Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Van itt olyan aki miután nem...

Van itt olyan aki miután nem fizetett a Prestige Modell management-nek, behajtó irodától kapott levelet a lakására?

Figyelt kérdés
Külföldi fórumokon olvastam és többen is írták hogy egy idő után behajtó irodától kaptak papír alapú hivatalos levelet hogy fizessenek. Ezt nem akarom. Azt se hogy majd a munkahelyem keresse meg a végrehajtó iroda emiatt.

2023. szept. 28. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért, igénybe vettél valami szolgáltatást, amiért fizetni kellett volna?
2023. szept. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, viszont több fórumon is olvastam hogy az igénybe nem vett szolgáltatásokért is kérik a pénzt. Nincs velük szerződésem, se írásban, se szóban nem igazoltam nekik vissza semmit. Senkivel nem beszéltem a cégtől. Ennek ellenére küldtek egy e-mailt hogy hamarosan küldik a szerződésem. Emiatt vagyok para hogy hamisítottak egy szerződést és az alapján követelik majd a pénzt. Külföldi károsultak írták 3-an is egy idő után hivatalos behajtó irodától kaptak levelet papír alapon a címükre. Ezért érdekelne hogy Magyarországon történt -e ilyen.
2023. szept. 28. 10:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Valami csak történt, ami miatt szerződést küldenek. Gondolom nem random emberekkel szerződnek...

Egyébként megnéztem a honlapjukon a szerződés mintát, 14 napos elállási jogod van

De egyébként meg ha nincs is aláírt szerződésed, akkor mire kéne fizetni? Vagy miért gondolod, hogy kéne?

2023. szept. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Annyi történt hogy beküldtem egy fotót. Azt írták hogy a jelentkezés és a fotó kiértékelése ingyenes és kötelezettségektől valamint költségektől mentes pozitív elbírálás után is.


Erre küldtek egy e-mailt hogy megfeleltem. Ezután rögtön küldtek még egy e-mailt egy szerződés linkkel. Mindkét e-mailt töröltem, nem kattintottam a linkre. Egy hét múlva megint küldtek egy e-mailt egy szerződés linkkel, erre sem kattintottam rá. Ezután jött még egy e-mail hogy hamarosan küldik a szerződésem.


Szóval bármilyen kötelezettségem akkor keletkezik ha rákattintok a linkre ott kitöltöm a szerződést és beküldöm nekik. De ilyen nem történt.


Azt írták miután megkapták tőlem a kitöltött szerződést utána küldenek még egy megerősítő emailt. Gondolom ebben van benne hogy fizetni kell és állítólag valami kontakt személy elérhetőségét is megadják akivel beszélni kell és véglegesíteni a regisztrációt. Ezt csak onnan gondolom hogy páran írták hogy beszéltek is valakivel.


Szóval nem kattintottam semmilyen linkre nem küldtem nekik szerződést, nem beszéltem senkivel, most mégis azt írják hogy küldik a szerződésem. Ebből gondolom hogy hamisítottak egy szerződést. Illetve külföldi fórumokon is olvastam ilyet hogy hamisított szerződéssel kényszerítették fizetésre a károsultakat.


Emiatt lettem volna kíváncsi hogy Magyarországon járt-e valaki így. Mert egy idő után behajtó cégeknek adják át az ügyet.

2023. szept. 28. 16:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Túlparázod, nem csináltál semmit, ami miatt fizetned kéne. Persze lehet bepróbálkozhatnak, hátha mégis megteszed, de nem lehet következménye, ha nem. A lehúzós oldalak nem is szoktak ezzel foglalkozni, csak fenyegetőznek, van aki bedől és inkább fizet, hogy ne legyen nagyobb baj, de ha te nem teszed, nem fognak feljelenteni, mert nincs mire fel. Amúgy legközelebb előbb nézz utána, hogy hova küldöd be a fotódat, ne utólag olvasgass rémtörténeteket. Nem lesz semmi baj és nyilván nem veszik el a lakásodat, mert nem fizettél valamiért, amiért soha nem is kellett.
2023. szept. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Hát így legyen. Attól én még para vagyok.


Totál gyomoridegem van, enni se tudok 2 napja.


Olvasgattam itt is a régebbi sztorikat ezzel kapcsolatban, van itt pl. 4 éves sztori is, de senki nem írja mi lett a vége. Fizettek? Vagy nem és egy idő után abbahagyták és azóta se semmi? Vagy tényleg jött az a bizonyos levél a behajtó irodától? Jó lenne tudni.


Arra is gondoltam hogy kifizetem azt a nyomorult törlési díjat, de mi a garancia hogy egy év múlva nem zaklatnak megint?

2023. szept. 28. 19:00
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont erre játszanak, hogy félelemből inkább fizetsz. Mivel nem jogos a követelésük, neked nem lehet ebből bajod. Amúgy ha ez ismerten egy lehúzós ügynökség és évek óta ez megy, nem is értem miért nem tettek még semmit. Rég meg kellett volna őket büntetni és megszüntetni.
2023. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!