Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Miért kell egy modellnek...

Miért kell egy modellnek magasnak és vékonynak lennie, miközben a nők többsége nem ilyen alkat? Nem volna reálisabb egy átlagos nőn látni azokat a ruhákat, bikiniket, fehérneműket, hisz elvileg ők a vásárlók, nem?

Figyelt kérdés

2015. jún. 18. 10:55
1 2
 1/13 anonim válasza:
46%
En is modell alkat vagyok (174 cm, vekony), es azert kell ez, mert ez kitunik a hetkoznapokbol. Szerintem borzalmas amikor anorexiasokta rakjak ra a ruhakat, de egyes nok igazan szepek lehetnek igy is :)
2015. jún. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mert a bemutatókra készült ruhák egy méretben készülnek. Ezért kitaláltak hozzá egy alkatot.

Fotózáson vannak alacsonyabb és kevésbé sovány modellek is.

2015. jún. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Mert ez az egész egy hatalmas pénzszedő iparág és a résztvevők között fennálló kapcsolatot nem szabad lerombolni. Ha egy "normális" alkatú nőn látná valaki, akkor a látvány nem késztetné őt arra, hogy elmenjen alakformáló szalonba, hogy elkezdjen fogyókúrás ételeket enni, fitness gépet venni stb.
2015. jún. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Én ezt nagyon támogatnám. Sajnos nem sok ilyet látni. Valamelyik esküvői ruhás weboldalon láttam hogy raktak fel igazi menyasszonyokról is képet, amin azt a ruhát viselték. Nagyon tetszett az ötlet. Persze a legtöbb ruhát manapság olyan kevés ideig árulják, hogy ilyen visszacsatolás már nem is fér bele.


Egyébként az a kisebbik baj hogy egyforma modelleken/kirakatbabákon vannak a ruhák, nagyobb probléma hogy maguk a ruhák is egyforma alkatra készülnek. Nagymellű nőként alig találok magamra ruhát... pedig látok bőven az utcán hasonló alkatú nőket, tehát azt se lehet mondani hogy én lennék extra eset.

2015. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
A modellek általában vállfa funkciót töltenek be, ezért mutatják be a ruhákat magas, nagyon vékony, gyakran nagyon kis mellű lányokon.
2015. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
mert a ruhákat egy méretre szabják a bemutatókra, és a modell alkoton mutatnak a legjobban, mert rajtuk arányos és sehol nem fog előnytenül feszülni meg kibuggyanni a hájhurka
2015. jún. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert nem lehet mindenki modell, ezért kitaláltak egy alakot, ami jelen esetben a magas, nyúlánk alkat. Illetve mert esztétikusabb és bármilyen ruha jól áll egy modell alkatú lányon.
2015. jún. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%

Azért mert ha azokat a ruhákat bögyös-faros átlag nőkre raknák föl, az erotikusnak hatna. Az emberek erre vannak vizuálisan kódolva a média által.


Ez az egyik ok. Másrészt valóban, a fogyókúra ipar is benne van rendesen.

Valamint az, hogy a divatipar nagy része meleg pasi, aki a fiús, androgűn külsőt látja szépnek.


Az egyezményes alkat meg csak kifogás, a nyolcvanas-kilencvenes évek előtt ez nem volt ennyire hangsúlyosan sovány.


Meg aztán válassszuk le a magas divatot a hétköznapi kínálatról, mert a két dolog tök más.

2015. jún. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a fogyókúra ipar is benne van, de manapság a fitness iparban is elég nagy pénz van, talán több is, mint a fogyókúrában.


Mi az, hogy túl erotikus volna? AZ miért baj, ha túl erotikus? Nem azért öltöznek a nők úgy ahogy, hogy erotikusak legyenek?

2015. jún. 23. 00:31
 10/13 anonim ***** válasza:

kérdező, én nem öltözködöm erotikusan...


8-as, én cáfolnám, hogy 80-90-es évek előtt nem volt divat a manapság a modellek körében elterjedt soványság.

már a hatvanas-hetvenes években is ez volt a divat. nézd csak meg a világ egyik leghíresebb modelljét, a legendás twiggy-t. ő is tök fiús alkatú, nagyon vékony.

[link]

de említhetném a franciák kedvenc énekesnőjét és modelljét, francoise hardy-t, aki szintén ilyen alkatú.

[link]

vagy akár jane birkint is említhetném.

[link]

ők voltak a 60-as évek divatikonjai, a kifutókon is ilyen nagyon vékony csajok voltak.

vagy gondolj csak yves saint laurent 60-70-es évek beli modelljeire. ők sem a formás idomaikról voltak híresek.

amerikában a nyolcvanas-kilencvenes években futott ugyan pl. cindy crawford, akinek volt melle rendesen, de ő is elég vékony alkatú volt. de ugyanabban a korszakban dolgozott milla jovovich, aki tök olyan, mint némelyik mai modell.

[link]

aztán jött kate moss, és még inkább visszatért a sovány, néha akár gyermekies test divatja.

a modellek alapból ilyen alkatúak, ismerek ilyen csajokat. nagyon sokat esznek, akár csupa hizlalót, mégsem híznak egy kilót sem.

2015. jún. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!