Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Hogyan tanulhatnék meg pózolni...

Hogyan tanulhatnék meg pózolni úgy, hogy előnyös képek készüljenek rólam?

Figyelt kérdés

Tudom, ez elég fura kérdés.

Úgy érzem, 10 éves korom óta nem készültek rólam igazán jó képek.

A kamasz korral elcsitultam, visszahúzódóbb lettem, így a fényképeken is nagyon látszik ez.

Sokan mondják,hogy szép arcom van, amikor a tükörbe nézek,már el tudom hinni magamról, de sajnos úgy érzem,a fényképek nem tudják visszaadni.

Szeretnék olyan pózokat bevetni a képeimnél,amik nem kihívóak, nem is merevek/erőletettek, és előnyös képet festenek rólam a fotón is.

Elvileg vannak olyan modell tanfolyamok,ahol ezekre is megtanítanak, viszont én bár vékony vagyok, a legtávolabbról sem vagyok modell alkat.

Vannak olyan oldalak esetleg,amik ezzel foglalkoznak?



2017. febr. 5. 12:07
 1/4 anonim válasza:
Kezdő fényképész vagyok. Ha szükséged van seggitsegre privátban kereshetsz
2017. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért vigyázz kinek mit küldesz a mai világban, ne biz senkiben sem.

Túl sok a szélhámos ebben a mai világban.

2017. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem neked kell megtanulni pózolni, hanem a fotósoknak kell megtanulni instruálni, hogy hogyan állj,merre nézz, hogyan változtass a pózon. a pózolás nem olyan, hogy beállsz egy pózba és az jól áll neked. a fényképezőgépnek van egy nézési iránya, egy látószöge, akárcsak a fényeknek is vannak különböző irányai, a különféle irányú fények árnyékokat vetnek az arcodra, testedre, amik minden mozdulattal változnak. a fotós az, aki belenéz a gépbe és (ha ért hozzá), akkor látja ezek hatását a képen és a fotósnak kell tudnia, hogy mit kezdjen a fényekkel, árnyékokkal és pózokkal. neked modellként ezzel annyi tennivalód van, hogy hozzáértő fotóst keresel, aki tud ezekkel a dolgokkal boldogulni. sokat segít, ha minél többet fényképeznek, szokod a fotózást, megtanulsz természetesen viselkeni, ha fényképeznek, nem feszélyez a fotózás, nem akarod minden áron túljátszani magad, nem kezdesz túlzottan pózolni, de alapvetően nem rajtad múlik, hanem a fotóson...


vannak a pózolásnak különféle "szabályai", szokásai, amiket akár tanfolyamokon is lehet hogy tanítanak. ezeket talán hasznos lehet megismered és ha rákeresel, van a neten is egy csomó posing guide, posing 101, how to pose és hasonló leírás, tanács gyűjtemény és egyebek. de ezek mind mind csak segédletet nyújtanak, mert a modell hiába tud nagyon jól mindent, ha nem ő néz a gépbe és nem ő látja, hogy az adott képen mi hogy fog majd kinézni. szóval visszakanyarodva a már írtakhoz: a fotóson múlik minden.

2017. febr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egyébként ha elolvasol egy portréfényképezésről szóló könyvet, egészen sok mindent megutdhatsz róla, hogy mitől függ, hogy egy kép mennyire lesz jó/rossz rólad...
2017. febr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!