Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » 15 éves vagyok, és úgy döntött...

15 éves vagyok, és úgy döntöttem belekóstolok a modellkedésbe. Szerintetek melyik ügynökséghez menjek? Hogy működik ez az egész?

Figyelt kérdés

Hallottam már neves ügynökségekről de nem értem az egészet. Egy csomó ezek közül maga kéri fel a modelleket. Sehol sem írnak konkrétumokat. A gond az hogy nem pesti vagyok, tehát nincs nagyon lehetőségem napról-napra ügynökségről-ügynökségre járni. Az lenne a kérdésem hogy ha jelentkezek egy ügynökséghez akkor behívnak és fotóznak, aztán eldöntik hogy tetszem e nekik vagy sem? Vagy fotós által készített fotókat küldjek nekik és ha tetszik nekik behívnak? És mi van ha nem akarok 10.000-et rákölteni egy fotózásra úgy, hogy még azt sem tudom alkalmas vagyok-e rá. Nem lenne egyszerűbb bemenni egy ügynökséghez és ott megtudni drága kiadások nélkül hogy kellek-e nekik vagy sem? Igazából ez a gond. Mit jelent szerződni egy ügynökséggel? Hogyan jelentkezzek ügynökségekhez? Mit tegyek, merre induljak?

Tapasztalt, hozzáértő emberek válaszait várom. köszönöm!

Ja és szörnyen fogalmaztam, bocsánat, fáradt vagyok már nem tudok rendesen írni :)



2014. febr. 19. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha csak nem látnak benned első látásra valami különlegeset, akkor rögös az út. Ha kilincselni akarsz, akkor ahhoz kell egy jó portfólió, lehetőleg profi fotóssal, sminkessel, fodrásszal. Ez nem 10 ezerbe, hanem 100-ba kerül.

Egyik ismerősömnek azt mondták az egyik helyen, hogy csináltasson portfóliót, meg menjen ilyen meg olyan képzésekre az ügynökségen belül (ez kb 300 ezer Ftot tett ki), akkor bekerül az adatbázisba, aztán majd felkérik valamire vagy nem.


A helyedben inkább helyi szépségversenyen indulnék, ha ott meg akad rajtad a szemük, akkor talán lehet esélyed, de a legtöbbször csak a hitegetés megy, te pedig beleraksz egy csomó pénzt.

2014. febr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Kedves emberek!

Mikor fogjátok már fel, hogy NORMÁLIS ügynökségnél a te költséged 0, azaz nulla Ft????


Neten lehet jelentkezni a 4 normális ügynökségünkhöz: Attractive, Icon, Visage, VM.

2014. febr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Aurora117 ***** válasza:
100%
Visage ,Icon Attractive, Vm, és nagyon ritka ,ha az ember modellügynökbe botlik, tehát a jelentkezésnek is megvannak a maga előnyei. És az első találkozón statikus, natúr, valamint fürdőrucis képeket csinálnak. De fontos, hogy jó kommunikációs képességeid legyenek, mert ez nem a gyenge emberek szakmája.
2014. febr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem kell hozzá pénz a normális ügynökségekhez! És ezt mindenki vésse az eszébe!

Egyébként érdemes jelentkezni az ügynökségeken először online, majd ha felkeresnek, és behívnak castingra (csak az előttem lévő válaszolók által is említett ügynökségeknél próbálkozz!) akkor ott mindent elmagyaráznak neked. :)

2014. febr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!