom, hogy egyik eladójuk volt a manöken. Na ők nem vacakoltak vele, nem kerestek modellügynökséget, műtermes fotóst, elintézték házon belül.

2023. jún. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
A fotós/modell/divat is már a múlt, ezek a szakmák már lassan nem is léteznek, és ezeket is felváltja az AI.
2023. jún. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs külön fotómodell műfaj. Az ügynökségek olyan lányokat keresnek, akik mindkét terepre alkalmasak. Van rengeteg szép arcú lány a magasak között is, nem szorulnak rá hogy olyat foglalkoztassanak aki kizárólag fotókra jó. Bár fotókon is látszik azért ha valaki alacsony. Mondjuk ahogy van pl a plus size, úgy létezik már petite kategória is elvileg, de hát nyilván ezek csak mutatóba vannak. Pláne hogy mióta le lehet fogyni gyógyszerrel azóta a plus size hírességek is hirtelen fogyni kezdtek a nagy önelfogadás helyett.

De ma már tényleg kezd amúgy is cserélődni a szakma, a klasszikus modellek helyét szép lassan átveszik az influencerek, meg a hollywoodi sztárok felnőtt korba lépő gyerekei. Sokkal kifizetődőbb alapból híres (és mellette szép) emberekkel reklámozni mint random modellekkel. Nekik marad a kifutó, ott azért a testalkat még mindig fontosabb.

2023. jún. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiegeszitenem az elozoket: a ruhakat a magasabb modellekhez igazitjak szoval hiaba venned fel a fotozason, rajtad nwm ugy allna
2023. jún. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gbenyov válasza:

Természetes, hogy kérdező jól gondolkodik.

Miért ne lenne szükség az átlagos,vagy magas hölgyek mellett alacsonyabb,pl. 158-as modellekre is?

Nekem rögtön a híres, Dallasban szereplő, model-szepsegkiranynő hugi jut eszembe!

2023. jún. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vannak tanuló fotósok, náluk nem lehetne próbálni? Csak hogy legyenek szép képeid.
2023. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de nem csak a magasságod, hanem a klasszikus arányaid sincsenek meg, nagyon messze állsz a 90-60-90-től, nem csak az egyiknek kell meglennie (ráadásul pont a derék az, aminél azt szeretik, ha kevesebb 60-nál). Mondjuk a 70-es csípő nekem nagyon kevésnek tűnik, biztos jó helyen mérted?

Azt meg leírták előttem, hogy miért nem fog senki felvenni egy olyan lányt, akit nem tud bármilyen munkára kiközvetíteni. Ez sajnos egy üzlet, rahedli nagyon magas, nagyon vékony jelentkezőből válogathatnak, nincs hiány.

Jelentkezz szépségversenyekre, kezdj el kondizni és légy fitness modell vagy menj el statisztának reklámokba. Igaz, utóbbi alatt az Aldi meg Neocitran szintet kell érteni, nem a L’orealt.

2023. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, tényleg miért preferálják (főleg a nyugati nagy cégek) a nagyon magas és nagyon vékony női modelleket, amikor az emberek (férfiak és nők) többségének (alapvető ösztön szinten) az átlagos magasságú és alkatú nők tetszenek, nem a látványosan gebék. Józan ész szerint ruhát, egyéb divatcikket stb. eladni bizonyára könnyebb olyan nőkkel, akik többeknek tetszenek.


??

2023. jún. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9es én olvastam angol oldalon hogy azért mert a divattervezok melegek és szeretik a fiusabb alkatot. És egy durvább verzió hogy a pre puberti kort akarják vele fenntartani. Tehát vékony, nem nőies. Van egy lány aki modellkedett külföldi hú nem tudom a nevét de beírod biztos kiadják, hogy majdnem meghalt mert annyira éheztetnie kellett magát csontsoványra, elajult stb és minél vékonyabb lett annál több munkát kapott. De nagy neveknel volt kifutón. Azóta már bánja az egészet és szószólója a divatipar kegyetlenségének. Azt mondja a lányok csak ruhafogasok, semmibe se nézik őket. Mára már 12es ruha méretű és egészséges.

Azért már odafigyelnek h a bmi hatart meghuzzak mert sokan haltak meg anno.

Amúgy én is próbáltam modellkedni és alapból vékonyka voltam, de mellem telt, én hülye meg lefogytam, mert folyton mértek hogy meglegyen a modellalkat. Hát jó keveset ettem, meg azt is megszabtak amikor külföldön voltam és beteg lettem hogy ne igyam a teát mézzel. Minden nap tornaztam, kevés kaja, jó csontos lettem. Nekem a mellkasi fájdalom rendszeressé vált, jártam EKG ra de nem mutatott semmit. És akkor sajnos nem mondták hogy az alultápláltság okozza, én hülye nem tudtam. Szóval nem egy álom világ meg még sok rosszat tapasztaltam....amit sokan úgyse hisznek, meg vannak akik alapból tudják.....

2023. jún. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!